Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu

Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu [1]
Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu [2]
Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu [3]
Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu [4]
Łazienka marzeń w luksusowym wydaniu [5]

O ile w kuchni czy salonie pragniemy spędzać czas z ludźmi i wśród ludzi, o tyle w łazience, poszukujemy chwili tylko dla siebie. Może to być długa, relaksacyjna kąpiel, szybki, energetyzujący prysznic lub nawet precyzyjnie wykonany makijaż. Łazienka powinna spełniać nasze oczekiwania, być w pełni funkcjonalna. Ale czy może być również stylowa i luksusowa?

O tym dziś pragniemy opowiedzieć – jak wprowadzić powiew ekskluzywności do naszych domów i stworzyć elegancką i modną łazienkę na wysoki połysk?

Art déco – styl blichtru, bogactwa i... pewnego minimalizmu

Wszystko zaczęło się w czasach tuż po I Wojnie Światowej. Jeden z największych i najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii naszej planety, pochłonął miliony istnień. Po jego zakończeniu Stary Kontynent próbował wrócić do życia. Dawne formy zdobnicze i wnętrza wydawały się jednak nie pasować już do świata, który tak diametralnie się zmienił.

Wówczas narodziło się art déco – styl pełen radości, epatowania luksusem i dobrą zabawą.

Preferował daleko posuniętą geometryzację i symetryzację przestrzeni, która stawała się dzięki temu w pełni uporządkowana. Dotyczyło to zarówno reprezentatywnego salonu, sypialni, jak i łazienki, w której można było epatować ekskluzywnością w szczególny sposób.

Wyposażenie wnętrz w tym stylu było proste, zgeometryzowane i wykonane z najlepszej klasy materiałów. Pojawiało się szkło, dobrze wypolerowany metal, egzotyczne drewna oraz kamienie, w szczególności bardzo popularny i ceniony marmur.

W dekoracji królowała ornamentalna geometria, oparta często na kontrastach czerni i bieli, pojawiająca się na posadzkach, we wzorach tapet ściennych, a także w dekoracji przedmiotów użytkowych.

Styl ten z większym lub mniejszym nasileniem w różnych okresach czasu pozostaje z nami do dziś. Obecnie przeżywa renesans, od kilku miesięcy zdobiąc pomieszczenia na całym świecie.

Artdecowska łazienka – wnętrze na miarę monarchy

Współczesne łazienki to jedna z przestrzeni, do których architekci wnętrz uwielbiają wykorzystywać opisany powyżej styl. Prostota wyposażenia i geometryzacja form pozwalają na utrzymanie najwyższej funkcjonalności przestrzeni. Przy tym zastosowanie naturalnego kamienia lub wypolerowanego metalu nie kłóci się z funkcją pomieszczenia, nadając mu przy tym atrakcyjny i wyrafinowany charakter.

Ciekawym elementem są bez wątpienia lampy w stylu art déco, które można z powodzeniem wybrać spośród oferty Azzardo. Zazwyczaj są proste, oparte na podstawowych bryłach geometrycznych. Najczęściej wykonuje się je z połyskującego metalu oraz mlecznego szkła, rzadziej zdarzają się produkty wykorzystujące marmur.

Wybierając lampę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej klasę wodoszczelności. W przypadku łazienki powinna być ona naprawdę wysoka, gdyż oświetlenie będzie miało nieustannie do czynienia z podwyższonym poziomem wilgotności powietrza, a często nawet z samą wodą.

Jeśli szukamy pomysłu na zaaranżowanie oświetlenia w tej tendencji stylistycznej, zacznijmy od dwóch kinkietów po obu stronach lustra. Ich symetryczność wpisze się w tendencje nurtu, a przy tym pozwoli na dokładne oświetlenie twarzy osoby, stojącej przed lustrem, bez rzucania cieni.

Można również zdecydować się na minimalistyczne w formie oświetlenie strefy funkcjonalnej przy lustrze, a w zamian za to wprowadzenie do wnętrza okazałego i ozdobnego żyrandola. Pozwoli on pięknie rozświetlić całą przestrzeń, a przy tym będzie stanowił główny obiekt dekoracyjny łazienki. Warto jednak zadbać o umieszczenie go w miejscu, w którym nie będzie utrudniał komunikacji ani wykonywania codziennych czynności.

Jakie powinno być oświetlenie luksusowej łazienki?

Pragnąc stworzyć piękną przestrzeń artdecowskiej łazienki, zadbajmy o skrajną funkcjonalność pomieszczenia. Wprowadźmy do wnętrza przedmioty wykonane z luksusowych i eleganckich materiałów, jak marmur czy chromy. Udekorujmy ją ciekawymi elementami zdobniczymi, najlepiej w formie czarno-białych stylizowanych mozaik. To świetne rozwiązanie dla stworzenia nietuzinkowej aranżacji, w której aż będzie się chciało przebywać, a my każdego poranka poczujemy się po prostu po królewsku.

Dobre oświetlenie to podstawa każdego wnętrza, bez względu na stylistykę.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.