Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje

Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje [1]
Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje [2]
Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje [3]
Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje [4]
Aranżacje wnętrza dla odważnych – pomysły i inspiracje [5]

Z pewnością zwróciłeś uwagę, że coraz częściej w magazynach wnętrzarskich pojawiają się propozycje wykorzystania w mieszkaniu betonu lub efektu, który go przypomina. Taka dekoracja najlepiej sprawdzi się we wnętrzu industrialnym, nowoczesnym i minimalnym.

Przy takiej aranżacji wnętrza nie można przesadzić z dodatkami, dlatego jeśli decydujemy się na beton lub podobny efekt należy o tym pamiętać podczas urządzania pomieszczenia. Co tak wyjątkowego jest w betonie?

Przede wszystkim możliwości, jakie dzięki niemu zyskujemy. Beton ze względu na swoje właściwości oferuje nie tylko różne struktury, ale również szeroką paletę barw i efekty wykończeniowe.

Beton dla mniej odważnych

Mimo, że efekt końcowy z wykorzystaniem betonu jest zaskakujący, to nie każdy chce urządzać mieszkanie w surowym i minimalistycznym stylu. W takich sytuacjach można wykorzystać farbę betonową, która imituje płyty lub tynk. Można nią samodzielnie pokryć jedną ścianę lub dowolnie wybrany element.

Można również nałożyć farbę na niewielką przestrzeń, co podkreśli charakter wnętrza, ale go nie zdominuje.

Betonowe płyty – jak wykorzystać?

Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, warto do kosztu zakupu płyt doliczyć jeszcze profesjonalny montaż. O ile w przypadku farby betonowej można nałożyć ją samodzielnie, o tyle płyty wymagają już doświadczonej ekipy monterów. Mimo wszystko w obu przypadkach zachęcamy do skorzystania z usług ekspertów.

Wybierając płyty zaimpregnowane i odporne na działanie wilgoci, efekt betonu można przenieść do łazienki.

Tynk betonowy

Tynk przypomina beton, ale jest produkowany na bazie wapnia, a dzięki użyciu różnych pigmentów można uzyskać dowolny kolor. Nakłada się go na płyty gipsowe lub zagruntowaną ścianę. Ciekawy efekt końcowy można uzyskać dzięki różnym technikom nakładania. W przypadku jednej warstwy w ścianie pozostaną ubytki, a powierzchnia będzie matowa.

Tynk można wykorzystać również w łazience, ale należy pamiętać, że wtedy potrzebne będą dodatkowe preparaty zabezpieczające przed działaniem wilgoci.

Tapety z wzorem betonu

Oprócz płyt, farb, paneli i tynków do wyboru mamy jeszcze tapety imitujące beton. Dzięki użyciu zdjęć z wysoką rozdzielczością oraz grą światłem tapeta bardzo przypomina prawdziwy beton. Można bez problemu wykorzystać ją w kuchni, salonie lub sypialni.

Trend wykorzystujący beton i jego bardzo podobne zamienniki staje się coraz popularniejszy, dlatego warto zastanowić się, czy właśnie ten motyw nie będzie odpowiedni dla naszego mieszkania.

Więcej o wyjątkowych tynkach i farbach imitujących beton, trawertyn i kamień przeczytasz tutaj: http://www.viladeco.pl/farby-tynki/


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.