Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu!

Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [1]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [2]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [3]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [4]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [5]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [6]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [7]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [8]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [9]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [10]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [11]
Jakie meble ogrodowe kupić? Pomagamy wybrać meble do Twojego ogrodu! [12]

Meble ogrodowe powinny pasować do ogrodu, wyglądać naturalnie i estetycznie, nie wolno jednak zapominać o funkcjonalności. Na co komu niewygodny leżak lub tandetna ławeczka schowana w rogu ogrodu, gdzie i tak nikt nie będzie z niej korzystał? Zastanów się, czego oczekujesz, jaką funkcję mają pełnić meble ogrodowe oraz co będzie się najlepiej prezentować w połączeniu ze stylem Twojego ogrodu, a dopiero potem zacznij szukać odpowiednich modeli.

Rodzaj materiału

Trwałość, wygląd i funkcjonalność mebli ogrodowych w dużej mierze zależy od materiału, z którego są zrobione. Pamiętaj też, że nie wszystkie tworzywa pasują do wszystkich stylów ogrodowych. Jeśli masz ogród w stylu francuskim, to plastikowe krzesła z hipermarketu nie będą się dobrze prezentować.

Drewniane meble ogrodowe

Drewniane meble ogrodowe są eleganckie, stonowane i pasują do każdego stylu ogrodowego. Drewno jest naturalnym materiałem, więc nikogo nie powinno dziwić, że jest to jedna z najpopularniejszych opcji. Na korzyść drewnianych mebli przemawia fakt, że są wytrzymałe i uniwersalne. Niestety są też drogie i wymagają regularnej konserwacji.

Plastikowe meble ogrodowe

Plastikowe meble ogrodowe doskonale sprawdzają się podczas przyjęć dla większej liczby osób. Są tanie, lekkie (a więc łatwo przenieść kilka krzeseł jednocześnie) i mogą mieć ciekawe kształty. Ich dodatkowym atutem jest duża wytrzymałość. Wiele osób krytykuje je ze względu na sztuczny wygląd i sugeruje, że są tandetne, jednak w niektórych okolicznościach nie ma sensu silić się na meble z innego tworzywa.

Metalowe meble ogrodowe

Metalowe meble ogrodowe bardzo dobrze wyglądają w prostych, geometrycznych ogrodach. Pasują do ogrodu w stylu nowoczesnym czy japońskim, a po założeniu ciekawych pokrowców mogą dobrze wyglądać również w ogrodzie rustykalnym. O ile są odpowiednio zabezpieczone, to cechują się bardzo dużą wytrzymałością – zarówno ze względu na maksymalne obciążenie, jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Metalowe ramy można uformować w ciekawe kształty, jednak należy pamiętać, że im więcej metalu, tym cięższy mebel.

Aluminiowe meble ogrodowe

Aluminiowe meble ogrodowe mają te same właściwości, co meble metalowe, z tym, że nie trzeba zabezpieczać ich przed rdzą i są lekkie. Sprawdzają się w domach, w których są dzieci.

Wiklinowe meble ogrodowe

Wiklinowe meble ogrodowe są szczególnie upodobane przez osoby tworzące ogrody w stylach angielskim i rustykalnym. Naturalna forma wikliny sprawia, że meble z tego materiału są swojskie. Wiklinowe meble są wygodne, stosunkowo lekkie i bardzo estetyczne. Niestety łatwo się niszczą, zarówno pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak i zbyt dużego ciężaru.

Technorattanowe meble ogrodowe

Technoratanowe meble ogrodowe są alternatywą dla mebli wiklinowych i ratanowych. Wyglądają bardzo podobnie, a są dużo wytrzymalsze. Ich podstawową wadą jest jednak bardzo wysoka cena.

Rodzaje mebli ogrodowych

Istnieje wiele rodzajów mebli ogrodowych pełniących rozmaite funkcje. Wśród najważniejszych mebli niewątpliwie znajdują się krzesła, stoły i leżaki, jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej.

Krzesła i fotele ogrodowe

Krzesła ogrodowe można kupić samodzielnie lub w zestawie ze stołem. Decyzja zależy od tego, do czego mają służyć: jeśli chcesz jadać posiłki w ogrodzie, to lepiej sprawdzi się spójny zestaw, a jeśli zależy Ci na kilku atrakcyjnych krzesłach do odpoczynku, to możesz wybrać dowolne modele, do których dobierzesz inne akcesoria. Zwróć uwagę, czy krzesło ma możliwość regulacji stopnia pochylenia oparcia oraz wysokości podłokietników. Fotel powinien być głęboki. Dzięki temu możesz obłożyć się wygodnymi i ładnymi poduszkami.

Leżaki, ławki i kanapy ogrodowe

Leżaki, ławki i kanapy ogrodowe są stworzone do rekreacji. Wybierając model do ogrodu, skup się nie tylko na jego wyglądzie, ale przede wszystkim na wygodzie. Leżak musi mieć regulację dostosowaną do Twoich potrzeb. Absolutne minimum to regulacja stopnia pochylenia oparcia. Jeśli nie jest wystarczająco długi, aby móc się na nim położyć jak na leżance, to powinieneś dobrać do niego podnóżek.
Z kolei ławka czy kanapa ogrodowa jest wyśmienitym rozwiązaniem, gdy chcesz na chwilę usiąść i zrelaksować się przy dobrej herbacie lub kieliszku wina. Zadbaj o to, żeby ławka znajdowała się w cieniu i była miękka. W tym celu świetnie sprawdzą się poduszki.

Stół ogrodowy

W zależności od potrzeb wybierz stół, przy którym można jeść posiłki lub niski stolik kawowy, na którym wyłożysz ciastka i poczęstujesz gości kawą. Inną opcją jest też ustawienie małego stoliczka obok fotela lub ławeczki, żeby móc odkładać na niego napój czy książkę.

Zestawy ogrodowe

Zestawy ogrodowe sprawdzą się u osób, które lubią kupić raz, a dobrze i nie mają ochoty sprawdzać, czy dane krzesła pasują na wymiar do wybranego stołu i na odwrót. Dzięki zakupowi całego zestawu masz pewność, że meble do siebie pasują, są spójne i stanowią całość, która będzie się dobrze prezentować w ogrodzie.

Parasol ogrodowy

Jeśli nie masz w ogrodzie drzew lub wysokich krzewów dających cień, to zainwestuj w parasol ogrodowy chroniący przed promieniami UV. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala spędzić na zewnątrz cały dzień bez ryzyka poparzeń słonecznych. Osłona przed słońcem pozwoli na komfortowy wypoczynek lub przeczytanie ulubionej książki.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.