Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań

Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań [1]
Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań [2]
Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań [3]
Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań [4]
Siedziska dla dzieci. Przegląd popularnych rozwiązań [5]

Wybór siedziska przeznaczonego dla dzieci to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Niewłaściwe parametry lub niedopasowanie mebla od potrzeb malucha może odbić się na jego zdrowiu. Zastanówmy się, jakie krzesła i fotele wybrać.

W ofercie sklepów internetowych znajduje się szeroki wybór produktów przeznaczonych do siedzenia dla dzieci. Możemy spotykać się przede wszystkim z: fotelami, krzesłami biurowymi, ławkami, pufami, ale także kanapami. Biorąc pod uwagę tak szeroką ofertę, możemy nie zdawać sobie sprawy, który z tych mebli będzie odpowiedni dla naszej pociechy. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Kanapy dziecięce

Kanapę do pokoju dziecięcego kupujemy najczęściej dlatego, że chcemy postawić w nim mebel, który będzie spełniał dwie funkcje jednocześnie – dziecko będzie mogło na nim usiąść, ale też spać. Taki element wyposażenia z pewnością będzie także pełnił funkcje estetyczne. Jeśli wybierzemy ten o ciekawym wzorze, kolorową lub zaprojektowaną specjalnie z myślą o maluchach, zapewne ożywi ona wnętrze i nada mu unikalnego charakteru.

Decydując się na zakupienie kanapy dla dziecka, trzeba pamiętać, że mebel ten powinien być całkowicie dostosowany do jego potrzeb. Ponadto, powinniśmy wziąć pod uwagę również jego wytrzymałość oraz solidność. W przypadku, kiedy kanapa ma stać w pokoju kilkulatków, istotnym parametrem będzie również materiał, którym została obita. Ważne jest, aby był on wytrzymały na przetarcia i nie brudził się zbyt szybko.

Jeśli kanapa ma służyć także spaniu, musimy upewnić się, że będzie ona zapewniać komfort wypoczynku. Podczas zakupu najlepiej jest poprosić dziecko, aby ułożyło się na niej. Idealna sofa to taka, na której maluch czuje się bezpiecznie, nie obawia się spadnięcia, a ponadto ma możliwość swobodnego i bezpiecznego przewracania się. Tutaj sprawdzamy również jej wysokość oraz możliwość sprawnego rozkładania. Szczególnie to ostatnie powinno być na tyle proste, aby poradziło sobie z nim nieco starsze dziecko.

Ciekawym rozwiązaniem z pewnością będą sofy z motywami bajek lub podobiznami bohaterów popularnych wśród dzieciaków. Z pewnością znajdą one amatorów wśród chłopców i dziewczynek. Wśród niebanalnych propozycji możemy wybierać również z tych o niebanalnych kształtach, chociażby z narożników lub specjalnych rozsuwanych foteli. Są one nie tylko estetyczne, ale funkcjonalne i wygodne.

Dziecięce krzesła i fotele biurowe

Krzesło lub fotelik biurowy to jedno z tych siedzisk, na których wybór powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, bowiem odpowiednio dobrane mają za zadanie przede wszystkim odciążyć kręgosłup i podtrzymać jego mięśnie, aby zapewnić optymalną pozycję ciała. Oznacza to, że powinno ono być wykonane z materiałów, które w naturalny sposób dopasowują się do swojego użytkownika, nie krępując ruchów i nie narzucając mu nienaturalnej pozycji. Z tego powodu przed zakupem musimy sprawdzić kilka jego parametrów. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się zakupienie krzesła z podłokietnikami – te pozwalają na utrzymanie wyprostowanym pleców i zmniejszają napięcie w ramionach. Oparcie powinno być najbardziej dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa – szczególny nacisk kładziemy na dopasowanie w odcinkach lędźwiowym i piersiowym. Ważna jest także możliwość regulowania jego wysokości.

Decydując się na zakupienie fotela lub krzesła musimy zwrócić uwagę na jego obicie. Bardzo dobrze jeśli jest kolorowe i atrakcyjne dla oka, ale powinno również być łatwe w czyszczeniu. Tutaj szczególnie sprawdzi się tapicerka kolorowa. Jeśli dziecko cierpi na różnego rodzaju alergie, odpowiednie dla niego będzie krzesło wykonane ze skóry ekologicznej. Co bardzo ważne, w przypadku siedziska krzesła lub fotelu nie możemy kierować się tylko i wyłącznie kwestiami estetycznymi, istotny jest także jego rozmiar. Nie powinno być ono za duże - siedzenie na nim nie będzie komfortowe.

Pufy dla dzieci

Pufy dziecięce to rozwiązanie dla osób, które pragną, aby siedziska spełniały funkcję estetyczną, ale również były wygodne i przydawały się podczas wielogodzinnych zabaw. Sprawdzają się one w zestawieniach z niewielkimi ławkami oraz stoliczkami, pod które można je schować w momencie, kiedy nie planujemy ich wykorzystywać.

Ogromną zaletą puf -worków jest przede wszystkim to, że można je w każdym momencie dopasować do własnej sylwetki. Dzięki wypełnieniu z wszelkiego rodzaju granulatu dają się one regulować i ugniatać. Jest to zresztą powód, dla którego tak dobrze sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach.

Innym rodzajem puf, są te tradycyjne, stabilne i miękkie. Będą się one nadawały zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Są one zazwyczaj wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu pozostają stabilne i nie odkształcają się nawet podczas długiego użytkowania.

Ławeczka dla dzieci

Innym wariantem siedziska są ławeczki dla dzieci. Zazwyczaj wykonana z drewna i pomalowana na ciekawe kolory stanowi ciekawe rozwiązanie, które spełnia swoją funkcję zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i poza nim. Warto wiedzieć, że w przypadku ławeczek, możemy spotkać się z ich dwoma typami. Pierwszy z nich to typowa ławka – podobna do tej, która można spotkać w parku. Drugi to siedzisko połączone ze stołem. Obydwa warianty stanowią ciekawe propozycje dodatków wystroju, a ich dobór zależy od indywidualnych preferencji i przeznaczenia.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.