Popraw komfort swojego snu – kup materac nawierzchniowy

Popraw komfort swojego snu – kup materac nawierzchniowy [1]
Popraw komfort swojego snu – kup materac nawierzchniowy [2]
Popraw komfort swojego snu – kup materac nawierzchniowy [3]

Twój obecnie użytkowany materac nie daje ci oczekiwanego komfortu, ale jednocześnie nie chcesz decydować się na zakup nowego modelu? A może śpisz na rozkładanej wersalce, która nie zapewnia optymalnej wygody? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu materaca nawierzchniowego.

Materace nawierzchniowe powstały po to, aby natychmiast poprawiać komfort snu – to mające po kilka centymetrów nakładki, które umieszcza się na nawierzchni obecnie użytkowanych materaców. Najczęściej produkowane są z pianek różnych typów, które otoczone są pokrowcem. Można kupić je w wielu rozmiarach i dopasować do rozmiaru swojego materaca.

W sprzedaży znajduje się kilka typów materaców nawierzchniowych, zatem jaki materac wybrać, aby spać wygodnie? Przede wszystkim należy dopasować go do swoich potrzeb, ponieważ z wykorzystaniem materaców nawierzchniowych można łatwo zmodyfikować twardość materaca standardowego i dodać do niego nowe właściwości.

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim materace nawierzchniowe wykonane z pianki termoelastycznej, która nazywana jest pianką Visco i Memory. Jest to gęsta i mięsista pianka, która reaguje na nacisk i dodatkowo mięknie pod wpływem temperatury ludzkiego ciała. To powoduje, że otula ona całą sylwetkę i daje optymalne podparcie na całej długości kręgosłupa. Materac termoelastyczny jest polecany osobom mającym bóle pleców.

Dobrym wyborem będzie również materac nawierzchniowy z lateksu – dzięki swojej optymalnej elastyczności również zapewnia on prawidłowe podparcie dla kręgosłupa, a przy tym jest materiałem trwałym, przewiewnym i zapobiegającym rozwojowi bakterii i grzybów. Gdy z kolei chodzi o utwardzenie obecnie używanego materaca, warto wybrać materac nawierzchniowy wykonany z maty kokosowe lub gorczycy. Materace nawierzchniowe można kupić w sklepach stacjonarnych i on-line. Cena materaców zależna jest od zastosowanego materiału oraz wielkości. Proste piankowe materace kosztują od około 100 złotych, te wyższej klasy mogą kosztować nawet powyżej 1000 złotych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.