Fitness i siłownia

Co decyduje o doborze drążka do podciągania?

Drążek do podciągania Sensei

Czy wiesz, że regularne podciąganie się na drążku to jeden lepszych sposobów na szybkie wzmocnienie górnych partii ciała? Skuteczność tego typu aktywności jest uzależniona nie tylko od częstotliwości treningów, ale także od specyfiki używanych akcesoriów. Wybór drążka do podciągania nie może być zatem przypadkowy, a pod uwagę należy wziąć wiele czynników.

Montaż drążka do podciągania – jak wybrać?

W sprzedaży znajdują się drążki do podciągania różniące się między sobą sposobem montażu. Decydując się na konkretny wariant, musisz wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne oczekiwania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Niektóre drążki do podciągania wiążą się z koniecznością czasochłonnego przytwierdzania ich do konkretnej powierzchni. Do tej grupy należy zaliczyć modele mocowane do ściany, do sufitu lub na futrynę. W zależności od określonego wariantu musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Drążek ścienny jest problematyczny z uwagi na dużą ilość zajmowanej przestrzeni – wymaga wyznaczenia obszaru, w którym będziemy ćwiczyć. Mocuje się go na stałe, co wiążę się z koniecznością przeprowadzenia wiercenia. Model sufitowy zajmuje znacznie mniej miejsca, ale nie zawsze można się na niego zdecydować – nie zaleca się jego instalacji przy sufitach podwieszanych. Wariant mocowany do futryny wydaje się być praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie jest konieczne przytwierdzanie go na stałe. Niestety, nie można go stosować w przypadku futryn o lżejszej konstrukcji, na przykład opaskowych. Jaki drążek do podciągania wybrać pod kątem najprostszego montażu? Polecamy model rozporowy, który przytwierdza się bez konieczności wiercenia. Jego specyficzna konstrukcja pozwala przenosić go z miejsca na miejsce, co stanowi dodatkową zaletę.

Drążek do podciągania – dodatkowe funkcje

Prosty montaż drążka do podciągania powinien iść w parze z jego uniwersalnymi parametrami. Dzięki temu bez kłopotów przytwierdzisz go w preferowanym miejscu, dbając o stabilne mocowanie. Pod tym kątem warto zdecydować się na model rozporowy wyposażony w funkcję teleskopowego dopasowania do szerokości futryny. Specjalnie opracowany mechanizm działa z wykorzystaniem płynnego regulowania długości. Dzięki temu można błyskawicznie dostosować go do futryny, rozkładając według aktualnych potrzeb. Wśród dodatkowych funkcjonalności należy wspomnieć także o rozwiązaniach nakierowanych na zwiększenie bezpieczeństwa. W tym zakresie polecamy wybrać drążek rozporowy do podciągania Sensei z blokadą zębatkową, która skutecznie zabezpiecza go przed odkręceniem. Dodatkowo pozwala ona na montaż i demontaż bez zastosowania jakichkolwiek narzędzi. Wielu producentów wdraża również inne rozwiązania, mając na celu zapewnienie jeszcze lepszej przyczepności. Dowodem są chociażby propozycje mocowane w oparciu o system 7 punktów nacisku.

Jakie cechy powinien mieć drążek do podciągania?

Idealny drążek do podciągania musi być stabilny i wytrzymały. W tej roli świetnie sprawdzają się konstrukcje na bazie niezawodnej stali w powłoce antykorozyjnej. Warto zwrócić uwagę na obecność antypoślizgowych podkładek, które powinny być wykonane z materiałów odpornych na ścieranie. Najlepiej, aby tego typu elementy były przezroczyste, co pozwoli zapobiec powstawaniu nieestetycznych smug na framudze. Nawet jeśli nie zamierzasz montować drążka z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi, warto zdecydować się na model z zestawem mocującym. Dzięki dołączonym kołkom i wkrętom w razie potrzeby będziesz mógł zadbać o optymalną stabilność w przypadku słabszego rozprężenia. Poza kwestiami funkcjonalnymi należy także kierować się estetyką wybranego produktu. Najlepiej zdecydować się na elegancki drążek rozporowy do podciągania w stonowanej kolorystyce, który szybko wkomponuje się w aktualną aranżację wnętrza.

Wybór drążka do podciągania nie musi być trudnym zadaniem – wystarczy, że dokładnie zapoznasz się ze szczegółowymi parametrami poszczególnych produktów. Warto sięgnąć po model gwarantujący szybki montaż, który zapewni poczucie bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Z jego pomocą będziesz mógł zadbać o doskonałą kondycję, z naciskiem na trenowanie górnych partii ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *