Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać?

Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać? [1]
Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać? [2]
Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać? [3]
Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać? [4]
Zegar do przedpokoju. Jaki wybrać? [5]

Zegar to jedno z tych niewielkich akcesoriów, które mogą zupełnie zmienić charakter wnętrza, również przedpokoju. Jak dobrać czasomierz tak, aby wyglądał nowocześnie i podkreślał unikalny charakter tego pomieszczenia?

Nowoczesne i niebanalne dodatki sprawiają, że wnętrza nabierają nowego charakteru i stylu. Podkreślić je mogą również zegary. Dobierając je warto jednak pamiętać, że ich zadaniem nie jest jedynie pełnienie funkcji estetycznej, ale również funkcjonalność i wygoda użytkowania. Dobrze jest zatem wybrać taki, którego używanie nie będzie sprawiać problemu domownikom.

Wybieramy zegar do przedpokoju

Obecnie oferta sklepów internetowych pozwala nam wybrać taki czasomierz, który doskonale wpisze się w koncepcję naszego mieszkania. Zarówno te w stylu rustykalnym, nowoczesnym lub tradycyjnym sprawią, że pomieszczenia będą wyglądać spójnie i zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są obecnie zegary ścienne składające się jakby z dwóch odrębnych elementów, tarczy oraz mechanizmu ze wskazówkami – niepołączonych ze sobą i nieograniczonych ramą, której pozbycie się sprawia, że ten dodatek wygląda niezwykle nowocześnie i minimalistycznie. Taki typ jest dostępny w wielu wzorach – może przedstawiać typową tarczę zegara z liczbami zarówno arabskimi, jak i rzymskimi (na wzór klasycznych zegarków na rękę). Może również wyznaczać godziny na podstawie punktów lub ozdobnych elementów umieszczonych w miejsce tradycyjnych liczb – trzeba przyznać, że tego typu zegary odznaczają się niebywała elegancją i stanowią piękny akcent podkreślający unikalny charakter wnętrza, w którym zostanie umieszczony.

Od niedawna możemy ozdobić przedpokoje również modelami stylizowanymi na tradycyjne zegary dworcowe – o okrągłej tarczy, zawieszone na grubym, metalowym pałąku. Są one doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na przeznaczenie większej przestrzeni na umieszczenie czasomierza. Ten dworcowy z kolei może znaleźć się wysoko nad drzwiami lub pod samym sufitem po to, aby nie zabierać miejsca, które można przeznaczyć na inne elementy wystroju.

A może klasycznie?

Zegary drewniane są solidne i ciężkie. Najczęściej widzimy je jako element uzupełniający wnętrza w stylistyce retro, klasycznej lub w wystroju kolonistycznym. Wybierając czasomierz do przedpokoju właśnie w takim stylu najlepiej zdecydować się na wersję wiszącą – zegar stojący może zabierać zbyt wiele miejsca. Szeroki wybór wzorów oraz kolorów sprawia, że również taki dodatek można odpowiednio dobrać do kolorystyki ścian oraz własnych potrzeb bez obawy o zatracenie indywidualnego charakteru takiego wnętrza. To, jaki model będzie najlepiej pasował do tego pomieszczenia zależy od aranżacji jego wystroju.

Ciekawym dodatkiem są także zegary z kukułką. Nie tylko te ciężkie, klasyczne, ale również modele wykonane z lekkich materiałów, na przykład ze sklejki. Te ostatnie szczególnie stanowią połączenie klasyki z nowoczesnością w najlepszym wydaniu. Zarówno wariant minimalistyczny, jak i ten ozdobiony wycinankami, będą bardzo dobrze wpisywać się w wystrój pomieszczenia. Warto pamiętać, że obecnie zegary z kukułką to nie tylko klasyczne domki z okienkiem i wskazówkami. Bogata oferta tych zegarów obejmuje także takie w kształcie serca oraz wiele innych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.