Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party?

Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [1]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [2]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [3]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [4]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [5]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [6]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [7]
Impreza w ogrodzie. Co będzie nam potrzebne na garden party? [8]

Ogród jest doskonałym miejscem do organizowania letnich imprez. Nie dość, że w ciągu dnia jest ciepło, a w nocy można obserwować gwiazdy, to jeszcze klimat jest dużo swobodniejszy i nie ma problemów, gdy coś się rozleje. Jeśli Tobie też marzy się garden party z prawdziwego zdarzenia, to koniecznie przeczytaj, co będzie potrzebne do zorganizowania ogrodowej imprezy.

Meble ogrodowe

Stół jest podstawą każdego przyjęcia organizowanego w ogrodzie. To właśnie tutaj wylądują wszystkie przekąski oraz jedzenie z grilla. Nie ma więc najmniejszych wątpliwości, że bez czego jak czego, ale bez stołu impreza będzie średnia. Oczywiście można założyć, że skoro to ogrodowe przyjęcie, to szwedzki stół wystarczy i goście nie muszą mieć miejsc siedzących. Mimo to dużo bardziej swojska i przyjemna atmosfera wytwarza się na imprezach, na których można przysiąść się do kogoś, porozmawiać, a potem pójść dalej. W zależności od wielkości ogrodu oraz możliwości finansowych (a także liczby zaproszonych gości), warto zastanowić się nad najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Z jednej strony można oddzielnie kupić stół i krzesła ogrodowe, a dodatkowo dopasować kilka ławek, siedzisk i leżaków dla wygodnickich gości, a z drugiej można kupić dopasowany zestaw mebli ogrodowych. Niektóre z nich mają tę zaletę, że po złożeniu zajmują mniejszą powierzchnię. No i niewątpliwie wszystkie meble do siebie pasują, co też jest istotne. Garden party organizuje się przede wszystkim wtedy, gdy jest gorąco i ciężko wytrzymać w domu, więc konieczne jest zaopatrzenie się w parasole przeciwsłoneczne ustawione wszędzie tam, gdzie są miejsca siedzące oraz przy głównym stole (aby ochronić żywność, szczególnie torty i ciasta). Poza tym impreza bez chłodnych napojów, to nie impreza. Koniecznie musisz zaopatrzyć się w barek ogrodowy! Dzięki temu goście będą mieli stały dostęp do tych mniej lub bardziej procentowych napojów.

Zastawa ogrodowa

Impreza w ogrodzie to nie tylko pogaduszki i chodzenie boso po trawie, ale też jedzenie. A jedzenie trzeba na czymś położyć i w jakiś sposób jeść. W tym celu musisz zastanowić się, czy zaryzykujesz wystawienie swojej codziennej zastawy obiadowej, czy zaopatrzysz się w specjalne naczynia i sztućce. Jedzenie możesz wyłożyć w normalnych miskach lub na paterach, jednak dla gości najlepsze będą jednorazowe talerze, sztućce i kubeczki. To najwygodniejsze rozwiązanie. I wcale nie chodzi o to, że mogą je zniszczyć, chociaż na przyjęciach ogrodowych jest to bardziej prawdopodobne niż podczas uroczystości odbywających się w domu, tylko o fakt, że każdy zostawia talerz gdzie popadnie, a potem o nim zapomina. Zamiast szukać go wśród innych porzuconych naczyń, każdy może sięgnąć po nowy talerz jednorazowy i nie marnować czasu. Jeśli na stole ma stać alkohol, to zadbaj o to, aby wino zawsze było odpowiednio schłodzone, stawiając butelkę w specjalnym kubełku do wina. Możesz też rozlać poncz do specjalnych mis, przybliżając się w ten sposób do amerykańskich garden party. Jeśli na przyjęciu są nieletni, abstynenci lub kierowcy, to zadbaj o soki i napoje. Najładniej wyglądają w szklanych karafkach. Poza tym łatwiej nalewa się napój z karafki niż z kartonu, który ma tendencję do chlupotania i oblewania wszystkiego wokół.

Grill to podstawa!

Przyjęcie ogrodowe bez grilla byłoby niepełne. W zależności od własnych upodobań, możesz zdecydować się na najprostsze rozwiązanie, czyli grill klasyczny lub grill elektryczny. Jedzenie smakuje właściwie tak samo, w pierwszym przypadku ma nieco bardziej dymny posmak i może być nieco bardziej zwęglone w niektórych miejscach, w drugim przypadku jest mniej kłopotów z myciem. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem grilla, to zwróć uwagę na bardziej rozbudowane modele. Znajdziesz wśród nich grille z rożnem do pieczenia całego kurczaka, specjalne kamienie, na których możesz ugrillować rybę, a nawet wędzarki do grilla! Sprawdź też, czy model, który planujesz kupić ma pokrywę lub specjalną nadstawkę, która umożliwia przygotowywanie kilku potraw w tym samym czasie. Pamiętaj, że w zależności od potraw, które planujesz ugrillować, musisz mieć cały zestaw akcesoriów grillowych. Oprócz podstawowych, takich jak: szczypce, widelce czy łopatki, możesz potrzebować specjalnego rusztu, kosza do grilla albo płyty. Nie zapomnij wyłożyć serwetek jednorazowych dla gości, którzy wolą jeść potrawy z grilla palcami!

Zabawa w basenie

Przyjęcia ogrodowe są wspaniałym pomysłem na imprezę, jednak jeszcze lepszym jest impreza basenowa. Oprócz tradycyjnego grilla, każdy chętny może wymoczyć się w basenie ogrodowym. Wcale nie potrzebujesz największego modelu, żeby sprawić gościom prawdziwą przyjemność. Dla najmłodszych wystarczy prosty dmuchany basenik, w którym będą mogły się pochlapać i puszczać stateczki. Starszym warto zaoferować porządniejszy basen rozporowy lub stelażowy. Basen nie musi być głęboki, ponieważ nie ma służyć do pływania. Idea jest taka, aby na chwilę usiąść sobie w wodzie z chłodnym napojem w dłoni i porozmawiać z tymi, którzy również zdecydowali się na tę formę rozrywki.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.