Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać?

Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać? [1]
Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać? [2]
Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać? [3]
Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać? [4]
Komoda do pokoju dziecięcego. Jaką wybrać? [5]

Komoda przeznaczona do pokoju dziecięcego powinna być funkcjonalna i pojemna. Dobrze, kiedy jest również zabawna i kolorowa. Zastanówmy się, jak dobrać szafę dla dzieci, która zachwyci i rodziców, i ich pociechy.

Komoda stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dla dziecka. Zadania, które jej stawiamy nie ograniczają się jedynie do pomieszczenia jak największej ilości ubrań. Powinniśmy schować do niej również sprzęt sportowy, zabawki, a niekiedy również książki.

Jak wybrać komodę do pokoju dziecięcego?

Decydując się za zakupienie szafy dla dziecka musimy wziąć pod uwagę jego potrzeby oraz preferencje. Nasi milusińscy szczególną uwagę przykładają do koloru oraz modelu, a także dekoracji znajdujących się na jej drzwiach. Z kolei rodzice pragną zaopatrzyć się w przedmiot, który będzie przede wszystkim funkcjonalny. Niekiedy trudno jest pogodzić te dwa światy.

Interesującym rozwiązaniem może być kupienie wąskiej szafy stanowiącej element całej kolekcji. W jej wnętrzu można zmieścić przede wszystkim ubrania oraz inne przedmioty, które przydają się podczas pierwszych lat życia pociechy. W późniejszym etapie, kiedy maluch nieco podrośnie, wystarczy jedynie dokupić jedynie kolejny element zestawu, aby znaleźć nieco więcej miejsca na kolejne rzeczy – sprzęty sportowe, buty czy książki.

W przypadku, kiedy wyżej opisana opcja nie wchodzi w grę, możemy skorzystać z nieco obszerniejszych modeli. Zazwyczaj są one zaopatrzone w szuflady, które są na tyle pojemne, aby pomieścić wszystkie niezbędne ubrania oraz bibeloty. Od czasu do czas w ofercie sklepów internetowych pojawiają się również komody, które oprócz szuflad, posiadają również półeczki. Są one idealnym rozwiązaniem, kiedy nie możemy poświęcić zbyt wiele miejsca w pokoju dziecka na zamontowanie dodatkowych półek lub na postawienie regału.

Decydując się na tego typu mebel musimy pamiętać, że jej styl powinien być dopasowany do charakteru wnętrza, w którym zamierzamy ją umieścić. I tak, jeśli urządzamy pokój w stylistyce minimalistycznej, szafa powinna być utrzymana w neutralnej tonacji i nie zawierać wiele ozdób. Takie komody są również preferowane przez osoby, które zakup szafy dziecięcej traktują jako inwestycję na lata – będzie ona pasować zarówno do pokoju malucha, jak i nastolatka.

Istotną kwestią jest wybranie mebla, który jest bezpieczny dla dziecka. Szafa nie powinna się chybotać, ani przechylać, tylko stabilnie stać na swoim miejscu. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko jej upadku można nawet pokusić się o przymocowanie jej do ściany za pomocą śrub. Sposób mocowania, czyli śrubki, powinien być również zweryfikowany w przypadku szuflad oraz innych elementów – mają być dobrze przykręcone. Zwracając uwagę na bezpieczeństwo, sprawdźmy również drzwiczki, te muszą być zaopatrzone w system zamykania, który nie pozwala na przytrzaśnięcie palców. Z kolei w szafach dla nastolatków przydatny może okazać się mechanizm spowalniający ich zamykanie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.