Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy

Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…
Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…
Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…
Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…
Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…
Pawilony ogrodowe – pomysł na udany wypoczynek lub organizację imprezy…

Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać przestrzeń w ogrodzie i chcesz stworzyć kącik nie tylko do rekreacji, ale też spożywania posiłków, to pawilon ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem. Pawilon doskonale wydziela przestrzeń użytkową, dając cień i przynajmniej częściowo chroniąc przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Pawilon ogrodowy – co to jest?

Pawilon ogrodowy jest konstrukcją zapewniającą wypoczynek w ogrodzie. Chroni przed promieniami słonecznymi, a także w dużej mierze przed deszczem czy silnym wiatrem. Dzięki temu bez względu na warunki atmosferyczne można w ogrodzie zjeść obiad lub spędzić czas ze znajomymi.

Najczęściej jest skonstruowany na planie prostokąta, chociaż istnieją też okrągłe czy dwunastokątne pawilony. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na pawilon otwarty, częściowo zabudowany lub zabudowany. Pawilony mogą być małe, zaledwie kilkumetrowe, ale mogą też mieć długość 7-8 metrów. Ten ostatni model sprawdza się podczas organizacji większych imprez, pozostałe mają bardziej kameralny charakter i mieszczą kilka, maksymalnie kilkanaście osób.

Pawilon ogrodowy jest mobilny, co oznacza, że można go składać i rozkładać lub przestawiać w inne miejsce. Jest to szczególnie istotne w sezonie zimowym, gdy nie ma potrzeby, aby pawilon stał na mrozie i się niszczył.

Elementy pawilonu ogrodowego

Na rynku można znaleźć bardzo dużo rodzajów pawilonów ogrodowych, więc przed zakupem musisz zdecydować, które elementy pawilonu ogrodowego mogą Ci się przydać. Poza tym może wolisz kupić wszystko w częściach i stworzyć swój własny, unikalny pawilon w całości dostosowany do Twoich potrzeb.

Porządny pawilon potrzebuje dachu, który osłoni przed słońcem i deszczem. Do wykonania dachu pawilonu często wykorzystuje się terakotę. Zadbaj o to, żeby stelaż pawilonu był zrobiony z wytrzymałego materiału i miał solidną konstrukcję. W przeciwnym wypadku może się okazać, że pawilon się zawali pod ciężarem wody osadzającej się na dachu lub złoży się po silniejszym podmuchu wiatru. Zwróć uwagę na sposób łączenia poszczególnych elementów.

Niektóre pawilony nie mają nic więcej poza dachem i stelażem, a trzeba przyznać, że czasami przydałyby się też ściany. Niekoniecznie na wszystkie cztery ściany, jednak możliwość osłonięcia się z dwóch stron na ogół wystarcza. Wielu producentów dostosowało się do potrzeb klientów i wprowadzili na rynek pawilony z ruchomymi ścianami. Oznacza to, że można dowolnie zakładać i zdejmować ściany. Innym rozwiązaniem jest stworzenie ścian w formie firan. Wzdłuż stelaża prowadzi się szynę, a materiał ściany zaczepia na żabkach. W normalnej sytuacji ściany są zwinięte wzdłuż nóg pawilonu, tworząc gustowne zasłony, a w razie potrzeby można je zasunąć.

Przydatne akcesoria do pawilonów ogrodowych

Wygodnym rozwiązaniem w przypadku pawilonów ogrodowych jest podest, dzięki czemu nawet podczas deszczu nie chodzi się po mokrej trawie, a nogi mebli nie zapadają się w grząskiej ziemi.

Niektóre pawilony są zaopatrzone w siatki i moskitiery chroniące przed owadami oraz dysponują pokrowcem, do którego można schować złożony pawilon po zakończeniu sezonu. Całość dopełni dedykowane oświetlenie do pawilonów ogrodowych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.