Aranżacja tarasu - wystarczy trzymać się zasad

Aranżacja tarasu [1]
Aranżacja tarasu [2]
Aranżacja tarasu [3]

Taras zarówno przy parterowym mieszkaniu w bloku, jak i przy budynku wolnostojącym może być doskonałym miejscem dla przedłużenia przestrzeni domowej. Wystarczy dobrze przemyśleć jego funkcję i sprawnie go zaaranżować. Aby móc cieszyć się zaletami tarasu przez długie lata trzeba poprawnie go wykonać i ładnie zaaranżować. Nie zawsze można opierać się wyłącznie na wiedzy specjalistów, warto mieć własny bagaż doświadczeń i znać kilka podstawowych zasad.

Najważniejsza jest izolacja podłoża

Niezależnie od tego, czy taras jest zlokalizowany nad pomieszczeniem czy na gruncie, najważniejsza dla jego trwałości będzie hydroizolacja. Tylko poprawna konstrukcja sprawia, że będzie on nam służył przez lata. Po pierwsze więc warto zadbać o hydroizolację. W jej ramach musimy zatroszczyć się o odpływy, spady, odpowiednie podłoże dla płytek oraz wykończenie. Aby stworzyć swój własny, unikalny ogród letni czy zimowy na początek warto zadbać o podstawy.

Hydroizolacja tarasu to podstawa, na której można budować trwały i dobry jakościowo taras. Aby ogród zimowy czy letni mógł wyglądać doskonale, trzeba zadbać o szczegóły takie jak spad od strony budynku do zewnętrza, ale i o odpowiednią izolację podpłytkową, czyli matę drenującą czy włókninę techniczną oraz odpowiednią jakość szlamów mineralnych. To wszystko będzie miało znaczący wpływ na trwałość ogrodu zimowego i letniego w przyszłości.

Materiały i ich jakość

Ogrody zimowe od Winter Gardens wyróżniają się bardzo indywidualnym podejściem do potrzeb użytkowników. To właśnie wyróżnia specjalistyczne firmy. Jakość materiałów i gwarancja ich trwałości - to odpowiedź na zapotrzebowania nawet najbardziej wymagających klientów. Materiały, jakie stosuje się do budowy ogrodów zimowych i letnich, muszą sprostać warunkom klimatycznym. W naszej szerokości geograficznej jest to umiarkowany mróz przez zaledwie kilka dni w roku i upał przez mniej więcej dwa miesiące. Do tego wilgotność i ekspozycja na światło słoneczne. To wszystko sprawia, że materiały, jakie stosuje się do wykończenia ogrodów letnich i zimowych, powinny być odporne i w miarę możliwości dźwiękoszczelne, bo to zapewnia spokój i relaks nawet w ogrodzie na bardzo ruchliwym osiedlu. Zastosowanie dźwiękoszczelnych materiałów izoluje użytkowników ogrodu od zewnętrznego hałasu i daje komfort przebywania we własnej, autonomicznej przestrzeni.

Aranżacja tarasu

Projekt szyty na miarę

Nawet jeśli internetowe inspiracje sprawiają, że szalejemy z inwestycją w taras i zimowy ogród, nie wolno nam zapomnieć, że nasze własne potrzeby są ważniejsze niż trendy; tylko indywidualnie zaprojektowane wnętrza pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni i radość z zimowego czy letniego ogrodu. Zwykle właśnie indywidualnie określone warunki projektują najlepsze rozwiązania i prowadzą do maksymalizacji przestrzeni. A to właśnie odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, sprawia, że w naszym domu, żyje się lepiej.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.