Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju

Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju [1]
Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju [2]
Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju [3]
Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju [4]
Wybieramy szafę-garderobę do przedpokoju [5]

Dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania ubrań oraz butów to większy komfort mieszkania oraz lepiej zorganizowana przestrzeń w domu. Do wyboru mamy obecnie sporo rodzajów szaf, które sprawią, że przedpokój nabierze funkcjonalnego charakteru. Zobaczmy, na co możemy liczyć.

Przedpokój jest dla nas zazwyczaj miejscem, w którym przechowujemy różnego rodzaju przedmioty, między innymi: ubrania, buty oraz wszelkiego rodzaju urządzenia i bibeloty, na które nie znalazło się miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Ze względu na rodzaje szaf, które możemy ustawić w przedpokoju, możemy liczyć na szafę, garderobę, buciarkę, stojaki na ubrania z szafką.

Umeblowanie przedpokoju

Najczęściej wybieranym rodzajem mebla do urządzenia przedpokoju jest szafa, zarówno ta wolnostojąca, jak i w zabudowie. Jej ogromną zaletą jest to, że bez względu na swoje rozmiary, jest ona przede wszystkim pojemna i pozwala na przechowywanie w niej różnego rodzaju przedmiotów – kurtek, czapek, szali oraz innych elementów garderoby wraz z niezbędnymi akcesoriami, czyli szczotkami do ubrań, itp. Jej główną wadą jest to, że niestety zajmuje wiele miejsca.

Osoby, które nie mają możliwości poświęcić zbyt wiele wolnej przestrzeni, mogą zaopatrzyć się w garderobę. Jest to zazwyczaj prosta konstrukcja, która obejmuje drewnianą ściankę, wieszaki oraz, niekiedy, lustro oraz niewielką szafkę na buty. Niekiedy dostępna jest w wersji rozbudowanej, wtedy może składać się z kilku półek i szafek. Jest ustawna, a wielość wariantów kolorystycznych i projektów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Elementem wystroju przedpokoju jest niewątpliwie buciarka, a więc szafa przeznaczona do przechowywania obuwia. W zależności od jej rozmiarów, pomieścimy umieścimy w niej kilka lub kilkanaście par obuwia. Charakterystyczne dla tego typu szafy jest to, że jest ona wyposażona w półki zamocowane skośnie, w dół. To sprawia, że buty nie są narażone na zniszczenia. W ofercie sklepów internetowych możemy spotkać buciarki duże i małe, również takie, które na drzwiach mają zamontowane wieszaki lub lustro.

Alternatywą dla szaf są wieszaki na ubrania. Również tutaj możemy spotkać się z bogatym wyborem produktów. Począwszy od tych klasycznych, umieszczonych na kole do tych stylizowanych na profesjonalne, niczym z ekskluzywnych butików z jednym bądź dwoma pałąkami do wieszania ubrań. Ich zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca w porównaniu z tradycyjnymi szafami. Ponadto są wytrzymałe i funkcjonalne.

Nietypowe rozwiązania

Interesującym meblem do przedpokoju jest szafa obrotowa. Pozwala ona zaoszczędzić miejsce, dzięki czemu proponowana jest przede wszystkim osobom, które nie mogą pozwolić sobie na zamontowanie obszernych szaf. Mechanizm jej działania jest prosty – dzięki specjalnej konstrukcji, możemy obracać poszczególne ścianki szafy tak, że pokazują się nam kolejne półki. Ten rodzaj umeblowania dostępny jest jako samodzielna szafa, szafka na buty lub też kompakt posiadający zarówno wieszaki na kurtki oraz buciarkę.

Inny rozwiązaniem jest wykorzystanie umeblowania z kosztami pełniącymi funkcję szuflad. Zazwyczaj specjalne uchwyty z kółkami montuje się w szafie. Pozwalają one na osadzenie na nich koszy, do których wkłada się przechowywane przedmioty. Do wyboru mamy kosze plastikowe, wiklinowe oraz metalowe - druciane.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.