Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki

Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki [1]
Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki [2]
Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki [3]
Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki [4]
Wybieramy dozownik do mydła i mydelniczkę do łazienki [5]

By nadać naszej łazience charakteru, warto zadbać o dobór akcesoriów, które będą nie tylko praktyczne, lecz także kusiły oko. Jednym z nich są gadżety służące do przechowywania mydła, które, w zależności od preferencji, mogą mieć postać klasycznych mydelniczek lub bardziej nowoczesnych dozowników. Na rynku dostępne są rozmaite ich wersje różniące się od siebie zarówno materiałem, z jakiego została wykonana, kształtem, jak i kolorystyką.

Mydelniczka do łazienki

Tego typu akcesoria występują w dwóch rodzajach - na rynku dostępne są bowiem mydelniczki wolnostojące i takie, które mocuje się na stałe do ściany w łazience. Pierwsze z nich posiadają sporo zalet - można je postawić w dowolnym miejscu, a w razie konieczności zabrać ze sobą pod prysznic czy do wanny, a co więcej, są one łatwe w czyszczeniu. Jeżeli chodzi natomiast o drugi typ mydelniczek, to warto zainwestować tu w model jak najbardziej uniwersalny i dopasowany do stylu w jakim została urządzona łazienka jako, że po przywierceniu do kafelków trudno będzie ją usunąć. Alternatywą mogą być równie stabilne pojemniki na mydło wyposażone w specjalną przyssawkę.

Pojemniki na mydło w płynie

Tego typu akcesoria również występują w wersji wolnostojącej i przytwierdzanej do ściany. Drugie z nich kojarzą się głównie z łazienkami w galeriach handlowych czy klubach fitness, ale z powodzeniem zamontować możemy je we własnej łazience. W większości przypadków wyposażone są one w dozowniki ręczne, lecz spotkać można się również z ich wersją automatyczną, która działa dzięki wbudowanej fotokomórce. Tego typu bezdotykowe i higieniczne rozwiązanie świetnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju obiektach przestrzeni publicznej, gdzie dbałość o utrzymanie czystości jest utrudniona ze względu na dużą liczbę odwiedzających ich ludzi.
Do zalet pojemników na mydło w płynie zaliczyć można praktyczność i ekonomiczność wynikającą z możliwości precyzyjnego dozowania wydostającego się z nich płynu oraz łatwość w czyszczeniu.

Materiał wykonania

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kupno mydelniczki czy dozownika, warto zainwestować w produkt wykonany z trwałego, wysokiej jakości materiału, który będzie odporny na działanie wody, a co za tym idzie - posłuży nam przez długi czas. W związku z tym, warto zrezygnować z produktów plastikowych, za które, owszem, zapłacimy najmniej, lecz w zamian otrzymamy produkt mało estetyczny i niezbyt wytrzymały. Zamiast tego, postawmy na tworzywo sztuczne, stal szlachetną (w wersji matowej lub z połyskiem), szkło, ceramikę, aluminium lub mosiądz. Jeżeli jesteśmy miłośnikami stylu eko, zdecydować możemy się na mydelniczkę czy dozownik wykonane z odpornego na wilgoć bambusa.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.