Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad

Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad [1]
Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad [2]
Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad [3]
Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad [4]
Jak urządzić pokój dla chłopca - 5 porad [5]

Co powinno się znaleźć w pokoju chłopca? Jak urządzić pokój, by dziecko czuło się w nim dobrze i było bezpieczne?

Zorganizuj przestrzeń w pokoju chłopca

Nie chcesz nabawić się choroby kręgosłupa i zachować spokój ducha? Zatem przede wszystkim zadbaj o organizację przestrzeni w pokoju swojego malucha. Co to oznacza? Otóż dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych rzeczy powinien być łatwy, a sprzątanie szybkie. Zamiast wielu szuflad i półeczek, wybierz przestronne komody i pakowne pojemniki na zabawki. Aby uniknąć nadmiernego wrażenia chaosu ogranicz ilość otwartych przestrzeni (półek i szafeczek na których można coś postawić – jeśli wszystko będzie stale „na wierzchu" w pokoju będzie zawsze wrażenie nieporządku).

Zadbaj o trwałość mebli dziecięcych

Kilkulatek to znakomity tester jakości wykonania mebli. Jeśli będą słabe, wykonane z nieodpowiednich materiałów, to dość szybko ulegną widocznemu zużyciu bądź połamaniu. O ile dziewczynki nieco bardziej szanują swoje otoczenie, o tyle większość chłopców nie dba o to czy rzucając piłką czy bawiąc się w napad nie uszkodzą mebla (i siebie). Z tego powodu, meble do pokoju dla chłopca powinny być przede wszystkim bardzo solidne i trwałe, a także (jeśli mówimy tu o meblach dla kilkulatka) również bezpieczne (np. zaokrąglone krawędzie).

Zwróć uwagę na jakość materiałów w pokoju (zdrowie i bezpieczeństwo)

Wszystkie elementy w pokoju dziecka – od mebli począwszy na tkaninach skończywszy – powinny być wykonane w sposób bezpieczny dla zdrowia. Oznacza to brak chemicznych barwników zawierających metale ciężkie, antystatyczne powierzchnie, bezpieczne zamykanie szuflad i szafek, brak porażenia biotycznego mebli a także brak możliwości zakleszczania się ciała dziecka w meblu (szczególnie ważne przy zakupie łóżek wielofunkcyjnych).

Wykorzystaj kolor

Choć podstawowym kolorem uznawanym za najbardziej „chłopięcy" jest niebieski, to wcale nie musisz się do niego ograniczać. Wprost przeciwnie. Dzięki możliwości zakupu dodatków w dowolnych kolorach, można zmieniać wystrój chłopięcego pokoju co 3-4 lata dość niskim nakładem środków. Wystarczy wybrać funkcjonalne, dobrej jakości meble do pokoju dziecka w neutralnym kolorze (biel bądź naturalny kolor drewna) i zmieniać jedynie część aranżacji. Przemalowanie części ścian, zakup lateksowych naklejek, wymiana pojemników na zabawki i obklejenie grzbietów segregatorów taśmą już wystarczą, by całkowicie odmienić pokój chłopca.

Czerp z modnych, chłopięcych motywów

Czym interesują się chłopcy? W odróżnieniu do dziewczynek przechodzących prawie zawsze etap „księżniczki" zafascynowanej kucykami bądź pieskami, chłopcy bywają nieco bardziej zmienni. Dość typowe są jednak fazy fascynacji kosmosem, dinozaurami, piratami, samochodami oraz postaciami z komiksów. Jeśli mamy pewność, że etap fascynacji danym tematem będzie trwał dłużej, można zdecydować się na zakup mebli chłopięcych dedykowanych konkretnym motywom (np. zestaw mebli do pokoju Black Pirate firmy Cilek) z łóżkiem w formie statku pirackiego i biurkiem w kształcie rekina.

Jeśli jednak istnieje ryzyko, że nasz mały kapitan szybko się znudzi, lepiej nabyć bardziej tradycyjne meble (za to wysokiej jakości) i zmieniać dekoracje w pokoju za pomocą plakatów, przemalowania ścian czy zakupu dodatków (np. firanek z dinozaurami, pościeli z postaciami z komiksów itd.).

Więcej porad i inspiracji znajdą Państwo pod adresem: meble-aldo.pl


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.