Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia

Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia [1]
Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia [2]
Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia [3]
Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia [4]
Szafka na buty. Wygodny sposób na przechowywanie obuwia [5]

Dobrze wybrana szafka na buty to podstawa wystroju każdego przedpokoju. Zapewni ona nie tylko miejsce na niezliczoną ilość par butów, ale przede wszystkim będzie stać na straży porządku w tym pomieszczeniu. Jest to istotne szczególnie wtedy, kiedy w domu mieszka duża, wieloosobowa rodzina. Z każdym bowiem jej kolejnym członkiem, przybywa przynajmniej kilka nowych par obuwia. Kozaki, trampki, adidasy, mokasyny, czółenka, balerinki, szpilki, sandały... Gdzie to wszystko schować tak, aby nie tworzyło wystawy w przedpokoju?

Zalety prawidłowego przechowywania obuwia

Najważniejszą zaletą prawidłowego przechowywania obuwia jest porządek w przedpokoju. Dlatego warto zainwestować w funkcjonalną szafkę na buty. Dzięki niej nie tworzą one na podłodze wystawy, nie są porozrzucane po całym pomieszczeniu, a ponieważ każda para ma swoje miejsce, to także łatwo je znaleźć. Jest to szczególnie istotne kiedy członkowie rodziny śpieszą się na uroczystość, do pracy czy do szkoły.
Otwierając szafkę wszystko widać, obuwie jest skompletowane i nie trzeba go przewracać.

Przechowywanie butów w szafkach ma jeszcze tą zaletę, że nie brudzi się ono od innych par oraz nie kurzy. Tym bardziej, że obuwie nosi się sezonowo, dlatego warto chować te, które w danym momencie nie są nam potrzebne.

Dzięki prawidłowemu przechowywaniu buty także nie odkształcają się, nie ulegają tak szybko zniszczeniu i dłużej wyglądają jak nowe.

Rodzaje szafek na buty

Obuwie można przechowywać na różne sposoby. Każdy ma swój ulubiony. Jedni wykorzystują do tego wieszaki, inni półki, a jeszcze inni pudełka, na których mają naklejone zdjęcia danej pary. Najpowszechniejszym jednak sposobem jest po prostu wkładanie ich do specjalnie przeznaczonych do tego szafek. Tych na rynku jest bardzo szeroki wybór.

W zależności od pomieszczenia, w którym mają być przechowywane buty (garderoba czy przedpokój), a także jego wielkości, mamy do wyboru różne modele szafek na buty. Mogą to być szafki stojące lub wiszące, małe lub duże, pionowe czyli wysokie lub poziome, niskie.
Są też szafki, które są jednym z elementów zabudowy do przedpokoju. Tworzą ją zazwyczaj wraz z lustrem oraz wieszakami na okrycie wierzchnie.

Dużą popularnością cieszą się meble z wygodnym i miękkim siedziskiem, na którym można usiąść i spokojnie założyć obuwie, a także tak zwane komody na obuwie, które mają szklane drzwiczki, przez co tworzą swoistą galerię, przez którą możemy podziwiać nasze buty.

Bardzo ważne jest także wnętrze szafki. Te bowiem jest produkowane na dwa sposoby: albo znajdują się w nim półki, na których stawiamy obuwie, albo kosze. Półki w szafkach mogą być zamontowane normalnie, na płasko, tak jak ma to miejsce w komodach przeznaczonych na ubrania, lub pod kątem.
W małych pomieszczeniach warto wybierać szafki wysokie, wąskie, z uchylanymi drzwiczkami. To wygodne rozwiązanie, nie zajmujące dużo miejsca. Część z nich posiada dodatkowo także szuflady na klucze czy inne drobiazgi, które zazwyczaj trzymamy w przedpokoju.

Alternatywy dla szafek na buty

Alternatywą dla szafek na buty są półki i stojaki. Mogą one tworzyć na przykład stojące regały bądź być zawieszane na ścianie. To idealne rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń. Buty można kłaść na nich samodzielnie albo we wspomnianych już pudełkach. Aby się nie odkształcały warto włożyć do nich też prawidła.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.