Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom?

Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom? [1]
Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom? [2]
Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom? [3]
Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom? [4]
Zakładanie trawnika - czy warto zlecić to profesjonalistom? [5]

Trawnik to prawdziwa wizytówka i wyznacznik każdego zadbanego ogrodu. Jest najważniejszym jego elementem, na który każdy zwraca uwagę – zarówno domownicy, jak i goście. Gdy planujemy wygląd całego ogrodu, w naszej głowie natychmiast pojawia się obraz soczyście zielonego, równo przystrzyżonego trawnika, którego widok napawa dumą właścicieli dbających o ogrodową przestrzeń. Czy aby cieszyć się pięknym ogrodem powinniśmy zlecać zakładanie trawnika doświadczonym profesjonalistom, czy może warto spróbować samemu podjąć się tego wyzwania?

Zakładanie trawnika z rolki

Po okresie jesienno-zimowym problemem osób posiadających ogród staje się zniszczony, nieestetyczny trawnik, który jak najprędzej chcemy wymienić na nowy. Nic dziwnego – zielony dywan powoduje, że ogród staje się większy i bardziej przestronny. Zdrowy i wypielęgnowany trawnik idealnie komponuje się z resztą roślin w ogrodzie, dopełniając całość aranżacji.

Każdy właściciel ogrodu powinien wiedzieć, że istnieją dwie metody na zakładanie trawnika: z rolki oraz z siewu. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy dobrej jakości trawnik z rolki wyprodukowany w oparciu o najnowsze i bezpieczne technologie. Wybór trawnika zawierającego wyselekcjonowane nasiona dostosowane do warunków atmosferycznych będzie gwarancją doskonale prezentującego się ogrodu.

Dlaczego warto zdecydować się na trawnik z rolki?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na oszczędność czasu, jaką zapewnia zakup trawnika rolowanego.

Zakładanie trawnika z rolki może odbywać się sprawnie, dzięki czemu w mgnieniu oka będzie można cieszyć się wyglądem pięknie zaprojektowanej przestrzeni ogrodowej – mówi ekspert Grassland Farms. – Dużązaletą jest natychmiastowy efekt, bez konieczności wielotygodniowego oczekiwania, aż trawa osiągnie odpowiednią długość, uciążliwego wyrywania chwastów i podlewania podłoża.

Jest to ciekawa opcja nie tylko dla niewielkich działek, ale także dla przydomowych ogrodów – zwłaszcza kiedy na horyzoncie pojawia się lato i wizja długich wieczorów spędzonych na zewnątrz. Trawnik z rolki sprawdza się również na terenach o dużym stopniu nachylenia.

Zakładanie trawnika krok po kroku

Choć położenie trawnika nie należy do bardzo skomplikowanych czynności, prace te bezpieczniej jest zlecić doświadczonym osobom, które zajmują się tym na co dzień. Kiedy jest najlepsza pora na zakładanie trawnika? Jesienią, wiosną czy też latem? Warto zwrócić uwagę na możliwości poszczególnych wariantów.

Zakładanie nowego trawnika w postaci trawy z rolki może odbywać się przez cały rok – mówi specjalista firmy Grassland Farms. – Jedynym warunkiem jest niezamarznięta gleba uniemożliwiająca przeprowadzenie prac. Istotne jest odpowiednie przygotowanie gleby na ułożenie trawnika. Przeznaczony do tego celu teren powinien być uporządkowany i oczyszczony z wszelkich chwastów. Warto sięgnąć po środki chwastobójcze, które pomogą w uporaniu się z problemem. Gleba, na której zostanie położony trawnik musi zostać starannie przekopana i oczyszczona z kamieni, a następnie wyrównana. Przed samym rozłożeniem trawy z rolki należy rozsypać wolno rozpuszczalny specjalisyczny nawóz do trawy - tzw. „startowy", który będzie stumulował rozrost korzeni i przyrośnięcie darni do podłoża.

Komu zlecić położenie trawnika?

Musimy pamiętać o tym, że każdy popełniony błąd wpłynie na estetykę trawnika i nasze zadowolenie z jego użytkowania. Jeżeli zależy nam na nienagannym wyglądzie trawy w ogrodzie powinniśmy skorzystać ze wsparcia fachowców, dla których zakładanie trawników nie ma żadnych tajemnic. Dzięki temu zyskamy pewność, że trawnik zostanie położony dokładnie i będziemy mogli cieszyć się nim przez długi czas, a nie tylko przez kilka pierwszych tygodni.

Wybór i znajomość odpowiedniej techniki umożliwi prawidłowe ukorzenienie się trawnika i położenie go bez odstępów burzących efekt, który chcemy osiągnąć na końcu. Wsparcie profesjonalnej firmy pozwoli odetchnąć z ulgą zwłaszcza w przypadku dużych ogrodów. Zróbmy wszystko, by ogród był ostoją i miejscem wypoczynku dla całej rodziny i zaufajmy doświadczonym ogrodnikom.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.