Co jest ważne w wycenie drewnianego tarasu?

Co jest ważne w wycenie drewnianego tarasu? [1]
Co jest ważne w wycenie drewnianego tarasu? [2]
Co jest ważne w wycenie drewnianego tarasu? [3]

Brak wiedzy z zakresu budowy drewnianego tarasu może sprawić, że koszty jego wykonania wzrosną. Dlatego warto wiedzieć, co bierze się pod uwagę przy kosztorysie drewnianego tarasu. Rodzaj drewna to nie jedyny, chociaż bardzo istotny, czynnik wpływający na cenę tarasu. Liczy się także lokalizacja tarasu (rodzaj terenu, różnica poziomów), jego wielkość i kształt oraz nietypowe oczekiwania klientów. Warto wspomnieć, że im bardziej nieoczywiste potrzeby klienta, tym trudniejsze zadanie dla firmy wykonującej taras, ale nawet przy tak prostych realizacjach warto szukać specjalistów. W portfolio firm takich jak IdeaGarden znaleźć można realizacje tarasów z różnego rodzaju drewna, o rozmaitych kształtach. To może dodatkowo zainspirować nas do stworzenia odważnego i nietuzinkowego projektu.

Od czego zaczynamy wycenę?

Aby uzyskać wycenę tarasu, konieczne jest skompletowanie dokumentów oraz dokumentacja miejsca, w jakim taras ma się pojawić. Konieczne poza podaniem miejscowości realizacji projektu będzie również przesłanie do firm zajmujących się wykonywaniem tarasów zdjęć miejsca, w którym pojawić ma się taras (najlepiej kilku różnych ujęć). Trzeba określić rodzaj podłoża, na którym taras ma być zbudowany, wysłać rysunek poglądowy, na którym powinny być naniesione poszczególne wymiary planowanego tarasu. By wycena była jak najdokładniejsza, warto zadbać również o informacje na temat poziomu pomiędzy gruntem a progiem tarasowych drzwi oraz określić rodzaje materiału, jakim jesteśmy zainteresowani.

A co jeśli taras już mamy?

Poza budowaniem tarasu od podstaw profesjonaliści z firm takich jak IdeaGarden zajmują się również przebudową istniejących już tarasów. Najczęściej przebudowywane są betonowe tarasy, które z uwagi na słabe wykonanie lub niewłaściwą pielęgnację charakteryzują się szpecącymi pęknięciami płyty lub płytek tarasu. Montaż tarasu drewnianego może się odbywać zarówno na istniejącej już wylewce betonowej, jak i na istniejącym tarasie pokrytym np. zniszczonymi płytkami ceramicznymi. Po wstępnej analizie stanu podłoża, specjaliści tak samo, jak w przypadku tarasu budowanego od podstaw będą w stanie oszacować cenę realizacji projektu.

Jak wygląda profesjonalnie sporządzona wycena?

Specjaliści w budowaniu tarasów z drewna poza zebraniem szeregu informacji na temat warunków i koncepcji zleceniodawcy powinni wysłać nie tylko samą wycenę wykonania zlecenia. Jeśli firma jest profesjonalna, a dostarczone do niej informacje ze zdjęciami kompletne, zleceniodawca może się spodziewać również zestawienia wszystkich elementów i prac montażowych, łącznie z rysunkiem rozmieszczenia słupów betonowych oraz desek na tarasie. Co więcej, angażując do wykonania tarasu profesjonalistów branży, możemy się spodziewać porady, czy na pewno wybrane przez nas drewno egzotyczne nie będzie lepiej zastąpić kompozytem. Warto stosować się do takich sugestii, bo jak w przypadku IdeaGarden są one potwierdzone wieloletnim doświadczeniem oraz setkami realizacji w bardzo zróżnicowanych warunkach i położeniu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.