Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać?

Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [1]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [2]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [3]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [4]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [5]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [6]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [7]
Stolik do pokoju dziecka. Jak dobrze wybrać? [8]

Rozpoczynający się rok szkolny to możliwość wyposażenia pokoju naszego dziecka w nowe meble oraz funkcjonalności, które umożliwią maluchom naukę. Jak wybrać odpowiedni dla nich stolik dziecięcy?

Stolik to podstawowy element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Powinien być odpowiednio duży, aby mógł pomieścić wszystkie niezbędne przybory do nauki, jednocześnie nie powinien być ani za wysoki, ani za niski, aby dziecko nie garbiło się. Odpowiednio dobrany mebel pozwoli dzieciom na odkrywanie własnej kreatywności i testowanie limitów samodzielności.

Stolik dziecięcy - zastosowanie

Stolik dziecięcy staje się przydatnym elementem wyposażenia pokojów naszych dzieci wraz z ich wzrostem. Rosnące dziecko coraz częściej potrzebuje miejsca, w którym będzie mogło układać puzzle, malować, kolorować, lepić z plasteliny oraz testować wszelkiego rodzaju innych materiałów plastycznych. Dla rodziców takie mebel jest również bardzo przydatny, ponieważ zapobiega powstawaniu niepotrzebnego bałaganu na stole w kuchni, czy pokoju.

Niekiedy rodzice zastanawiają się, kiedy właściwie powinni zaopatrzyć się w specjalny stół przeznaczony do wykorzystania dla dzieci. Okazuje się, że producenci są w stanie odpowiedzieć na potrzeby dzieci już w wieku 5 i 6 lat. W dodatku te znajdujące się w sprzedaży w sklepach internetowych posiadają wiele możliwości regulacji, także istnieje możliwość dopasowania mebelka do potrzeb każdego malucha.

Jak dobrać stolik dziecięcy?

Przy wyborze stolika dziecięcego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Przeważnie w sprzedaży dostępne są stoliki wyprodukowane z plastiku. Takie meble zazwyczaj są malowane pisakami lub farbami, dlatego wykorzystanie tego materiału sprawia, że stół można bardzo łatwo wyczyścić. Ponadto, takie stoliki dostępne są w wielu kolorach, dlatego istnieje możliwość dopasowania go do pozostałego umeblowania oraz koloru ścian.

Możemy również spotkać się ze stolikami drewnianymi. Są one droższe niż te plastikowe, ale jednocześnie o wiele bardziej wytrzymałe. W porównaniu z tymi plastikowymi, bardzo trudno utrzymać je w czystości nie posiadając przeznaczonych do tego celu preparatów. Drewnienie stoliki mają tę przewagę, że mogą być malowane na dowolne kolory oraz zdobione rysunkami, motywami bajkowymi i aplikacjami.

Stoliki edukacyjne to specjalny rodzaj stolika dziecięcego. Dzięki wykorzystanym pomocom edukacyjnym, dziecko może zdobywać nowe umiejętności oraz pogłębiać posiadaną już przez siebie wiedzę. Takie stoliki, w formie interaktywnej, dostępne są już dla sześciomiesięcznych maluchów. Stolik zawiera różnego rodzaju gry oraz zabawki dla dzieci oraz klocki, wielokolorowe obrazki i przyciski, które stymulują rozwój dziecka.

Niekiedy możemy spotkać się również z tak zwanymi stolikami wielofunkcyjnymi. Mogą być one używane jako zwykłe stoliki, na których można rysować, malować i wyklejać. Jednak te meble są również interaktywne, co oznacza, że dzieci mogą za ich pomocą chociażby poznać alfabet, cyfry oraz rozpocząć swoją przygodę z językami obcymi.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.