Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne?

Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne? [1]
Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne? [2]
Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne? [3]
Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne? [4]
Jakie lustro do przedpokoju? Wysokie, dekoracyjne czy minimalistyczne? [5]

Lustro to nie tylko dodatek wystroju wnętrz, który pozwoli nam sprawdzić stan fryzury lub nakrycia głowy, ale także element nadający pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Jakie lustro wybrać, aby doskonale wpisywało się w jego styl?

Jak twierdzą architekci wnętrz, lustro stanowi jeden z ważniejszych dodatków wykorzystywanych do stylizacji. Ich ogromną zaletą jest bowiem to, że, o ile odpowiednio umieszczone, potrafią umiejętnie powiększyć przestrzeń, doświetlić i stworzyć specyficzny nastrój.

Lustra do przedpokoju – przegląd oferty

Sklepy internetowe z produktami przeznaczonymi do wystroju wnętrz oferują wiele rodzajów luster, które możemy wykorzystać do zagospodarowania ścian w przedpokoju. My skupimy się jednak na trzech typach: minimalistycznym, dekoracyjnym oraz wysokim. Pierwszy rodzaj charakteryzuje dodatki o prostym, nieskomplikowanym stylu wykonania. Składają się one zazwyczaj z dużej tafli lustra oraz nie rzucającej się w oczy oprawy. Przeważnie możemy spotkać je w formie prostokąta, montowanego pionowo lub poziomo, jednak od czasu do czasu pojawiają się akcesoria minimalistyczne w formie koła lub owalu (te ostatnie szczególnie, mimo swojej oszczędnej formy, przypominają tafle wykorzystywane przez nasze prababki). Ogromną zaletą tego typu dodatków jest przede wszystkim to, że można wkomponować je w niemal każdą aranżację. Ze względu na to, że dostępne są również w wielu wariantach kolorystycznych, są bardzo uniwersalne.

Lustra dekoracyjne charakteryzują się przede wszystkim niezwykle zdobioną ramą. Mogą one zakładać klasyczne dekoracje roślinne - w szczególności te uosabiające splątane łodygi winorośli są bardzo eleganckie – ale nie tylko. Producenci i projektanci dodatków do domu prześcigają się w pomysłach i z tego powodu możemy już kupić lustra dekoracyjne, których ramy składają się z niewielkich płytek, ułożonych niczym mozaika, ram zdobionych w ekscentryczne esy-floresy, a także takich wyglądających niczym wycięte z grubego szkła. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny.

Lustro wysokie to osobna kategoria. Możemy spotkać się z takimi, które posiadają ramę - zarówno drewnianą, jak i metalową - oraz takie, które jej nie posiadają. Dobór tego odpowiedniego zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i ogólnej koncepcji wystroju mieszkania. Co do wysokości samego lustra, w sklepach internetowych możemy zaopatrzyć się takie, które obejmują większość sylwetki, a także modele pokrywające całą ścianę, od sufitu do podłogi. Również tutaj wybór zależy od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć, ale także od ilości miejsca, które możemy na nie przeznaczyć.

Jak wybrać lustro do przedpokoju?

Ze względu na to, że przedpokoje mają różne wielkości, niekiedy uda się w nich zmieścić lustra o niewielkich rozmiarach, czasem istnieje możliwość zawieszenia tego nieco większego. Aby zaoszczędzić nieco miejsca, niektórzy ludzie decydują się na postawienie lustra wbudowanego w szafę lub garderobę. W każdym przypadku, trzeba zastanowić się nad najlepszym miejscem dla jego postawienia lub zawieszenia. Najlepszym jest takie, które stworzy optymalne warunki do użytkowania dla każdego domownika i jednocześnie nie sprawi problemów przy zamontowaniu. Dobrze jest umieścić lustro w pobliżu półeczek oraz obok źródeł światła.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.