Przegląd sprężarek powietrza chętnie wybieranych przez fachowców

Przegląd sprężarek powietrza chętnie wybieranych przez fachowców [1]
Przegląd sprężarek powietrza chętnie wybieranych przez fachowców [2]
Przegląd sprężarek powietrza chętnie wybieranych przez fachowców [3]

Sprężarki powietrza to niezwykle przydatne urządzenia, które sprawdzą się zarówno w przydomowym warsztacie lub garażu, jak i w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym, budowlanym, usługowym i rolniczym. Dzięki dostarczaniu sprężonego powietrza o odpowiednich parametrach, sprężarki powietrza doskonale sprawdzą się do zasilania narzędzi pneumatycznych, lakierowania, tynkowania, oczyszczania oraz do wielu innych zastosowań. Poniżej prezentujemy przegląd popularnych sprężarek wybieranych zarówno przez amatorów, jak i specjalistów.

Sprężarki powietrza dla mniej i bardziej wymagających

Bogata oferta rynkowa kompresorów sprawia, że bez trudu znajdziemy interesujące nas urządzenie o optymalnych parametrach technicznych. Mimo że sprężarki powietrza nie są przesadnie skomplikowanymi urządzeniami, warto dokonać świadomego wyboru zakupowego. Dlatego też przed podjęciem decyzji, dokładnie sprecyzuj rodzaj planowanych prac oraz wymagania względem parametrów sprężarki. Do najważniejszych aspektów technicznych, na które należy zwrócić uwagę, zalicza się: rodzaj sprężarki powietrza, pojemność zbiornika, wydajność, ciśnienie maksymalne, moc jednostki napędowej, rodzaj zasilania, generowany hałas i stopień sprężania.

Tłokowe sprężarki powietrza Gudepol SB-OL 200/24

Tłokowe sprężarki powietrza polskiej marki Gudepol serii SB-OL 200/24 to atrakcyjne cenowo, małe i stosunkowo wydajne kompresory, które sprawdzą się do użytku w garażach, warsztatach wulkanizacyjnych, serwisach samochodowych czy w lakierniach. Prezentowane urządzenia wyposażone są silnik o mocy 1,1 kW zasilany napięciem 230 V. Generują 77 dB hałasu i są stanie sprężyć gaz maksymalnie do 8 barów. Kompresory wyposażone są w 24-litrowy zbiornik powietrza i zapewniają wydajność ssawaną na poziomie 200 l/min.

Tłokowe sprężarki powietrza Gudepol GD 28-150-350

Sprężarki powietrza Gudepol GD 28-150-350 to wyposażone w napęd pasowy sprężarki olejowe z dwoma tłokami. Wyposażone są w chłodnicę powietrza wylotowego oraz w filtr z reduktorem, manometrem i dwiema szybkozłączkami. Generują do 10 barów ciśnienia i zapewniają wydajność na poziomie do 350 l/min. Napędza je silnik elektryczny o mocy 2,2 kW pracujący na napięciu 400 V.

Śrubowe sprężarki powietrza Gudepol HIT 3/08

Śrubowe sprężarki powietrza to o wiele większe i bardziej wydajne kompresory stosowane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych oraz szeroko rozumianym sektorze przemysłowym. Urządzenia te gwarantują wysoki poziom niezawodności, możliwość pracy w trybie ciągłym oraz zaawansowane układy sterowania wraz z automatyką zabezpieczającą. Przykładem takiego urządzenia są sprężarki powietrza Gudepol HIT 3/08. Generują one 8 barów ciśnienia maksymalnego, dysponują silnikiem o mocy 2,2 kW zasilanym napięciem 400 V i gwarantują wydajność na poziomie 320 l/min.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.