Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie

Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie [1]
Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie [2]
Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie [3]
Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie [3]
Styl skandynawski. Naturalne piękno w praktycznej odsłonie [5]

Północ Europy kojarzy się nieodparcie z surowym klimatem. Ośnieżone szczyty górskie i ciemne głębie przepastnych fiordów. Majestatyczne lodowce, kryształowo czyste potoki i zapierające dech w piersi zorze polarne. To wszystko znaki rozpoznawcze Skandynawii. I to właśnie stamtąd pochodzi niezwykle lubiany i cieszący się niesłabnącą popularnością styl w dekoracji wnętrz, a jego charakterystyczne cechy zjednują mu rzesze wiernych wyznawców.

Styl skandynawski w wystroju wnętrz

Istotą stylu skandynawskiego jest nieskomplikowana forma, w której swe piętno odciska naturalna surowość łącząca się harmonijnie z funkcjonalnością. Każdy mebel i każdy przedmiot jest tworzony z naciskiem na związek z naturą. Dużą uwagę przykłada się również do jakości wykonania i trwałości produktów.

Dominującym kolorem w stylu skandynawskim jest z całą pewnością biel. Towarzyszą jej odcienie szarości, a także pozostałe kolory w bladych, pastelowych odcieniach. Całość dopełnia jasne, naturalne drewno. Taka paleta barw sprawia, że wnętrze w stylu skandynawskim jest wypełnione światłem. Mimo dominującej bieli, styl z północnych rejonów kontynentu europejskiego, kojarzy się z ciepłem i wygodą. Delikatne barwy tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi i zachęcają do odpoczynku.

Szczególnego ciepła nadaje wnętrzu drewno. Jest ono zazwyczaj jasne, a jego powierzchnia zabezpieczona tak, aby uzyskać matowy efekt. Zdecydowanie unika się nadmiernego połysku.

Materiały z magazynu matki natury

Słowami kluczowymi dla stylu skandynawskiego jest natura i ekologia. Dlatego stawia się tutaj przede wszystkim na produkty takie jak drewno i naturalne tkaniny, rezygnując przy tym z takich materiałów jak skóry.

Połączenie wysokiej jakości materiałów z solidnym wykonaniem sprawdzi się szczególnie w przypadku domów z małymi dziećmi. Mali domownicy z ogromną pasją podchodzą do zagadnienia testów wytrzymałościowych - nie tylko nerwów ich rodziców, ale i wszelakich mebli i sprzętów domowych.

Styl skandynawski korzysta również z produktów wykonanych z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Przejawem ich ekologicznego charakteru jest wysoka trwałość i praktyczność, pozwalająca na długoletnie użytkowanie.

Styl skandynawski... i wszystko jasne!

Żadne wnętrze nie obejdzie się bez odpowiedniego oświetlenia. Tak jak wszystko co związane ze stylem skandynawskim, również elementy oświetleniowe będą cechować się prostą, nastawioną na minimalizm konstrukcją. Geometryczne kształty, brak wyszukanych zdobień i wysoka funkcjonalność to coś, co z całą pewnością można odnaleźć w przypadku lamp i opraw dedykowanych do skandynawskich wnętrz.

Wspominając o oświetleniu nie wolno zapominać o oknach. A mówiąc bardziej precyzyjnie, tak naprawdę wcale nie trzeba o nich pamiętać, gdyż wnętrza w stylu rodem ze Skandynawii obchodzą się świetnie bez jakichkolwiek dekoracji okiennych. Decydując się jednak na jakąś formę ozdobienia okna, należy wybierać proste zasłony wykonane z jednolitych materiałów i co oczywiste, utrzymane w jasnych barwach. Nie można dopuścić do sytuacji, aby ciężkie firany i zasłony przytłoczyły pozostałe elementy wystroju.

Skandynawia tkwi w szczegółach

Prostota nie oznacza rezygnacji z elementów dekoracyjnych. Co więcej - dobór poszczególnych przedmiotów w tym przypadku ma ogromne znaczenie, gdyż nacisk kładziony jest na jakość, a nie na ilość. Tym bardziej należy bardzo dokładnie selekcjonować wszelkie dekoracje i ozdoby.

Wśród dekoracji właściwych stylowi skandynawskiemu, na pierwszy plan wysuwają się lampiony i świeczniki. Doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza będą kompozycje z masywnych, białych lub szarych świec. Całość zwieńczy oryginalne oświetlenie dekoracyjne umieszczone na ścianie lub meblach.

Filozofia stylu skandynawskiego

Przyglądając się zaletom stylu skandynawskiego, nietrudno zrozumieć jego ogromną popularność. Dom stworzony zgodnie z jego założeniami to nie tylko przestrzeń do oglądania, ale przede wszystkim miejsce do mieszkania, oferujące wygodę i funkcjonalność.

Połączenie charakterystycznego i bardzo atrakcyjnego wyglądu z czysto utylitarnymi cechami wydaje się być idealnym kompromisem dla wszystkich poszukujących niebanalnych wnętrz, przy jednoczesnym zachowaniu w pełni funkcjonalnego mieszkania.

W poszukiwaniach inspiracji do stworzenia wnętrz w skandynawskim stylu, warto odwiedzić sklep whitehousedesign.pl, gdzie z dużą starannością wybrano najwyższej jakości produkty, będące nierzadko rękodziełami o niepowtarzalnym charakterze.

Produkty

2,740.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
1,800.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
1,913.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
115.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
170.00
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.