Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń

Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń 1
Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń 2
Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń 3
Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń 4
Płaski dach a doświetlanie pomieszczeń 5

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się projekty domów o płaskich dachach. Jednak żeby odpowiednio doświetlić pomieszczenia na poddaszu takich budynków, konieczny jest często montaż specjalnych okien.

Nie we wszystkich rejonach Polski warunki zabudowy umożliwiają wznoszenie domów z płaskim dachem, ale tam, gdzie jest to możliwe, tego rodzaju budynki coraz częściej stają się elementem krajobrazu. Domy z płaskim dachem nie tylko uważane są za elementy nowoczesnej architektury, ale także mają swoje uzasadnienie praktyczne – można w nich maksymalnie zagospodarować powierzchnię piętra, a pomieszczenia na poddaszu pozbawione są skosów, co sprawia, że można łatwiej zaaranżować takie pokoje. Należy jednak podkreślić, że współczesne płaskie dachy posiadają jednak niewielki skos, żeby łatwiej odprowadzić wodę opadową. Tego typu budynki wymagają również zastosowania odpowiedniego rodzaju okien, które doświetlą pomieszczenia.

Okno do dachów płaskich Fakro DEF DU6

Płaski dach a okna

Każde pomieszczenie mieszkalne powinno posiadać źródło naturalnego światła, co zwiększa komfort użytkowania takiej przestrzeni. Te same zasady odnoszą się również do budynków z płaskim dachem. Niestety, nie w każdym pomieszczeniu możliwy jest montaż okna pionowego. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się okna do płaskich dachów PVC lub takie, które posiadają drewniany rdzeń, pokryty ciśnieniowo poliuretanem. Nowoczesne produkty tego typu posiadają specjalne konstrukcje, które umożliwiają skuteczne odprowadzanie śniegu oraz deszczu z szyb, co ogranicza znacznie zagrożenie przeciekami i uszkodzeniami.

Okna do dachów płaskich znacznie ułatwiają adaptację poddasza do celów mieszkalnych, zapewniając im odpowiedni stopień doświetlenia. Konstrukcje takich okien są na tyle precyzyjne, że pozwalają na trwałe i niezwykle szczelne połączenie z poszyciami dachowymi. Duża wytrzymałość i wysokie parametry termoizolacyjne, gwarantują również skuteczną ochroną przed zalegającym śniegiem i silnym wiatrem.

Pozytywne aspekty montowania okien do płaskich dachów

 

Doświetlanie pomieszczeń przy płaskim dachu

Obecnie na rynku dostępne są różne rozwiązania, które pomogą skutecznie doświetlić pomieszczenia znajdujące się na poddaszu. Można zdecydować się na przykład na okna PVC do płaskich dachów Fakro, w których ramy tworzą wielokomorowe profile z polichlorku winylu z termoizolacyjną pianką polistyrenową. Innym rozwiązaniem są okna Velux, posiadające drewniany rdzeń pokryty ciśnieniowo poliuretanem. Na zewnątrz może znajdować się kopuła, która chroni przed śniegiem i deszczem.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym skuteczne doświetlenie poddasza domu z płaskim dachem jest łatwe, bezpieczne i do tego charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Na co zwrócić uwagę wybierając okno do płaskiego dachu?

Więcej na velset.pl.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.