Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych?

Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych? [1]
Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych? [2]
Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych? [3]
Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych? [4]
Co należy wiedzieć o płytkach tarasowych? [5]

Jesień i zima to nie najlepszy czas na aranżowanie terenu wokół domu czy mieszkania. Jest to jednak idealny moment na poszukiwanie odpowiednich materiałów oraz ich zakup. Teraz śmiało można wybrać najbardziej pasujące płytki tarasowe, zgromadzić niezbędne akcesoria i poszukiwać ekipy do współpracy. Dzięki temu już w pierwszych dniach wiosny będziemy mogli zacząć jedne z ostatnich prac wykończeniowych, zwieńczających ostatnie pracowite miesiące.

Najważniejsze cechy nowoczesnych płytek tarasowych

Na zewnątrz najlepszym wyborem są płytki tarasowe, które mają poniżej 3% nasiąkliwości. Klasyfikuje się je jako mrozoodporne. Dzięki temu woda nie narusza struktury płytek i nie powoduje ich odklejania czy pękania. Najlepiej ten warunek spełniają płytki gresowe oraz klinkiery. Drugą istotną właściwością jest odporność materiału na ścieranie. Ta powinna mieścić się w granicach IV lub V klasy. Parametr ten odnosi się do płytek narażonych na czynniki mechaniczne (głównie przenoszony na butach piasek, ziemię, drobne kamienie itp.). Kolejne niezwykle ważne parametry to te odnoszące się do twardości i antypoślizgowości. Twardość określa się w skali Mosha i najlepiej jeśli wynosi ona ok. 5-6. Antypoślizgowość ma duży wpływ na bezpieczeństwo osób użytkujących daną powierzchnię. Określa się ją w skali od R9 do R13 – a im wyższa liczba, tym mniej śliskie płytki.

Gdzie najlepiej sprawdzą się płytki tarasowe?

Płytki tarasowe zazwyczaj są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników niż te przeznaczone do wnętrz – zobacz najnowsze kolekcje na https://plytki24.pl/plytki-tarasowe/cat_100868.html. Właśnie dlatego są one idealne na

  • taras
  • balkon
  • zewnętrzne schody
  • fragment podjazdu
  • część przydomowego basenu.

W tych miejscach płytki będą wystawione przede wszystkim na działanie nieprzewidywalnych i szybko zmieniających się czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie warto wybrać jak najbardziej trwały i odporny materiał, który jednocześnie będzie łatwy do utrzymania w czystości. Dzięki temu po nadchodzących jesieni i zimie, będzie można jak najszybciej ponownie cieszyć się urokami pięknego, budzącego się do życia ogrodu lub balkonu, na którym zaczynają gościć pierwsze promienie rozgrzewającego słońca.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.