Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie przestrzeń wspólną

Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie…
Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie…
Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie…
Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie…
Meble do kuchni i jadalni – kilka wskazówek, jak stworzyć spójną wizualnie…

Zamknięte kuchnie powoli stają się reliktem przeszłości. Większość z nas, jeśli ma na to wpływ, to wybiera kuchnię otwartą – łącząc pomieszczenie z jadalnią lub salonem. Tego typu rozwiązanie sprawdza się zarówno w dużych mieszkaniach, jak i mniejszych pomieszczeniach, a w tym drugim przypadku domownicy zyskują dodatkową przestrzeń (brak ścianki działowej to zawsze kilka centymetrów sześciennych więcej) oraz optycznie powiększają tę część mieszkania.

Jeśli myślicie nad zastosowaniem tego rozwiązania, to z pewnością zastanawiacie się też, jakie meble wybrać, by otwarta kuchnia i jadalnia lub salon tworzyły spójną całość. Podpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy serdecznie do lektury – nie bójcie się zainspirować!

Dopasowane meble to podstawa

Na pierwszy rzut oka dopasowanie mebli kuchennych i tych, które trafią do jadalni, może się wydawać nie lada wyzwaniem. Przecież kuchnie często utrzymywane są w stylu minimalistycznym i jednolitej palecie kolorystycznej, a salon lub jadalnia – miejsca, w których często przyjmujemy gości – mogą wręcz onieśmielać przepychem. Wbrew tym przeciwnościom losu, meble do kuchni i jadalni da się dopasować, o ile tylko będziemy pamiętać o zachowaniu umiaru. Musimy starać się dopasować je pod kątem stylu – jeśli kuchnia utrzymana jest w klimacie retro, to meble w połączonej z nią jadalni raczej nie powinny być nowoczesne ani futurystyczne. Zawsze możemy nieco oszukać rzeczywistość, np. stosując drobne elementy z tego samego materiału w różnego typu meblach, co nada im wrażenie, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż jest w rzeczywistości. Mogą to być np. mosiężne klamki w szafkach kuchennych i obicie rogów z tego samego materiału w stole w jadalni. Nawet tak niepozorne szczegóły dodają spójności całej kompozycji.

Szeroki wybór mebli do jadalni i kuchni znajdą Państwo w sklepie internetowym MerkuryMarket.pl:
https://www.merkurymarket.pl/meble-kuchenne-i-do-jadalni/

Bar – dobry pomysł na oddzielenie przestrzeni

Bar z krzesłami barowymi to dobry sposób na oddzielenie otwartej kuchni od jadalni lub salonu. Jeśli pracujemy w kuchni i chcemy mieć kontakt z osobami w jednym z pozostałych pomieszczeń, to możemy je zaprosić, by siadły przy barze. Tym samym my będziemy mogli dalej zajmować się gotowaniem lub przygotowywaniem posiłku, a nasi rozmówcy siądą wygodnie i nie będą musieli się wysilać, by nas usłyszeć lub by się z nami porozumieć. Bar może również pełnić funkcję estetyczną i mieć więcej zastosowań – możemy w nim chować szkło, zastawę stołową lub przyrządy kuchenne, a jego modny wygląd może sam w sobie być atrakcją.

Otwarta kuchnia i jadalnia – krzyk mody, który spełnia swe zadanie

Jak pokazują powyższe akapity, otwarta kuchnia połączona z jadalnią lub salonem ma nie tylko zastosowanie estetyczne, ale również funkcjonalne. Przy urządzaniu tych pomieszczeń należy pamiętać o jednolitym stylu, a gdy utrzymanie tegoż jest niemożliwe, to nie można bać się kombinowania – niekiedy pozornie głupkowaty pomysł może dać olśniewające efekty. Zwykło się również uważać, że duże sprzęty (lodówka, piekarnik itp.) zamontowane w kuchni, nie powinny być widoczne z jadalni lub salonu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.