Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym!

Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [1]
Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [2]
Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [3]
Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [4]
Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [5]
Lampy betonowe do ogrodu – styl i klasyka w jednym! [6]

Oświetlenie ogrodu jest równie ważne, jak wybór stylu, aranżacji i dobranie odpowiednich roślin oraz dekoracji. Lampy stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju. Właściwe ustawienie wyeksponuje niektóre elementy, inne ukryje w ciemności, więc po zmroku ogród może zyskać zupełnie nowy kształt. Atrakcyjne za dnia i w nocy są lampy betonowe.

Czym są lampy betonowe?

Lampy betonowe są latarniami nadającymi przestrzeni ogrodowej niecodziennego i wyjątkowego charakteru. Stanowią przemyślaną całość i w przeciwieństwie do lamp innego typu nie potrzebują dodatkowych fundamentów. Na ogół mają cztery nóżki lub mocną, grubą kolumnę u podstawy. Można poprowadzić przez nie instalację elektryczną i zasilić żarówkami lub włożyć do środka świeczki. Dzięki otworom w górnej części lampy, światło rozchodzi się równomiernie we wszystkie strony i wspaniale podkreśla roślinność ogrodową. W ciągu dnia lampy betonowe są piękną dekoracją, a w nocy sprawiają, że ogród wygląda magicznie.

Do jakiego ogrodu pasują lampy betonowe?

Lampy betonowe do ogrodu najczęściej przypominają japońskie pagody lub świątynie buddyjskie, więc bez wątpienia najczęściej można je zobaczyć właśnie w ogrodach w stylu japońskim. Ich symetryczne kształty, orientalny wydźwięk i struktura doskonale współgrają z harmonią tego typu miejsc. Lampy betonowe są wspaniałym dodatkiem do prostych i pieczołowicie przystrzyganych drzewek bonsai. Możesz ukryć lampę wśród roślinności lub postawić ją przy oczku wodnym i zawsze będzie wyglądała tak, jakby stała tam od zawsze. Pamiętaj, że ogrody japońskie pokazują naturę w miniaturze. Lampa betonowa w kształcie japońskiej pagody będzie przypominała miniaturę japońskiego stylu architektonicznego.

Coraz częściej pojawiają się lampy w innych kształtach, bardziej nowoczesnych, inspirowanych lampami betonowymi umieszczanymi we wnętrzach. W związku z tym lampy o geometrycznych kształtach i ciekawych liniach będą dobrze pasować do prostych i minimalistycznych ogrodów w stylu nowoczesnym. Bez względu na to, czy ustawisz je przy ścieżce, na środku trawnika czy na obrzeżach tarasu, będą wyglądać równie intrygująco.

Czasami można też znaleźć lampy zbudowane w podobny sposób jak japońskie pagody, ale stylizowane na kolumny greckie. Tego typu latarnie świetnie sprawdzą się w ogrodzie angielskim oraz ogrodzie japońskim. Najlepiej przy altankach przypominających greckie świątynie.

Jak zamontować lampę betonową w ogrodzie?

Jak sama nazwa wskazuje, lampy betonowe są wykonane z betonu, dzięki czemu są bardzo stabilne i nie potrzebują dodatkowych fundamentów. Ryzyko przewrócenia lub przesunięcia betonowej lampy praktycznie nie występuje. Jeśli chcesz, możesz poprowadzić instalację elektryczną, jednak doskonałym rozwiązaniem będą świeczki. Beton z pewnością się nie spali, a światło ognia nada ogrodowi zupełnie innego charakteru niż światło żarówki. Poza tym zabudowany kształt lampy betonowej sprawia, że świeczka będzie dobrze osłonięta przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a w szczególności przed deszczem i wiatrem.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.