Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni

Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [1]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [2]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [3]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [4]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [5]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [6]
Pomysłowe akcesoria do utrzymania ładu w Twojej kuchni [7]

Kuchnia to przestrzeń, która powinna nie tylko kusić oko. Ze względu na dużą ilość przedmiotów, jakie w niej przechowujemy (znaleźć musi się tam bowiem miejsce zarówno na naczynia, wszelkiego rodzaju akcesoria niezbędne do gotowania, jak i produkty spożywcze), warto zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, dzięki którym łatwiej będzie nam utrzymać ład i porządek.

Wkłady do szuflad

Zapanowanie nad panującym w kuchennych szufladach chaosem jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście, z pomocą przychodzą specjalne wkłady, które mogą mieć postać separatorów, tac na sztućce, wysokich koszy z gumowymi separatorami (sprawdzą się zwłaszcza w szufladach na butelki) czy tacek z wgłębieniami (ułatwią przechowywanie słoiczków z przyprawami).

Wkłady do szuflad mogą się składać z kilku luźnych elementów, które dopasujemy indywidualnie do ich zawartości, a przy pomocy przedziałek ustalimy wielkość poszczególnych komór.

Gdy w szufladach planujemy przechowywać zastawę stołową, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się we wkład z miękką wyściółką.

Reling kuchenny

Efektowną, a zarazem praktyczną alternatywą dla szafek kuchennych są relingi. W wersji bazowej mają one postać płaskich, metalowych szyn z haczykami na akcesoria takie, jak łyzki czy chochle. Rozbudować można je jednak na szereg różnych sposobów - od podajnika na ręczniki papierowe, przez obcinak do folii spożywczej po półki na przyprawy.

Wieszaki kuchenne

W każdej kuchni, poza szafkami i półkami znaleźć powinno się także kilka wieszaków. Do wyboru mamy zarówno te przywiercane, jak i samoprzylepne, które w dowolnym momencie możemy umieścić w innej części kuchni. Wieszaki mogą nam służyć do przechowywania dekoracyjnych ręczników, szmatek czy fartuszków. Niezwykle efektownie prezentować będą się te o nietypowych kształtach, na przykład nawiązujących do elementów zastawy stołowej czy o barwach dopasowanych do kolorystyki naszej kuchni.

Stojaki na talerze i kubki

Talerze i kubki przechowujemy przeważnie w zamykanych szafkach lub, jeżeli zależy nam na ich wyeksponowaniu, na otwartych półkach. Ciekawą alternatywą dla tych rozwiązań są specjalne stojaki, które możemy umieścić na kuchennym blacie czy stole. Tego typu gadżety produkuje się zarówno z metalu, stali, jak i drewna.

Tablica kredowa i magnesy na lodówkę

Tworząc listę zakupów, przeważnie zapisujemy ją w telefonie lub na kartce. Do tego celu świetnie sprawdzi się także specjalna magnetyczna tablica kredowa, którą przy pomocy magnesów umieszcza się na lodówce. Pisać po niej możemy zarówno kredą, jak i specjalnymi markerami kredowymi. Służyć może ona jednak nie tylko do notowania listy niezbędnych produktów - świetnie sprawdzi się także do przekazywania wiadomości innym domownikom czy rysowania, z czego w szczególności ucieszą się nasze pociechy. Dzięki takiemu gadżetowi nasza kuchnia nabierze unikalnego charakteru.

Jeżeli mimo wszystko preferujemy klasyczne, papierowe notatki, warto je przyczepić do lodówki ozdobnymi magnesami, które nadadzą kuchni wesołego, przytulnego charakteru.

Podstawka pod książkę kucharską

Niektóre wyjątkowo skomplikowane przepisy trudno jest zapamiętać w całości. Wówczas warto sięgnąć po książkę kucharską. Gdzie ją postawić, by jej zawartość była dobrze widoczna, a jednocześnie nie przeszkadzała w gotowaniu? Świetnie do tego celu sprawdzą się specjalne podstawki. Wystarczy, że otwartą na wybranym przepisie książkę umieścimy na stojaku, który bez problemu ją utrzyma dzięki uchwytowi. Gadżety tego typu produkuje się ze stali, metalu oraz drewna.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.