Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć!

Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [1]
Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [2]
Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [3]
Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [4]
Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [5]
Stojaki i wieszaki do przedpokoju, które musisz mieć! [6]

Przedpokój często jest pomijany podczas urządzania wnętrz, a niesłusznie. Przecież to pierwsze pomieszczenie, które widzi osoba wchodząca do mieszkania. Podobnie jak bardzo szybko wyrabia się zdanie o nowo poznanej osobie, tak od razu ocenia się mieszkanie i jego lokatorów przez pryzmat przedpokoju. W związku z tym koniecznie zadbaj o kilka atrakcyjnych akcesoriów, które ożywią Twój przedpokój i sprawią, że nabierze charakteru. Oczywiście bez uszczerbku na funkcjonalności.

Stojaki na ubrania

Stojak na ubrania jest jednym z najbardziej popularnych przedmiotów w przedpokoju. Większości osób kojarzy się stojący w rogu pomieszczenia drąg z odchodzącymi od niego haczykami, na których zawiesza się kurtki, jednak to nie jedyna możliwość. W dzisiejszych czasach projektanci wnętrz zajmują się każdym drobiazgiem, nawet stojakami na ubrania. W związku z tym możesz zdecydować się na designerski stojak, w którym funkcję haczyków spełniają wieszaki. W normalnej sytuacji możesz je „zamontować" na stojaku, jednak kiedy chcesz powiesić marynarkę, to wyciągasz jeden z haczyków w kształcie wieszaka i w ten sposób zapobiegasz ewentualnym zagnieceniom. Możesz zdecydować się na stojaki z metaloplastyki, przyjmujące rozmaite formy i kształty.

Bardzo często w sprzedaży pojawiają się stojaki wielofunkcyjne – z haczykami na torebki, szale czy klucze. Ciekawostką jest też stojak z zamontowaną kamerą. W domu to niepotrzebny dodatek, jednak w restauracji to doskonałe rozwiązanie.

Wieszaki ścienne na ubrania

Wieszaki ścienne przydadzą się w każdym domu, szczególnie jeśli przedpokój jest na tyle mały, że stojak na ubrania znacząco zmniejszyłby jego powierzchnię. Nawet jeśli masz szafę, w której trzymasz wierzchnie ubrania, to goście raczej nie będą w niej grzebać. Choćby z tego powodu warto zainwestować w wieszaki. Opcje wyboru są praktycznie nieograniczone. Jeśli lubisz gadżety i ciekawe akcesoria, możesz wybrać wieszak w kształcie napisu lub jakiegoś obrazu. Dzięki temu nawet jeśli nie będzie na co dzień wykorzystywany, doskonale sprawdzi się jako praktyczna ozdoba. Intrygującym rozwiązaniem są też wieszaki w kształcie wyciągniętych dłoni, które wyglądają jakby czekały specjalnie po to, żeby odebrać wierzchnie okrycie przybyłych gości. Taka nowoczesna wersja lokaja. Dobrze sprawdzają się też wieszaki w kształcie drzew lub w innych nieregularnych formach, w których haczyki są zamontowane na różnych wysokościach. W ten sposób zarówno dorośli, jak i dzieci mogą samodzielnie odwiesić kurtki. Pamiętaj tylko, że wieszak powinien być spójny z resztą pomieszczenia i znajdujących się w nim mebli. A najlepiej jeśli łączy się z wystrojem całego mieszkania lub w jakiś sposób nawiązuje do salonu.

Ciekawy wieszak przykuwa uwagę zaraz po wejściu do mieszkania i sugeruje, że jego właściciel dba o szczegóły oraz lubi niekonwencjonalne podejścia. Zadbaj o to, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Stojaki i półki na buty

W Polsce przyjął się zwyczaj zdejmowania butów po powrocie do domu. W związku z tym w każdym przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na stojak, półkę lub szafkę na buty. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na prostą półkę, a nawet listwę przytrzymującą buty. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, to warto postawić szafkę lub regał – zastanów się tylko, czy wolisz model otwarty czy zamknięty. W przeciwnym wypadku dobrze sprawdzą się stojaki, które z założenia zajmują mniej miejsca. Niektóre są naprawdę ciekawe i kreatywne. Jeśli tylko zechcesz, możesz kupić stojak w kształcie rzeźby lub spirali, w której znajdują się wnęki na buty. Innym rozwiązaniem jest stelaż do przechowywania butów, który można przytwierdzić do drzwi, aby nie zajmował dużo miejsca.

Szafki i wieszaki na klucze

Jeśli w Twojej rodzinie ktoś notorycznie gubi klucze, to warto zastanowić się nad zakupem szafki lub wieszaka na klucze. Dzięki temu klucze zawsze znajdują się w jednym, ściśle określonym miejscu. Może to być dobra nauka dla dzieci, które w ten sposób nauczą się odkładać rzeczy na miejsce.
Wieszaki na klucze często są wkomponowane w wieszaki lub stojaki na ubrania, jednak można kupić oddzielne zawieszki. Z jednej strony nie ma sensu mnożyć haczyków, z drugiej wieszak na klucze nie musi być tak wytrzymały ani duży, więc trochę szkoda marnować potencjalne miejsce na kurtkę.
Szafka jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie chcesz zostawiać kluczy na widoku z dowolnych powodów (chociażby estetycznych). Poza tym w ten sposób zyskasz kolejny atrakcyjny przedmiot do przedpokoju.

Parasolniki

Nie można zapomnieć o tym, że w przedpokoju składuje się parasole. Często zalegają w kącie, leżą poupychane w szafie albo wystają spod kurtek zawieszonych na stojaku. Wyciąganie ich jest istną katorgą – a to rączka się o coś zahaczy, drut się wyłamie i nie wiadomo co jeszcze. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest parasolnik. Dzięki niemu bez trudu wyciągniesz parasol, który Cię interesuje, a po powrocie do domu z łatwością odłożysz go na miejsce. Pamiętaj tylko, żeby wybrać model pasujący do stojaka i wieszaków!


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.