Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne?

Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne? [1]
Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne? [2]
Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne? [3]
Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne? [4]
Urządzamy sypialnię dla singla. Co będzie potrzebne? [5]

Sypialnia jest ważnym miejscem w każdym mieszkaniu. Służy do odpoczynku i relaksu, więc powinna spełniać wymogi, dzięki którym będzie to możliwe. Nie można jednak zapominać o tym, że sypialnia powinna odzwierciedlać upodobania i zainteresowania swojego właściciela oraz ma być funkcjonalna. Sypialnia singla nie odbiega tutaj od standardów sypialni dwuosobowych.

Łóżko dla singla

Nie podlega wątpliwościom, że najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Singiel nie musi kupować pojedynczego łóżka. Najlepiej sprawdzą się łóżka o wymiarach 140 x 200 cm lub 160 x 200 cm. Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę, to najlepsze rozwiązanie. W dużych sypialniach można nawet zastanowić się nad typowym łóżkiem dwuosobowym o wymiarach 200 x 200 cm. Nie warto w nie inwestować jedynie wtedy, gdy sypialnia nie jest duża i łóżko zajęłoby większą część jej powierzchni.

Jako że łóżko jest tak ważne, warto poświęcić dużo uwagi na zakup właściwego modelu. Solidny sen i wypoczynek są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Nie spiesz się, posprawdzaj materace oraz dobierz ramę, która spełni Twoje oczekiwania. Zastanów się też, czy będziesz chować pościel i potrzebujesz miejsca w skrzyni, czy może wolisz łóżko na nogach, żeby chować pod nim jakieś gadżety.

Szafa w sypialni

Wielu singli mieszka w małych, często dwupokojowych mieszkaniach, więc w salonie, jako pomieszczeniu reprezentatywnym nie ma miejsca na duże meble do przechowywania ubrań. W związku z tym najlepszym miejscem na szafę jest sypialnia. Doskonałym rozwiązaniem będzie duża szafa z przesuwanymi drzwiami, w której znajdzie się miejsce zarówno na ubrania na wszystkie pory roku, jak i inne gadżety, odkurzacz, żelazko lub przedmioty, których nie używa się na co dzień. Poza tym szafa tej wielkości pozwoli na łatwe utrzymanie porządku w sypialni. Jest to bardzo ważny element zwiększający funkcjonalność sypialni jako miejsca niewymagającego częstego sprzątania.

Inne meble w sypialni

Oprócz szafy z pewnością przyda się komoda, w której można schować ubrania, przechowywać dokumenty lub inne rzeczy. Dodatkowo jest na tyle niska, że stanowi doskonałe miejsce do postawienia jakiegoś gadżetu lub telewizora.

W każdej sypialni powinno znaleźć się miejsce na szafkę nocną. Dzięki temu zawsze możesz postawić przy łóżku najpotrzebniejsze rzeczy: okulary, szklankę wody lub książkę. Dobrze by było, żeby szafka komponowała się z łóżkiem i tworzyła z nim wspólną całość. Pamiętaj też, że przy dużym łóżku warto zastanowić się, po której stronie będziesz spać, żeby ustawić szafkę nocną we właściwym miejscu.

W sypialni warto zawiesić półki lub postawić regał. Dzięki temu będziesz mieć kolekcję książek, film lub płyt pod ręką. Jeśli lubisz słuchać muzyki, to zadbaj o odpowiedni sprzęt grający. Niektórzy lubią też powiesić na ścianie telewizor.

Jeśli sypialnia jest wystarczająco duża i lubisz spędzać w niej czas, to warto zainwestować w wygodny fotel do odpoczynku lub leżankę. W ten sposób sypialnia stanie się prawdziwą enklawą i miejscem relaksu. Pamiętaj, żeby przy fotelu również postawić lampkę i może mały stoliczek.

Oświetlenie sypialni

Lampka nocna jest jednym z ważniejszych elementów sypialni, dlatego wiele łóżek oferuje oświetlenie w zagłówku. Dzięki temu nie trzeba inwestować w dodatkowe akcesoria, na które czasami nie ma miejsca.

Jeśli nie masz lampki nocnej w zagłówku łóżka, to możesz zdecydować się na postawienie stojącej lampy z opcją regulacji natężenia światła. To dobry sposób na idealne oświetlenie sypialni. Innym rozwiązaniem jest postawienie małej lampki na szafce nocnej. W tej sytuacji warto zadbać o lampkę z możliwością regulacji kąta nachylenia.

Kolorystyka

Sypialnie z założenia powinny być zachowane w jasnych tonacjach, ponieważ to one sprzyjają odpoczynkowi. Dla kobiet doskonale sprawdzą się pastelowe kolory oraz biel połączona z fioletem. Z kolei mężczyźni mogą postawić na proste barwy: biały, szary i czarny. Atrakcyjnie może wypaść też kolor beżowy, zwierzęce motywy oraz faktury imitujące materiały, np. beton, blachę.

Jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, a uzupełnienie jej ciemnymi dodatkami nada sypialni charakteru i wyróżni je na tle ścian. Dzięki temu od razu widać zainteresowania właściciela sypialni.

Dodatki w sypialni singla

Single są w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ ich sypialnie w pełni odzwierciedlają ich zainteresowania. W związku z tym, że singiel jest osobą, która sama o sobie decyduje, może w pełni oddać swoje upodobania podczas wybierania dodatków do sypialni. Nie musi interesować się zdaniem drugiej połówki ani pójść na kompromis w różnych sytuacjach. Obrazy na ścianie mogą równie dobrze przedstawiać zwierzęta na sawannie, jak wyścigowego bolidu lub Mount Everest. Jeśli interesujesz się muzyką, to zawieś na ścianie płyty winylowe, tworząc w ten sposób ciekawą formę artystyczną. Możesz zastawić całą komodę modelami motocykli, a jeśli tylko masz na to ochotę to w kącie sypialni może powstać mała siłownia. Jesteś singlem! Pamiętaj, że nikt poza Tobą nie ma tu nic do gadania!

Produkty

398.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
Zmień produkt
Niedostępny
 
220.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
2,213.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.