Wybieramy dywan do sypialni

Wybieramy dywan do sypialni [1]
Wybieramy dywan do sypialni [2]
Wybieramy dywan do sypialni [3]
Wybieramy dywan do sypialni [4]
Wybieramy dywan do sypialni [5]

Wydawałoby się, że dobranie dywanu, który będzie doskonale uzupełniał styl naszej sypialni, to jedno z mniej kłopotliwych zadań. Okazuje się jednak, że bogaty wybór wzornictwa i wersji kolorystycznych, a także rozmiarów i kształtów sprawia, że wybranie tego najwłaściwszego może przysporzyć nie lada kłopotów.

Dywan stanowi integralną część wystroju wnętrz, zarówno pokoju dziennego, jak i sypialni. Jest także właściwie jednym z ostatnich dodatków, które wybieramy urządzając nowe wnętrze, ponieważ dzięki temu wiemy, jakie dokładnie okrycie podłogi będzie doskonale komponować się z umeblowaniem oraz kolorem ścian.

Jak dobrać wielkość dywanu?

Aby wybrać odpowiedniej wielkości dywan do sypialni powinniśmy na początek zastanowić się, jaką dokładnie przestrzeń ma on zakrywać. Tutaj bowiem można spotkać się z dwoma praktykami – może on zakrywać jedynie niewielką przestrzeń lub pokrywać całą podłogę. Obecnie odchodzi się już od tego drugiego sposobu, skupiając się na tym, aby dywan w sypialni podkreślał jej unikalny charakter oraz wyjątkowość najważniejszego w niej mebla, a więc łóżka. Z tego powodu najlepiej jest dobrać dywan w taki sposób, aby ten wystawał nieco poza łóżko. Specjaliści od urządzania wnętrz szacują, że taki margines powinien wynosić około 45-60 centymetrów po obydwóch stronach tego mebla.

Układając dywan na podłodze musimy pamiętać, że znajdujące się na nim łóżko powinno być ustawione tak, aby wyżej wspomniany margines miał taką samą odległość po trzech stronach, to znaczy po bokach oraz na przodzie. Jeśli decydujemy się na umieszczenie szafek nocnych w sypialni, mogą one znajdować się zarówno na dywanie (trzeba ustawić je w całości w jego obrębie) albo poza nim. Podobna zasada dotyczy oczywiście wszystkich pozostałych mebli, które mają znaleźć się w pomieszczeniu – szafek, foteli, toaletki i wielu innych. Dobierając długość dywanu musimy pamiętać, że powinien on być tak długi, aby zmieściło się na nim całe łóżko. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy jedynie jego tył zostanie na nim umieszczony.

Wybieramy dywan do sypialni

Wybierając się do sklepu warto pamiętać, że ten dodatek powinien być dobrany swoimi wymiarami do wielkości pomieszczenia, w którym ma zostać umieszczony, oraz do sposobu, w jaki rozmieścimy meble. Ponadto, musimy zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę. Ogólnie przyjmuje się, że dywan kupuje się na samym końcu procesu urządzania sypialni – wtedy mamy już pomalowane ściany i ustawione meble. Mamy wtedy pewność, że również to akcesorium wpisze się w ogólną koncepcję pomieszczenia.

Do wyboru mamy wiele wzorów, typów i odcieni. Ich wybór zależy od tego, jak zaaranżujemy wnętrze. Możemy wybierać z dywanów w stylu shaggy (z długim włosiem) lub tych płaskich. Ponadto, decydujemy o włóknie, z którego są wykonane: sizal, wełna, bawełna lub trawa morska.

Dywany w duże wzory, na przykład kwiaty lub figury geometryczne albo cieniowane będą idealnie uzupełniać wnętrza przestronne. Z kolei te monochromatyczne sprawdzą się lepiej w pomieszczeniach mniejszych lub urządzonych w stylu minimalistycznym.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.