Co warto wiedzieć o pojemnikach na piasek i sól?

Co warto wiedzieć o pojemnikach na piasek i sól? [1]
Co warto wiedzieć o pojemnikach na piasek i sól? [2]
Co warto wiedzieć o pojemnikach na piasek i sól? [3]

Zima ma to do siebie, że lubi zaskakiwać... Nie tylko drogowców. Śnieg, mróz, oblodzone chodniki i drogi. Na właścicielach posesji i nieruchomości ciąży obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Przyda się zatem porządna łopata, a także zapas piasku i soli do posypania nawierzchni. Gdzie przechowywać surowiec, by nie zawilgotniał i nie zabierał zbyt dużo miejsca? Niezwykle przydatne okazują się specjalistyczne pojemniki na piasek i sól, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale zapewniają prawidłowe przechowywanie mieszanki, a także ułatwiają pracę, gwarantując wygodny dostęp do magazynowanych materiałów.

Jak przechowywać piasek i sól?

Mieszanka piasku i soli ma to do siebie, że jeśli ulegnie zawilgoceniu zbryla się i nie nadaje się do użytku. Ze względu na swój ciężar i gabaryt nie jest łatwa do przechowywania. Na szczęście istnieją pojemniki, które zostały zaprojektowane w celu przechowywania w nich piasku, soli bądź sorbentu. W sieci znajdziemy szeroki wybór pojemników służących do przechowywania konkretnego rodzaju sypkich substancji. Pojemniki te są estetyczne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Można wyróżnić pojemniki wykonane z polietylenu, żywicy poliestrowej bądź włókna szklanego. Zastosowane w procesie produkcji materiały sprawiają, że pojemniki są:

  • lekkie – można ja łatwo transportować,
  • trwałe i odporne na zniszczenia mechaniczne – bez obaw można używać łopaty,
  • odporne na działanie chemii – substancje chemiczne zawarte w przechowywanych surowcach nie naruszają powierzchni pojemnika,
  • odporne na warunki atmosferyczne.

Dostępne są również pojemniki drewniane – te jednak przeznaczone są wyłącznie do przechowywania piasku. Sól może reagować z impregnatami, którymi zabezpieczone jest drewno, a to traci swoje właściwości i nie chroni należycie przechowywanych surowców.

Jaki pojemnik na piasek i sól wybrać?

Dokonując wyboru pojemnika warto zastanowić się jakie środki będziemy stosować, bo to w dużej mierze wpłynie na ostateczny wybór. Piasek jest najbardziej ekologicznym, naturalnym i „wydajnym" środkiem. Piasek skutecznie zwiększa tarcie nawierzchni, jednak nie ma co ukrywać, że „brudzi" i gdy skończą się śniegi będziemy zmuszeni go uprzątnąć. Sól nie tylko „poprawia przyczepność", ale dodatkowo roztapia lód, niestety negatywnie wpływa na środowisko. Sól przenika do gleby, powodując jej nadmierne zasolenie co negatywnie wpływa na rośliny (które nie są w stanie pobierać wody z gleby przez co usychają). Sól nie jest także obojętna dla zwierząt – zarówno domowych, jak i dziko żyjących. Ok, jeśli już udało się nam wtrącić kilka słów o ekologii, przejdźmy do konkretów.

Pojemnik na sól i piasek

Pojemnik Titan fot. sklep Eco-market.pl

Ważny jest rozmiar pojemnika – te są dostępne w pojemności 70 do 500 l. Mniejsze przeznaczone są do prywatnego użytku, większe zdadzą egzamin w gminach czy przedsiębiorstwach. Posługując się ofertą sklepu Eco-Market.pl, ceny pojemnika na piasek i sól wahają się od 140 do 1600 zł. Wiele zależy od pojemności i tworzywa, z którego został wykonany pojemnik. Warto upewnić się czy pojemnik może zostać transportowany i podnoszony na wózku widłowym – ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku tych większych z możliwością składowania jeden na drugim. Niektóre pojemniki są zamykane na klucz bądź kłódkę. Wybrane modele mają specjalną konstrukcję, która umożliwia swobodny odpływ wody czy ułatwiają zagarnianie śniegu z klapy. Dostępne są także pojemniki ze specjalną klapką, która umożliwia łatwy dostęp do składowanego materiału.

Pojemniki na piasek i sól – zalety

Zastanawiasz się czy naprawdę potrzebujesz pojemnika na piasek i sól? Mieszanka piasku i soli jest zdatna do użytku wyłącznie, jeśli jest dobrze przechowywana. Pojemniki przeznaczone do przechowywania piasku, soli czy sorbentu gwarantują prawidłowe ich magazynowanie (gwarantem są właściwe tworzywa użyte do ich produkcji oraz stosowne atesty). Są lekkie, estetyczne, trwałe i gwarantują nam bezpieczeństwo – magazynowana substancja nie przedostanie się na zewnątrz, nie narażając zdrowia dzieci i zwierząt.

Jak wykorzystać pojemnik na piasek poza sezonem? Zastanawiasz się co stanie się, jeśli kupisz pojemnik na piasek i sól, a zima będzie wyjątkowo łagodna – bez śniegu i lodu? Spokojnie, wykorzystasz go z powodzeniem do przechowywania piasku do piaskownicy dla dzieci bądź na budowie (także do magazynowania innych sypkich tworzyw czy budulców) .

Pojemniki na sorbent

Pojemniki na sorbent stanowią odrębną kategorię, choć często stosowane są także jako pojemniki na sól. Pojemniki na sorbent wykonane są ze specjalnych tworzyw, często wzbogacane o dodatkową warstwę (np.:żelkotu), która zabezpiecza przed przedostawaniem się szkodliwych dla środowiska substancji z wnętrza pojemnika.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.