Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać?

Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać? [1]
Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać? [2]
Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać? [3]
Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać? [4]
Regał do pokoju dziecięcego. Jaki wybrać? [5]

Pokój dziecięcy to miejsce do spania oraz pomieszczenie, w którym maluch może spędzać przyjemnie czas na zabawach z kolegami oraz domowymi zwierzętami. To, że to pomieszczenie musi być funkcjonalne i dostosowane do potrzeb dziecka nie ulega wątpliwości.

Jednym z elementów umeblowania, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest regał. Jak wiadomo, meble do pokoju dziecięcego oraz młodzieżowego powinny odznaczać się przede wszystkim ogromną wytrzymałością na codzienne i intensywne użytkowanie, ale także spełniać wymogi prostego i eklektycznego stylu.

Regał dla dziecka – jakie kolory?

Podobnie jak w przypadku wszystkich mebli do pokoju dziecięcego, również w kategorii regałów możemy spodziewać się prawdziwego wysypu wzorów, modeli oraz kolorów. Z tego powodu powinniśmy przede wszystkim zdecydować, w jakim stylu pokój naszego dziecka zostanie zaaranżowany. Bogaty wybór regałów w sklepach internetowych sprawia, że zarówno zwolennicy stylu nowoczesnego, minimalistycznego, ale także fani klasyki znajdą coś dla siebie.

Możemy wybierać zatem z mebli w odcieniach, modnej od kilku sezonów, bieli. Pojawiają się również pastele. O ile, jasne kolory na meblach wydają się bardzo eleganckie i zdecydowanie przykuwają wzrok, należy zastanowić się, czy w pokoju dziecięcym takie warianty kolorystyczne mogą być nieco ryzykowne. Dzieci mogą je zniszczyć lub odbarwić. Z tego powodu, jeśli zależy nam przede wszystkim, na zachowaniu walorów estetycznych mebelków, można zdecydować się również na takie w naturalnym kolorze drewna. Dobrym wyborem są również te niezwykle kolorowe. Dostępne niemal we wszystkich odcieniach, przykuwają uwagę i pobudzają kreatywność.

Dobierz odpowiednią wielkość

Przyjęło się, że regały dla dzieci dobiera się również ze względu na wiek dziecka. I tak, dla najmłodszych najlepsze są te niskie, wyposażone jedynie w kilka, dwie lub trzy, półek. Mają one za zadanie przede wszystkim pomieścić zabawki i książeczki malucha, a także nauczyć go utrzymywania porządku. Takie regały mogą być dostępne w formie prostokątnej komódki z szufladami, ale także być wyposażone jedynie w połączone ze stelażem sobą półki.

W ofercie dla nieco starszych dzieci możemy spotkać się z większą różnorodnością. Tutaj wybieramy przede wszystkim z tradycyjnych regałów na książki – wysokich konstrukcji z półkami, na których można umieścić przybory szkolne. Dostępne są również nieco niższe meble, swego rodzaju ramy, w których można umieścić kosze, a także plastikowe pojemniki, zastępujące półki.

Dla starszych dzieci przeznacza się również regały o oryginalnych kształtach, przypominających chociażby literę „Z" lub drzewo z szeroko rozłożonymi gałęziami. Stanowią one bardzo ciekawy i zarazem funkcjonalny dodatek wystroju wnętrz, który dodaje pomieszczeniu zawadiackiego sznytu. Bardzo interesującą propozycją może również wydać się specjalny rodzaj regału, przeznaczony do przechowywania piłek, składający się z ramy oraz siatki podobnej do tej, w której przechowuje się sprzęt w salach sportowych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.