Pleksi na balkonie – sprawdź jak wykorzystać ten materiał!

Pleksi na balkonie – sprawdź jak wykorzystać ten materiał! [1]
Pleksi na balkonie – sprawdź jak wykorzystać ten materiał! [2]
Pleksi na balkonie – sprawdź jak wykorzystać ten materiał! [3]

Wybierając mieszkanie w bloku zwracamy uwagę na różne rzeczy – również na obecność balkonu. Nawet niewielki, może stanowić odpowiednik ogródka lub tarasu. Spełnia także funkcje praktyczne, na przykład latem to świetne miejsce do suszenia prania. Ale ma jedną, znaczącą wadę – zazwyczaj jest nieosłonięty. Wychodząc na balkon narażamy się nie tylko na spojrzenia wścibskich sąsiadów, ale często również na deszcz lub wiatr. Jak ochronić balkon i przekształcić go w ulubione miejsce relaksu? Sięgnijmy po płyty pleksi.

Pleksi na balkonie

Odpowiedzmy sobie na początek, czym jest pleksi i dlaczego może sprawdzić się właśnie na balkonie? – Pleksi posiada wiele nazw: szkło akrylowe, pleksiglas, pleksa, ale nie ważne jak o nim mówimy, właściwości materiału są zawsze takie same. Jest to tworzywo sztuczne, które w postaci wyjściowej jest bezbarwne. Jednakże na rynku znajdziemy nie tylko przezroczystą, ale także pleksi mleczną czy płyty plexi w czarnym kolorze. Z jednej strony to materiał plastyczny i łatwy w obróbce, a z drugiej jest odporny na promieniowanie UV i warunki zewnętrzne. Dlatego też wiele osób używa pleksi na wymiary do osłaniania balkonów. Pleksi balkonowa może stworzyć zarówno balustradę, jak i ściankę czy zadaszenie – wyjaśnia specjalista Plastic Express.

Balustrada z pleksi

Do czego mogą posłużyć nam osłony z plexi na balkon? Przede wszystkim ochronią to, co znajduje się na zewnątrz, przed silnym wiatrem. Koniec więc z przewróconymi doniczkami czy stołkami oraz innymi, drobnymi elementami wystroju. Ale osłona na balkon z pleksi to także sposób na zachowanie prywatności. Oczywiście w takim przypadku należy sięgnąć nie po przezroczyste szkło akrylowe, ale takie w kolorze czarnym lub mlecznobiałym. To klasyczne, eleganckie kolory, które świetnie pasują do nowoczesnego budownictwa. Chcąc stworzyć element z pleksi na balkon, możemy posłużyć się chociażby konfiguratorem online. Zaawansowane narzędzia do tworzenia własnych projektów pozwolą nam na zamówienie elementu, który idealnie wpasuje się w nasz balkon.

Ściana z pleksi na balkon

Niektórzy chcieliby pójść o krok dalej i osłonić balkon nie tylko poprzez balustradę, ale również ścianę z pleksi. Powodów jest kilka. Czasem jest to kwestia bardzo silnego słońca albo wiatru. A czasem kwestia sąsiadów. Balkony budowanesą w tak niewielkiej odległości od siebie, że często jesteśmy w stanie spokojnie zaglądać do naszych sąsiadów. Dlatego wiele osób postanawia postawić ściankę z pleksiglasu. Od wewnętrznej strony możemy wtedy ustawić także kratkę, po której będą pnąc się rośliny. – W takiej sytuacji płyta z pleksi uchroni delikatne pędy przed zbyt silnym wiatrem – tłumaczy specjalista Plastic Express. Wyroby z plexi możemy wykorzystać także na tarasie, tworząc ściankę działową, za którą schowamy na przykład ogrodnicze narzędzia.

Zadaszenie z pleksi

Cały czas popularnością cieszą się także dachy z pleksi. Chcielibyśmy częściej przebywać na zewnątrz, ale nasz balkon nie jest w żaden sposób chroniony od góry? Dach z pleksiglasu to niewielkie i tanie udogodnienie, które całkowicie zmieni sposób, w jaki korzystamy z przestrzeni balkonu. Nie musząc martwić się deszczem, możemy ustawić na balkonie przedmioty, które normalnie uległyby zniszczeniu. Dach z plexy może być zastosowany także na tarasie albo w przypadku ogrodowej altany. To budżetowe rozwiązanie jest idealne dla każdego.

Pleksa może być wykorzystywana na zewnątrz na wiele sposobów. Całkowita odmiana balkonu – balustrada, ścianka czy dach – to wszystko jest w zasięgu nie tylko naszej ręki, ale i portfela.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.