Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące

Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące [1]
Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące [2]
Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące [3]
Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące [4]
Nowoczesne i praktyczne piecyki wolnostojące [5]

Coraz częściej do ogrzewania domu wybierane są piece wolnostojące. To nie tylko moda, ale przede wszystkim doskonałe rozwiązanie na bardzo efektywne ogrzanie pomieszczenia. W wielu przypadkach, gdy brakuje miejsca na klasyczny kominek, jedyną alternatywą jest właśnie piecyk wolnostojący.

Zalety piecyka wolnostojącego

Głównym plusem wspomnianego piecyka jest jego niewielki rozmiar. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni z powodu małego metrażu. Dlatego świetnie prezentują się w niewielkich salonach czy też w małych kawalerkach. Inną zaletą jest szybkość nagrzewania pomieszczenia. Obecne piecyki wolnostojące posiadają różne dodatkowe funkcje, które umożliwiają ogrzanie pomieszczenia przede wszystkim w skuteczny sposób. Nowoczesne piece posiadają zamknięte komory spalania, co wiąże się z dużym bezpieczeństwem użytkowania. Dodatkowo nie trzeba wzmacniać stropu, jak w przypadku klastycznych kominków, tym samym ułatwia to umiejscowienie ogrzewania w różnych punktach domu, pod warunkiem, że mamy dostęp do instalacji kominowej. Wspomnieć należy też, iż piecyki nie tylko ogrzewają pomieszczenia samą swoją konstrukcją, ale również rurą odprowadzającą spaliny do komina. Jest to więc dodatkowe źródło ciepła.

Omawiane piece przystosowane są do spalania drewna oraz brykietu drzewnego. Pamiętać należy, że samo drewno powinno być suche, ponieważ wilgotne powoduje utratę sporej części energii na odparowanie zawartej w nim wody. Dodatkowo tworzy się większa ilość sadzy, a to znów powoduje szybkie zanieczyszczanie piecyka. W przypadku brykietu sytuacja jest łatwiejsza, ponieważ brykiet to sprasowane trociny bez dodatków chemicznych. Posiada wyższą wartość opałową od drewna i jest stosowany nie tylko jako opał. Produkt ten jest ekologiczny, a więc jak najbardziej pożądany do codziennego użytku.

Producenci oferują piecyki wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej można spotkać piece wykonane z żeliwa, które bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Dzięki zastosowaniu tego stopu metalu, które jest jednocześnie materiałem plastycznym można otrzymać przeróżne kształty tzw. kóz, czyli piecyków wolnostojących. Świetnie widać to na przykładzie tego piecyka wolnostojącego: https://kratki.pl/pl/produkt/piec-wolnostojacy-koza-ab-z-wylotem-spalin-fi-150_kozaab.

Komfort użytkowania

Piece wolnostojące to nie tylko ładny dodatek do wnętrz,ale również komfort użytkowania. Dzięki takim funkcjom jak przepustnica można regulować dopływ powietrza - tym samym można zmieniać wydajność całego pieca. To bardzo przydatna opcja, w sytuacjach, gdy nie ma dużych mrozów, tym samym nie musimy w ogromnym stopniu ogrzewać mieszkania. Niektóre modele posiadają też oddzielne pojemniki na popiół, co ułatwia codzienną obsługę. Ciekawym rozwiązaniem jest też system tzw. kurtyny powietrznej, która "omiata" szybę. Powoduje to oddzielenie ognia oraz samego popiołu od szyby, a to z kolei upraszcza czyszczenie pieca oraz jest dodatkowym zabezpieczeniem przeciwpożarowym.

Piecyk wolnostojący to również piękny dodatek do naszego wnętrza. Stosowane przeróżne kształty piecyków pozwalają na jego dobór do każdej aranżacji. Nie tylko w salonie koza może być niebanalnym dodatkiem, ale też doskonale prezentuje się w sypialni czy łazience. Rynek oferuje pięknie zdobione kozy z oryginalnymi drzwiczkami, które jednocześnie odporne są na wysokie temperatury. Przeszklone drzwiczki umożliwiają oglądanie płonącego ognia, co tworzy niepowtarzalny klimat. Klasyczne piecyki wolnostojące to praktyczny dodatek do wnętrz domowych. Doskonale to prezentuje firma Kratki, która posiada w swojej ofercie wspomniane klasyczne kozy.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.