Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu?

Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu? [1]
Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu? [2]
Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu? [3]
Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu? [4]
Styl angielski. Jak stworzyć wnętrza w angielskim stylu? [5]

Pomimo, iż Anglia przywodzi na myśl skojarzenia z deszczową i smutną pogodą, to wnętrza urządzone w stylu angielskim są zazwyczaj bardzo przytulne. Kojarzą się z rodzinną atmosferą i ciepłem domowego ogniska. I choć występuje tu przepych i natłok dodatków to wszystko tworzy elegancką i przemyślaną całość. Ciepłe barwy, drewniane meble, duża ilość tkanin i kwiatowe motywy sprawiają, że w takich domach czujemy się bezpiecznie.

Ciepło domowego ogniska w angielskim wnętrzu

Styl angielski we wnętrzach utrzymany jest w ciepłej tonacji. Dużą rolę pełnią tu tapety, często w kolorach ciepłych odcieni beży oraz żółtego z kwiecistymi wzorami. Już sama tak przyozdobiona ściana nadaje wnętrzu rodzinnego charakteru. Jeśli jeszcze do tego dołączymy drewniane meble, stylowe dodatki i dużą ilość tkanin, która jest charakterystyczna dla angielskich wnętrz, mieszkanie nabiera charaterystycznej elegancji połączonej z przytulnością.

Inne kolory wykorzystywane podczas tego typu aranżacji to przede wszystkim róż, krem i delikatna czerwień. Czasem jednak można też spotkać się z ciepłym odcieniem błękitu. Pastele to baza koloru w angielskim wnętrzu, aby je przełamać, w dodatkach często stosuje się miedź, platynę oraz ciemne brązy. Stwarzają one kontrast dzięki czemu pomieszczenie oprócz przytulności nabiera także charakteru i nie wydaje się mdłe.

Podłogi w angielskich pomieszczeniach są wykonane z naturalnego drewna. Wyjątkiem jest kuchnia i łazienka, w których spotyka się kafle.

Głównym motywem dekoracyjnym w angielskich wnętrzach są kwiaty. Można je zauważyć wyhaftowane na obrusach, tłoczone na tapetach czy malowane na ręcznie zdobionej porcelanie.

Stylowe meble

Meble do aranżacji wnętrz w stylu angielskim warto wybierać na pchlich targach, w sklepach z antykami lub szukać na aukcjach w internecie. Muszą one bowiem nawiązywać do poprzednich epok lub być na nie stylizowane. Nie ma tu bowiem miejsca na nowoczesność.

Potrzeba więc biblioteczki, kredensów, toaletki z lustrem, dużego łoża z baldachimem, drewnianych szaf i staromodnych komód, foteli z wysokimi oparciami i szerokimi podłokietnikami, a także tapicerowanych, wygodnych, miękkich, zaokrąglonych sof z pikowanymi obiciami i krzeseł. Te ostatnie wraz z dębowym stołem zajmują honorowe miejsce w angielskich salonach.

Nie należy też zapominać o pufach i podnóżkach, a w kuchni o wyspie oraz drewnianych szafkach z kamiennymi blatami.

W łazience ważne jest, aby wanna nie była zabudowana i widać było jej nogi.

Przepych wyrażony w dodatkach

W angielskim wnętrzu widoczny jest przepych. A to za sprawą dodatków, które stosuje się w jak największej ilości.

W angielskich wnętrzach przede wszystkim występuje duża ilość tkanin, oprócz przytulnej i miękkiej tapicerki, można je także spotkać w formie narzut, haftowanych obrusów, serwetek, poduszek, długich zasłon. Dodatkowo na stołach i półkach powinny znaleźć się wazony, stojące, postarzane ramki ze zdjęciami, rodzinne pamiątki, figurki oraz zegarki.

Duże lustra wiszące na ścianach zazwyczaj mają miedzianą oprawę. Podobnie sprawa ma się z obrazami, które również stanowią bardzo ważny element dekoracji.

Produkty

Zmień produkt
Niedostępny
 
273.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
9,499.90
Zmień produkt
Niedostępny
 
139.99
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.