Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie

Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [1]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [2]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [3]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [4]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [5]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [6]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [7]
Kwietniki ogrodowe: style, wybór i zastosowanie [8]

Każdy ogród ma swój niepowtarzalny styl i klimat, a wszystko dzięki roślinności i dekoracjom, które nadają mu charakteru. Jeśli szukasz rozwiązania, które pomoże Ci uporządkować ogród lub sprawi, że będzie wyglądał jeszcze atrakcyjniej, to ustaw kilka kwietników ogrodowych. Pięknie uzupełniają małą architekturę ogrodową i potrafią stworzyć zupełnie nowy nastrój.

Rodzaje kwietników ogrodowych

Oferta kwietników jest bardzo bogata i zróżnicowana. Najbardziej popularne są kwietniki stojące, dzięki którym donice z roślinami wyróżniają się na tle zieleni. Niektóre z kwietników upodobniają się do donic. Inne wręcz przeciwnie – przypominają stoliki lub półki, na których wyeksponowano donice z roślinnością. W małych ogrodach często stawia się kwietniki kaskadowe. Na pionowym słupku ustawia się kilka platform, gdzie z kolei stawia się donice. W ten sposób na niewielkiej powierzchni można stworzyć bardzo intrygujący kącik z różnymi roślinami. Nie można też zapominać o kwietnikach wiszących. Najczęściej stosuje się je na tarasach lub werandach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawiesić kwietniki na lampach lub gałęziach drzew. Z kolei kwietniki ścienne można wykorzystać do ozdobienia elewacji domu. W ten sposób nawet ściany będą się atrakcyjnie prezentować i cieszyć oko przepięknymi roślinami i dekoracyjnymi kwietnikami. Producenci tworzą przeróżne formy, od standardowych, poprzez nieco bardziej wymyślne i kreatywne, a na fantazyjnych rozwiązaniach kończąc. W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu, żeby znaleźć kwietnik w kształcie taczki, konewki, kaczki, a nawet węża! Wszystkie rozwiązania mają służyć lepszemu dopasowaniu do stylu ogrodu oraz realizacji wymagań nawet najbardziej wymagających klientów.

Kwietnik ogrodowy - z jakiego materiału?

W ogrodach bezsprzecznie królują trzy surowce: drewno, kamień i metal. W przypadku kwietników prezentuje się to podobnie, chociaż kamień jest podmieniony przez beton umożliwiający większą swobodę ukształtowania (oraz bardziej znośną cenę). Kwietniki betonowe są bardzo wytrzymałe i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie straszny im deszcz, słońce czy mróz. Ze względu na swój ciężar są bardzo stabilne, więc nie przewrócą się podczas silnego wiatru. Najczęściej wykorzystuje się je w ogrodach w stylu francuskim, a czasami również w angielskim, minimalistycznym i nowoczesnym. Kwietniki ogrodowe wykonane z drewna są bardzo swojskie i najlepiej pasują do ogrodów w stylu rustykalnym oraz niektórych ogrodów skandynawskich. Wiele z nich można wykonać samodzielnie. Czasami wystarczy obić doniczkę klepkami, aby stworzyć atrakcyjny kwietnik. Innym rozwiązaniem jest zrobienie kwietnika z palet. Kwietniki metalowe oferują największe bogactwo formy. Z jednej strony są przecież solidne blachy, które można wykorzystać do stworzenia kwietnika ogrodowego, z drugiej delikatne elementy subtelnie ze sobą połączone w przepiękne kształty. Metalowe kwietniki dają bardzo dużo możliwości i świetnie pasują do większości stylów ogrodowych, a szczególnie do ogrodów nowoczesnych oraz niektórych skandynawskich.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.