Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w Twoim ogrodzie

Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…
Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe – naturalna barwa światła w…

Ogród to nie tylko rośliny, ale też wszelkie dodatki w postaci pergoli, fontann czy figurek. Wszystko to sprawia, że w ciągu dnia ogród wygląda pięknie. Ale to odpowiednie oświetlenie sprawia, że w nocy prezentuje się zjawiskowo. Nic nie daje tak świetnego efektu, jak naturalne światło pochodzące od płomieni. Każdy, nawet najmniejszy podmuch wiatru sprawia, że oświetlenie ulega zmianie. Zadbaj o niecodzienny klimat swojego ogrodu w nocy, wybierając pochodnie, świeczniki lub lampiony ogrodowe.

Lampiony ogrodowe

Lampiony ogrodowe są doskonałym rozwiązaniem do każdego ogrodu. Sprawdzają się zarówno na bardzo małych powierzchniach, jak i w wielkich ogrodach. Poza tym świetnie się prezentują na tarasach i balkonach. Lampiony w małych ogródkach przeważnie stawia się na stolikach, podestach lub parapetach okiennych. Dzięki szybkom z każdej strony, równomiernie oświetlają otoczenie przyjemnym, naturalnym światłem. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej baśniowym klimacie, to wybierz lampion z otworami w kwiatowych kształtach. Z kolei w wielkich ogrodach lampiony w formie latarenek tworzą przytulne enklawy, w których można porozmawiać lub oddać się rozmyślaniom. Inną opcją jest wybór lampionów papierowych (kojarzonych głównie z Dalekim Wschodem lub amerykańskimi imprezami), które można rozwiesić na sznurku na całej długości ogrodu. W ten sposób cała powierzchnia będzie równomiernie oświetlona różnokolorowym światłem. Do tradycyjnych lampionów ogrodowych wkładano świeczki, jednak te szybko się wypalały, więc obecnie stosuje się specjalne paliwo.

Pochodnie ogrodowe

Pochodnie ogrodowe świetnie sprawdzają się w dużych ogrodach, gdzie można rozmieścić je w pewnej odległości od siebie. Pochodnie nie tylko dają światło, ale też pozwalają się ogrzać. Nie powinny więc być ustawione zbyt gęsto, aby nie utrudniać poruszania się po ogrodzie. Większość pochodni wbija się w ziemię lub mocuje do ścian, jednak istnieją też pochodnie przypominające nieco znicz olimpijski – na szerokim fundamencie ułożona jest misa, z której wydobywa się płomień. Można kupić zarówno pochodnie stojące samodzielnie na trawniku, jak i ich mniejsze wersje do postawienia na stole. Pochodnie ogrodowe są szczególnie narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne, więc warto zainwestować w pokrywki, które osłonią płomień przed deszczem czy silnym wiatrem. Współczesne pochodnie mają zbiornik na paliwo, dzięki czemu mogą palić się przez kilka godzin.

Świeczniki ogrodowe

Oferta świeczników ogrodowych jest tak bogata, że z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Mogą to być zarówno wersje otwarte, jak i zabudowane, przypominające kominki zapachowe. Świeczniki mogą stać na stole, być zawieszone na stojakach lub wzdłuż ściany domu. Wyglądem może przypominać zwykłą świeczkę lub wykwintny i ozdobny świecznik, jaki stawia się na stole podczas uroczystości rodzinnych. To, na co się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb. W świecznikach dalej wykorzystuje się świece, więc mają dużo krótszy czas działania niż lampiony czy pochodnie. Świeczniki posiadają jednak zasadniczą zaletę: mogą być zapachowe. Jeśli w ogrodzie masz głównie zielone rośliny, to możesz kupić świeczkę o zapachu kwiatowym, aby móc cieszyć się dotąd niedostępnym zapachem.

Dodatkowe akcesoria

Lampiony i pochodnie potrzebują szeregu dodatkowych akcesoriów, z których część przydaje się również przy świecznikach.

Uchwyty i mocowania do lampionów i pochodni

Jeśli chcesz zawiesić lampiony na ścianie lub oddzielnym stojaku, to przydadzą Ci się odpowiednie uchwyty, zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiednie mocowania uniemożliwią zsunięcie się z uchwytu i przypadkowe zaprószenie ogrodu ogniem. Uchwyty mogą się też przydać przy niektórych świecznikach.

Paliwo do lampionów i pochodni

Paliwem najczęściej wykorzystywanym do lampionów i pochodni jest olej parafinowy. Pali się jasnym płomieniem, nie dymi się mocno i nie zostawia sadzy. Z kolei najnowszym hitem na rynku jest paliwo w żelu.

Pokrywki do lampionów i pochodni

Większość pochodni oraz część lampionów jest otwartych, co oznacza, że są narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. W związku z tym można zakupić pokrywki chroniące pochodnie i lampiony przez zgaśnięciem płomienia pod wpływem deszczu lub wiatru.

Dlaczego warto wybrać lampiony, pochodnie lub świeczniki ogrodowe?

Lampiony, pochodnie i świeczniki ogrodowe dają światło naturalnej barwy, dzięki czemu człowiekowi spędzającemu więcej czasu w ogrodzie nie męczą się oczy. Poza tym tak oświetlony ogród wygląda zupełnie inaczej niż za dnia, zyskując wspaniały, baśniowy klimat, sprzyjający odpoczynkowi i relaksowi. Lampiony, pochodnie i świeczniki mają jeszcze jedną zasadniczą zaletę, o której nie można zapominać – nie potrzebują zasilania elektrycznego, więc można je postawić w dowolnym miejscu, swobodnie przestawiać, dostawiać, usuwać i znajdować dla nich różne zastosowania. Świetnie sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych ogrodach, a nawet na tarasach i balkonach.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.