Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety

Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety [1]
Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety [2]
Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety [3]
Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety [4]
Muszla klozetowa i co dalej? Lista niezbędnych dodatków do toalety [5]

Urządzając toaletę, w pierwszej kolejności zaopatrujemy się w elementy armatury łazienkowej takie, jak chociażby muszla klozetowa. By korzystanie z niej mogło być w pełni komfortowe, niezbędny będzie zakup kilku dodatków.

Szczotka do WC

Większośc z nas nie przykłada większej uwagi do wyboru tego akcesorium.To błąd. Warto wydać na szczotkę do WC nieco więcej, by mieć pewność, że będzie w stanie dokładnie wyczyścić wnętrze muszli klozetowej, a dodatkowo będzie na tyle wytrzymała, że posłuży nam przez co najmniej kilka lat codziennego użytkowania. Na rynku spotkać możemy się ze szczotkami sprzedawanymi osobno oraz w ozdobnych pojemnikach. Dostępne są one w wersji wolnostojącej oraz mocowanej do ściany.

Najlepszym wyborem będzie szczotka o wysokiej jakości, sztywnym, lecz nie ostrym włosiu (mógłby on uszkodzić wewnętrzną część sedesu). Powinno być ono wykonane z tworzywa odpornego na działanie silnych środków chemicznych, jakie stosuje się do mycia muszli klozetowej.

Jeżeli chodzi o kształt części czyszczącej szczotki do WC, to najczęściej można spotkać się z półokrągłym lub okrągłym. Gdy jednak jesteśmy posiadaczami muszli o mocno wygiętym kształcie, warto zaopatrzyć się w specjalny model o profilowanej główce czyszczącej, która jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

Równie ważnym elementem szczotki do WC jest jej trzonek. Największą trwałością charakteryzować będzie się model wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Co do pojemnika na szczotkę do WC, to na rynku dostępne są zarówno takie, na których zawiesza się szczotki, jak i te, do których się je wkłada. W pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę, by główny element posiadał możliwość zdjęcia i wyczyszczenia, w drugim natomiast, kluczowa będzie solidna podstawa, dzięki której podczas wkładania szczotki pojemnik nie będzie się przewracał.

Uchwyt na papier toaletowy

Wybierając tego typu akcesorium, zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy jest solidny i będzie się dobrze trzymał ściany. Większość uchwytów na papier produkowanych jest z metalu, lecz niekiedy można spotkać się także z plastikowymi czy drewnianymi. Warto, by posiadał on ogranicznik, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że rolka papieru nie zsunie się podczas korzystania z niego. Równie praktyczne są uchwyty z pokrywką, która sprawia, że papier toaletowy nie rzuca się w oczy. Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt podtynkowy przeznaczony do zamontowania wewnątrz ściany. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w szczególności w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Zapas papieru toaletowego przechowywać możemy na specjalnych stojakach, które pomieszczą od dwóch do nawet sześciu rolek. Często spotkać można się z modelami typu dwa w jednym, w których umieścić możemy także szczotkę czy WC czy gazety. Inne rozwiązanie to estetyczny pojemnik na papier w formie tuby, w której rolka jest praktycznie niewidoczna.

Nakładka na sedes

Urządzając łazienkę, pamiętać należy także o najmłodszych jej użytkownikach. Z myślą o nich powstały specjalne nakładki na sedes, które mają na celu naukę korzystania z muszli klozetowej. Dzięki nim, nie ma konieczności każdorazowego czyszczenia nocnika, a co więcej, możemy zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd czy wyjście do znajomych. By zachęcić pociechę do korzystania z nakładki na muszlę wc, warto wybrać produkt kolorowy, z kreskówkowym nadrukiem. Najlepiej, by była ona także antypoślizgowa, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie zsunie się z sedesu w trakcie korzystania z niej. Na rynku spotkać można się również z jednorazowymi nakładkami, które świetnie sprawdzą się w toaletach publicznych. W pełni pokrywają one powierzchnię muszli, co czyni je rozwiązaniem niezwykle higienicznym.

Środki czystości

By muszla klozetowa prezentowała się efektownie, do jej codziennej pielęgnacji należy stosować stworzone do tego celu detergenty. Warto zaopatrzyć się w płyn do muszli WC, który usuwa kamień, bakterie oraz grzyby i specjalną zawieszkę sprawiającą, że stanie się ona higienicznie czysta i pachnąca.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.