Basen do Twojego ogrodu

Basen do Twojego ogrodu [1]
Basen do Twojego ogrodu [2]
Basen do Twojego ogrodu [3]
Basen do Twojego ogrodu [4]
Basen do Twojego ogrodu [5]

Jak najlepiej spędzić leniwe, letnie popołudnie? Jedna z możliwości to odpoczynek nad wodą, np. we własnym ogrodzie. Myśląc o kupnie basenu wybierzmy taki, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania, a jego kupno, utrzymanie i przechowywanie nie będzie sprawiało większych trudności i zabierało cennego czasu.

Wybieramy basen ogrodowy

Przed zakupem basenu warto rozważyć kilka podstawowych kwestii. Głównymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę są:

  • typ konstrukcji basenu,
  • rodzaj materiału z którego wykonany jest basen,
  • pojemność,
  • kształt - do wyboru baseny prostokątne i okrągłe.

Należy również rozważyć to, czy basen będzie pozostawiony w ogrodzie na cały rok, czy po sezonie zostanie złożony.

Jaki basen wybrać?

Baseny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Wybór odpowiedniego modelu może być nie lada wyzwaniem. Na rynku znaleźć można następujące typy basenów ogrodowych:

Baseny dmuchane

Pompowane powietrzem baseny to nie tylko kolorowe wyroby dla najmłodszych. Baseny przeznaczone dla dzieci będą dla maluchów nie lada atrakcją, ale nie można zapominać, że dostępne są również wersje o sporych rozmiarach i dużej pojemności, w których zmieści się kilka osób dorosłych. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, która wahać się będzie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Baseny rozporowe

Sprawdzą się szczególnie dobrze na niewielkiej przestrzeni, również z uwagi na fakt, że po wypuszczeniu wody i złożeniu będą zajmować mało miejsca. Ich konstrukcja, po wypełnieniu wodą, która rozpycha ścianki, sprawia że basen przyjmuje swój ostateczny kształt.

Baseny stelażowe

Wykonane na metalowej konstrukcji baseny cechuje stabilność, a co za tym idzie zwiększone bezpieczeństwo. Modele tego typu mogą zostać w ogrodzie na cały sezon. Za taką atrakcję, w przypadku basenów o dużej pojemności, przyjdzie nam zapłacić kilka tysięcy złotych.

Baseny montowane na stałe w podłożu

Tego typu baseny można zbudować w ogrodzie, wprowadzając jego ściany w ziemię, jednak takie przedsięwzięcie będzie angażować więcej czasu i uwagi, wymusi konieczność wydzielenia znacznej części powierzchni ogrodu oraz będzie wymagać dysponowania większym, niż wspomnianym wcześniej, budżetem

Akcesoria basenowe

Na cenę basenu, w wielu przypadkach, istotny wpływ mają sprzedawane razem z nim akcesoria. Inwestując w przydomowy basen, warto pomyśleć o tym, co będzie potrzebne do utrzymania go w dobrym stanie. Cechą każdego basenu, niezależnie od rodzaju i wielkości powinna być krystalicznie czysta woda. Tutaj z całą pewnością sprawdzą się odpowiednio dobrane filtry, pompy i dozowniki chemii basenowej.

By zapobiec zanieczyszczaniu wody wpadającymi liśćmi, warto zapatrzyć się w pokrywę do basenu. Na rynku znajdziemy m.in. modele pokryw, które poza funkcją ochronną, podgrzewają wodę o kilka stopni, dzięki wbudowanym elementom solarnym. Warto będzie również zainwestować w matę umieszczaną pod basenem, w celu zabezpieczenia jego podstawy przed pęknięciem. W przypadku basenów stelażowych oraz tych montowanych na stałe, wejście i wyjście z basenu ułatwi drabinka, a w czyszczeniu podstawy i ścian wyręczy nas automatyczny odkurzacz.

Przy zakupie basenu warto także pomyśleć o jego otoczeniu. Oazę relaksu można uzupełnić wygodnymi leżakami, czy praktycznym prysznicem z panelem solarnym, który da możliwość opłukania się przed wejściem, oraz po wyjściu z basenu.

Im cieplejsze dni, tym większy wybór. Dobrze przemyślany i dopasowany do indywidualnych potrzeb zakup, dostarczy masę radości i umożliwi przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.