Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie?

Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie? [1]
Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie? [2]
Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie? [3]
Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie? [4]
Kupowanie mebli przez internet – tak czy nie? [5]

Przez internet możemy kupić dzisiaj praktycznie wszystko, również meble. Często jednak na taką opcję decydują się nieliczni, jako że meble są dość specyficznym towarem. Czy warto wobec tego kupować je on-line, a może lepiej zrobić zakupy na miejscu?

Jeżeli do wyboru mamy możliwość kupna tych samych mebli stacjonarnie oraz przez internet, najczęściej decydujemy się na zakup osobisty. Wtedy możemy zapoznać się z różnymi modelami, zobaczyć je na żywo i tym samym łatwiej zadecydować, czy będą one pasowały do danej przestrzeni. Zazwyczaj nie trzeba również martwić się o przewóz – wiele sklepów oferuje możliwość dowozu mebli za darmo lub w symbolicznej cenie.

Sprawa komplikuje się jednak wtedy, gdy nie możesz znaleźć w okolicy takich mebli, które spełniają twoje oczekiwania, ale za to dostępne są one tylko w sklepach internetowych. W takiej sytuacji, gdy na przykład interesują cię krzesła loftowe czy meble indyjskie, jedynym sposobem na ich zdobycie może być złożenie zamówienia on-line, ponieważ dojazd do sklepu może być po prostu nieopłacalny.

Zanim zdecydujesz się na zakup on-line, zawsze sprawdź dokładnie meble, które cię interesują. Przyjrzyj się dodanym przez sprzedającego zdjęciom, a jeżeli potrzebujesz więcej informacji, napisz do niego. Także dokładnie sprawdź wymiary mebli, aby pasowały one do miejsca, w którym mają być umieszczone.

Zapoznaj się również z warunkami dostarczenia mebli do ciebie. Najczęściej firmy korzystają w tym celu z firm kurierskich, ale niektóre również mogą dostarczyć meble własnym transportem. Ceny dostawy mebli ustalane są zwykle indywidualnie, dlatego też warto skontaktować się ze sklepem. Czasami, przy większych zamówieniach, można otrzymać darmową dostawę.

Gdy twoje wymarzone meble zostaną już dostarczone, przed ich przyjęciem zawsze sprawdź, czy paczka nie jest uszkodzona. Najlepiej rozpakuj je w obecności kuriera, aby zobaczyć, czy nie są zdekompletowane lub nie mają jakichś usterek. Jeżeli okaże się, że zostały podniszczone podczas transportu, konieczne jest spisanie odpowiedniego raportu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.