Jak zaoszczędzić na remoncie łazienki?

Obsługa techniczna i konserwacja instalacji przeciwpożarowych [1]
Obsługa techniczna i konserwacja instalacji przeciwpożarowych [2]
Obsługa techniczna i konserwacja instalacji przeciwpożarowych [3]
Obsługa techniczna i konserwacja instalacji przeciwpożarowych [4]
Obsługa techniczna i konserwacja instalacji przeciwpożarowych [5]

Remont łazienki nieodmiennie kojarzy się ze sporymi wydatkami. Wynika to z założenia, że musi być on przeprowadzony kompleksowo i sprawnie, tak aby odnawiane pomieszczenie było jak najszybciej oddane do użytku. Czy w takiej sytuacji da się zaoszczędzić, nie ryzykując jednocześnie powodzenia całej operacji. Czy można wyremontować łazienkę nie wystawiając na szwank domowego budżetu?

7 porad jak skutecznie wyremontować łazienkę

Porównaj ceny

Nie jest tajemnicą, że cena danego produktu może znacząco różnić się w poszczególnych sklepach. Dzięki współpracy z producentami, niektórzy dystrybutorzy mogą być w stanie zaoferować bardzo korzystne ceny. Dlatego przed każdym większym zakupem warto sprawdzić jak kształtują się ceny w poszczególnych sklepach. Łazienka, aby spełniała dobrze swoją rolę, musi być odpowiednio wyposażona. Płytki, kafelki, armatura, oświetlenie i akcesoria tworzą niezwykle długą listę zakupów. Aby porównanie większej liczby produktów było w ogóle możliwe, dobrze jest zacząć od zapoznania się z ofertą sklepów internetowych. W ten sposób można, bez ruszania się z domu, poznać aktualne przedziały cenowe danych produktów.

Szukaj promocji

Im droższy zakup, tym większa oszczędność w przypadku nawet pozornie niewielkiego rabatu. dobrze jest więc rozglądać się za okazjami. Co więcej, robiąc większe zakupy, warto zapytać sprzedawcę o możliwość uzyskania zniżki. Klient, który zostawia w sklepie znaczne ilości gotówki może zazwyczaj liczyć na specjalne traktowanie i dodatkowe korzyści.

Zapisz się na newsletter

Korzystając z możliwości jakie dają zakupy w sklepach internetowych, dobrze jest, o ile istnieje taka możliwość, zapisać się na newsletter. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nie ominie się żadnej promocji. Jest to stosunkowo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku obserwowania wielu sklepów. Informacja o aktualnej ofercie trafia bezpośrednio na maila, tak więc nie ma ryzyka ominięcia korzystnej oferty. Co więcej wiele sklepów oferuje bonusy dla subskrybentów newslettera, co czyni tą opcję jeszcze bardziej atrakcyjną.

Poluj na kody rabatowe

Wiele sklepów dość regularnie udostępnia kody rabatowe na część lub całość asortymentu. To dodatkowy sposób na uzyskanie niższej ceny. Same kody mogą dotyczyć konkretnej sytuacji i wymagać wydania kwoty minimalnej. Zazwyczaj też obowiązują w krótkim przedziale czasowym. Kluczowym będzie tu więc czas reakcji i odpowiednio szybkie skorzystanie z udostępnionego kodu.

Korzystaj z darmowej wysyłki

Koszty wysyłki, a raczej ich brak może być istotnym czynnikiem i to zarówno w przypadku zakupu pojedynczego elementu za niewielką kwotę jak i w sytuacji większych zakupów, gdzie dostawa nabytych towarów wiąże się ze znacznymi kosztami (wynikającymi np. z dużych wymiarów lub znacznej wagi). Wiele sklepów organizuje z większą lub mniejszą intensywnością dni darmowej wysyłki. Dobrze jest znać te terminy tak, aby zgrać z nimi zakupy i skorzystać z dodatkowej okazji na ograniczenie kosztów.

Wybieraj sprawdzonych producentów

Trudno odmówić słuszności stwierdzeniu, że lepiej jest zapłacić więcej, ale raz, niż mniej lecz potem ponosić dodatkowe koszty wynikające z szybszego zużycia, awarii lub konieczności ponownego zakupu. Sprawdzeni producenci, stawiający na wysoką jakość wykonania swoich produktów to rozsądny wybór dla każdego, kto chce oszczędzić sobie czasu, nerwów i kosztów. Niższa cena może iść w parze z oszczędnością na materiałach lub wynikać z gorszej jakości wykonania. W gruncie rzeczy płacą mniej w momencie zakupu, można, w dłuższej perspektywie czasu, tak naprawdę wydać znacznie więcej niż się pierwotnie planowało. Nie bez znaczenia są również kwestie związane z gwarancją. Kupując w sprawdzonym sklepie oraz sprzęt renomowanej marki, można liczyć na dłuższy okres gwarancyjny i bardziej dogodne warunki ewentualnych reklamacji.

Planuj z wyprzedzeniem

Wszystkie powyższe działania dobrze jest odpowiednio wcześnie zaplanować. Dotyczy to zarówno ustalenia zakresu remontu, wybrania odpowiednich materiałów i akcesoriów, wyselekcjonowania potencjalnych sklepów i zgrania wszystkiego w czasie tak, aby skorzystać z jak największej ilości promocji. Nawet pozornie niewielkie bonusy, zebrane razem potrafią urosnąć do poziomu całkiem sporej oszczędności.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.