Wybieramy idealną komodę do salonu

Wybieramy idealną komodę do salonu [1]
Wybieramy idealną komodę do salonu [2]
Wybieramy idealną komodę do salonu [3]

Salon skupia w sobie często wiele funkcji, stając się centrum codziennych spotkań domowników oraz idealną przestrzenią do przyjmowania gości. Aby optymalnie spełniał powierzone mu zadania, należy wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie.

Oprócz standardowych mebli wypoczynkowych przydają się praktyczne komody do salonu, na których chcielibyśmy się dziś skupić. Czym powinna wyróżniać się praktyczna komoda do pokoju dziennego? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie, które posłuży przez długie lata?

Komoda – mebel praktyczny i dekoracyjny

Bez pojemnej komody nie da się w zasadzie urządzić żadnego pomieszczenia. Stanowi ona często klucz do praktycznej i efektownej aranżacji. Dlaczego? W głębokich szufladach i na zamykanych półkach ukrywa się tysiące przedmiotów niezbędnych, których jednak nie chcemy przechowywać na wierzchu.
Komody zazwyczaj są dużym elementem wyposażenia. Przykuwają wzrok i stanowią kluczowy element aranżacji. Niektóre modele pozwalają na wyeksponowanie dekoracyjnych przedmiotów na otwartych lub przeszklonych półkach.
Idealne komody do salonu powinny zatem stanowić połączenie eleganckiego designu i optymalnej funkcjonalności, dopasowanej do indywidualnych wymagań.

Jak wybrać komodę do salonu?

Gdy szuka się mebli do salonu, warto myśleć kompleksowo. Już na samym początku trzeba zadać sobie szereg pytań odnośnie tego, jak finalnie ma wyglądać przestrzeń. Warto odwiedzić sklepy takie, jak iHome24.pl, w których ofercie znajdują się nie tylko komody i szafy, ale też meble wypoczynkowe i stoliki. Dzięki temu można całościowo zaplanować wystrój salonu, dobierając spójne wizualnie elementy. Na co jeszcze powinno się zwracać uwagę?

Wielkość komody a jej funkcjonalność

Podstawowym i kluczowym parametrem każdej komody do salonu jest oczywiście jej wielkość. Przede wszystkim musi być ona na tyle duża, aby pomieściła wszystkie przedmioty, które chce się w niej ukryć.
Oprócz tego mebel należy dopasować do pozostałych elementów wyposażenia oraz do rozmiarów samego pomieszczenia. Zbyt duża komoda potrafi bowiem wpłynąć niekorzystnie na odbiór małego salonu, a niekiedy nawet zmniejszyć jego funkcjonalność.

Rodzaj drzwi – wygoda i estetyka

W komodach najczęściej stosuje się dwa rodzaje drzwi: uchylne lub przesuwne. Pierwsze z nich stosuje się z powodzeniem od lat, jako standardowy typ frontów do szaf.
Drzwi przesuwne zyskuje też sporą popularność. Chętnie sięga się po nie w mniejszych salonach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni lub w miejscach, w których pełne otwarcie drzwi uchylnych nie byłoby możliwe ze względu na rozstaw innych mebli.

Komoda do salonu – z jakiego materiału powinna być?

Komody do salonu wykonuje się z rozmaitych materiałów. W dużej mierze są one uzależnione od stylu wyposażenia.
Produkty do wnętrz klasycznych najczęściej produkuje się z drewna (rodzimego lub egzotycznego). Z kolei nowoczesne i industrialne konstrukcje bywają zrobione z metali łączonych z elementami szklanymi.
Komoda to mebel kupowany na lata. Warto zatem stawiać na materiały trwałe i odpowiednio zabezpieczone. Konstrukcja powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a wszelkie elementy ruchome (np. zawiasy w drzwiczkach) powinny być na tyle solidne, aby bez trudu przetrwać intensywne użytkowanie.

Nowoczesne komody – funkcjonalność i styl

Praktyczne komody do salonu to meble nie do przecenienia. Dzięki nim tworzy się nastrój miejsca oraz buduje jego praktyczność. Dzięki nim salon prezentuje się pięknie i przy tym zapewnia wygodę użytkowania na co dzień i od święta.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.