Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą

Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą [1]
Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą [2]
Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą [3]
Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą [4]
Donice podświetlane – pomysł na ożywienie ogrodu nocą [5]

Aranżacja ogrodu może stanowić równie duże wyzwanie, jak wyposażenie wnętrz w dowolnym pomieszczeniu. Wcale nie tak łatwo sprawić, żeby ogród wyglądał atrakcyjnie i był nowoczesny. Na szczęście od kilku lat sukcesywnie rośnie popularność donic podświetlanych, które idealnie pasują do każdego ogrodu.

Czym są donice podświetlane?

Donice podświetlane są donicami, w których normalnie można zasadzić rośliny. Różnią się od zwykłych donic tym, że mają zainstalowany system oświetlenia, dzięki czemu stają się bardzo atrakcyjne wizualnie. W zależności od rodzaju oświetlenia, mogą świecić konkretnym kolorem (oświetlenie LED) lub dają możliwość dowolnego sterowania jednym z 16 dostępnych kolorów (oświetlenie RGB). Światło emitowane przez donice rozchodzi się równomiernie w każdą stronę i nie męczy wzroku.

Dlaczego warto kupić donice podświetlane?

Donice prezentują się ładnie nie tylko w połączeniu z roślinami. Same w sobie również stanowią doskonałą ozdobę do każdego ogrodu. Są oryginalne i nietypowe. Przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród prezentuje się elegancko. Szczególnie dobry efekt osiągają nocą, gdy rozświetlają otoczenie ciepłym światłem. Jest ono na tyle jasne, że donice mogą pełnić funkcję lamp ogrodowych.

Donice mają ciekawe kształty i różne rozmiary, można wybrać rodzaj podświetlenia. Wszystko to sprawia, że każdy ogród wyposażony w donice podświetlane różni się od wszystkich pozostałych. Każdy ogród ma niesamowity klimat, ale i indywidualny charakter.

Wykonanie donic podświetlanych

Jako że donice podświetlane są przygotowywane z myślą o ogrodach, są bardzo wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wykonuje się je z polietylenu, dzięki czemu są odporne na uderzenia. Donice dobrze radzą sobie w wysokich temperaturach, nie blakną pod wpływem promieni UV. Są świetnie zabezpieczone przed wilgocią oraz mrozami. Bardzo często mają podwójne dno, aby ułatwić dostęp do systemu oświetlenia. Dzięki tym zabezpieczeniom bez problemu mogą stać na zewnątrz przez cały rok.

Donice są zasilane prądem poprowadzonym z gniazdka przez kabel. Włącznik donicy najczęściej jest umieszczany na kablu.

Gdzie postawić?

Donice podświetlane świetnie wyglądają w ogrodach. Nadają im eleganckiego, nieco tajemniczego stylu.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by stworzyć klimatyczny kącik na balkonie lub ozdobić taras. Donice podświetlane występują w różnych rozmiarach, więc doskonale wpasują się zarówno w ograniczoną przestrzeń balkonu, jak i rozległy taras.

Światło padające z donic będzie dobrze wyglądać również w zamkniętych pomieszczeniach. Donice podświetlane sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze, gdzie klienci z pewnością docenią ich designerski charakter.

Duże donice będą dobrze wyglądać w wejściu do domu lub w salonie. Mniejsze sprawdzą się jako ozdoby na szafkach lub ciekawe wazony. Donice podświetlane mogą być stosowane jako lampki nocne lub świetliki pozostawiane na noc na korytarzach.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.