Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni

Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni…
Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni…
Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni…
Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni…
Stół i krzesła jako inspirujący wstęp do aranżacji przyjaznej jadalni…

Zaraz po salonie to jadalnia jest miejscem, w którym tętni życie. Wbrew pozorom, to nie tylko przestrzeń przeznaczona do spożywania posiłków, ale również pomieszczenie do towarzyskich spotkań czy wygodny kącik do pracy lub odrabiania lekcji. W ogromie tak wielu zastosowań, ważne okazuje się jej wyposażenie. Honorowe miejsce – jak nietrudno się domyśleć – zajmują stoły i krzesła. Meble, które muszą sprostać wielu zadaniom, od funkcjonalności zaczynając, po komfort i wygodę użytkowania, na estetyce kończąc. Ich idealny, dopasowany do osobistych potrzeb zakup, okaże się nieograniczonym źródłem satysfakcji oraz inwestycją na lata.

Kształt stołu a metraż jadalni

Jakie stoły i krzesła do jadalni będą odpowiednie? Tak naprawdę trudno jednoznacznie określić, bo tak, jak różne są gusta i upodobania klientów, tak równie różnorodne muszą być propozycje meblarskie. Jednak co by nie mówić, najważniejsza jest funkcjonalność. A ta przede wszystkim przejawia się w dopasowaniu rozmiarowym. O ile posiadając odrębne pomieszczenie z przeznaczeniem na jadalnię możemy pozwolić sobie na większą swobodę wyboru stołu, o tyle w przypadku aranżowania aneksu kuchennego musimy sprostać narzuconym przez metraż ograniczeniom. Prostokątne to polecana opcja do dużych przestrzeni, okrągłe z kolei zarezerwowane są do małych wnętrz, a rozkładane to sprawdzony patent w wydzielonych strefach jadalnianych. Jednak niezależnie od posiadanego wnętrza, ważna jest wygoda. A tą zapewni minimalne 60 cm, jaką należy zapewnić każdej osobie siedzącej.

Stoły i krzesła – z jakich materiałów?

Klasyką w jadalnianych przestrzeniach jest drewno. To synonim wytrzymałości, odporności na uszkodzenia, ale również ponadczasowy wdzięk, który wniesie powiew przytulności i naturalności. Wybierając drewniany stół z krzesłami zyskamy pewność, że bez trudu dopasuje się do estetyki i koloru znajdujących się nieopodal mebli. Jeśli z jakiś przyczyn nie odpowiada nam klasyczne wzornictwo, odpowiedzią będzie nowoczesny sznyt, za którym stoją metalowe konstrukcje krzeseł i szklane blaty stołów. Doskonałe zarówno do miejskich loftów, jak i minimalistycznych kawalerek.

Jak dobrać krzesła?

Aby stół i krzesła stanowiły duet idealny, muszą być odpowiednio dobrane. I nie chodzi bynajmniej o walory decydujące o wygodzie i komforcie, ale również te wpływające na estetykę pomieszczenia. Wbrew ogólnym przekonaniom, stół i krzesła nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Mogą być zestawione wedle własnego pomysłu i każdy z ich elementów może być dobierany indywidualnie.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.