Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu?

Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [1]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [2]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [3]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [4]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [5]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [6]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [7]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [8]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [9]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [10]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [11]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [12]
Jak urządzić stanowisko pracy w małym mieszkaniu? [13]

Praca w domu może przynosić wiele satysfakcji, jednak koniecznie jest zapewnienie odpowiedniego stanowiska do pracy. Dzięki wydzieleniu takiej strefy, nic nie będzie Cię rozpraszać, a rodzina i znajomi szybko nauczą się, kiedy nie należy Ci przeszkadzać. Jak tego dokonać, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu w bloku? To nic trudnego! Sam się przekonaj.

Najlepsze miejsce do pracy

Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na to, gdzie należy umieścić kącik do pracy. W zależności od rozmieszczenia pokoi, możliwości przestrzennych oraz własnych potrzeb najlepiej zdecydować pomiędzy salonem i sypialnią. Obydwa rozwiązania niosą ze sobą szereg udogodnień i trudności.

Salon jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu, więc najłatwiej wydzielić część przeznaczoną na stanowisko pracy. Wkomponowanie biurka w pozostałe meble, np. komodę, nie stanowi żadnego problemu. Salon jest reprezentatywną częścią domu, więc jeśli Twoje miejsce pracy cechuje się „artystycznym nieładem", to może zniszczyć wystrój wnętrza. Poza tym w salonie rozgrywa się największa część rodzinnego życia, więc jeśli masz nieregularny tryb pracy i zdarza się, że kończysz zlecenie po powrocie pozostałych członków rodziny z pracy lub szkoły, to możesz mieć trudności ze skupieniem uwagi.

Z kolei sypialnia daje dużo większe szanse na ciszę i spokój nawet wtedy, gdy wszyscy są w domu. Możesz zamknąć drzwi i spokojnie dokończyć projekt. Problemy zaczynają się, gdy wciąż stukasz w klawisze i masz włączone światło, gdy druga osoba chce już pójść spać. Albo gdy zrywasz się wcześnie rano, żeby dokończyć zlecenie. Poza tym sypialnia powinna kojarzyć się z odpoczynkiem, więc część ludzi może mieć trudności z przestawieniem się na strefę pracy i odpoczynku w tym samym pomieszczeniu.

Warto wykorzystać wszelkie dostępne wnęki, gdzie można zmieścić biurko. Czasami jest to przestrzeń pod parapetem, innym razem kilkudziesięciocentymetrowa wnęka w ścianie.

Biurko ustawione w rogu pokoju

Biurko ustawione w rogu salonu nie będzie rzucało się w oczy, a Ty możesz stworzyć sobie swój własny kącik do pracy. Jeśli potrzebujesz przestrzeni na książki, to warto zainwestować w regał lub atrakcyjne półki stojące. Sytuacja trochę się zmienia, gdy musisz przechowywać wiele dokumentów. Wtedy warto zainwestować w kontener lub inną zamkniętą szafkę, w której pochowasz wszystkie papiery. Doskonałe stanowisko do pracy możesz też stworzyć, decydując się na sekretarzyk lub, w przypadku większego zapotrzebowania na przestrzeń do przechowywania rzeczy, sekreterę. Jeden mebel, a pełni funkcję biurka, szafki z szufladami i regału z półkami. Jest przy tym niesamowicie atrakcyjny. Najlepiej nadaje się dla osób mających pracę twórczą, np. grafików lub projektantów. Pozwala na zachowanie porządku przez posegregowanie szpargałów i pochowanie ich po szufladach.

Pamiętaj, że decyzja o umieszczeniu stanowiska pracy w salonie wiąże się z tym, że wszystkie elementy wyposażenia powinny być atrakcyjne wizualnie. Zainwestuj w ciekawy design i dopasuj swoje miejsce pracy do wystroju salonu.

Biurko wkomponowane w meble salonowe

Biurko można wkomponować w meble salonowe. Dużą biblioteczkę lub meblościankę można przerobić tak, żeby wydzielić blat do pracy, dookoła pozostawiając elementy wyposażenia salonu. Część półek można przeznaczyć na dokumenty i inne potrzebne sprzęty. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie blatu pomiędzy komodami i szafkami. Dodatkową przestrzeń zapewnią wiszące półki. Nie zajmują miejsca na podłodze, a mogą wyglądać równie ciekawie, co reszta wyposażenia salonu.

Biurko przy parapecie

Przestrzeń przy oknie jest idealna na postawienie biurka, ponieważ automatycznie powiększa się o powierzchnię parapetu. Jeśli dostosowanie wysokości blatu do wysokości parapetu jest niemożliwe, to i tak tworzy się dodatkowa półka na książki, przybory lub dokumenty. Poza tym widok z okna może uspokajać i sprzyjać kreatywnej pracy.

Należy pamiętać o tym, że postawienie biurka przy parapecie wiąże się z koniecznością osłonięcia okien i ochrony oczu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Warto zainwestować w rolety lub żaluzje, które można swobodnie regulować.

Biurko w sypialni

W sypialni można postąpić podobnie jak w salonie i wkomponować biurko w meblościankę lub postawić je przy parapecie. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które lubią otwarte przestrzenie może być też podkładka pod laptop. Można z niej korzystać, siedząc na łóżku. Innym rozwiązaniem jest ustawienie biurka w nogach łóżka.

Wydzielenie kącika do pracy

Stworzenie wrażenie prywatności i wyraźne oddzielenie przestrzeni życiowej od przestrzeni do pracy jest możliwe na wiele sposobów. Najprostszym z nich jest postawienie parawanu lub zainstalowanie zawieszanych paneli, które wydzielą kącik do pracy. Innym, bardzo korzystnym rozwiązaniem jest postawienie dwustronnego regału lub biurowej szafy. Przestrzeń zostanie odgrodzona praktycznym meblem.

Pamiętaj, że po wydzieleniu obszaru należy zadbać o prawidłowe oświetlenie. Postaw na biurku lampkę i dopilnuj, żeby główne światło również docierało do Twojego stanowiska pracy.

Jaki fotel wybrać?

Pamiętaj, że stanowisko pracy, to nie tylko biurko i półki do przechowywania dokumentów czy książek, ale również wygodny fotel. Skup się na wyborze ergonomicznego fotela, który zapewni Ci maksymalny komfort. Podłokietniki powinny być szerokie i zapewniać rękom stałe oparcie. Wybierz fotel z zagłówkiem i siedziskiem dostosowanym do krzywizny kręgosłupa. Najlepiej, jeśli będzie wykonane z siatki lub obite prawdziwą skórą.

Produkty

1,290.00
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.