Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować witrynę?

Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować…
Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować…
Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować…
Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować…
Witryny pokojowe, witryny szklane, witryny do salonu – jak zaaranżować…

Witryna meblowa nie jest pierwszym elementem wyposażenia, które przychodzi nam do głowy, kiedy zaczynamy urządzać mieszkanie. Być może to trochę zapomniany element wystroju, spotykany często w domach naszych babć i ciotek – witryna ma jednak niepowtarzalny urok i przede wszystkim potrafi być bardzo praktyczna. Oto nasze propozycje na zaaranżowanie przestrzeni z wykorzystaniem witryny meblowej – w salonie, jadalni, sypialni czy kuchni.

Witryna meblowa – do salonu, sypialni czy jadalni?

W jakich przestrzeniach można wykorzystywać witryny meblowe? Witryny, w zależności od ich rozmiarów czy sposobu, sprawdzą się w salonie, jadalni, sypialni a nawet w kuchni. Witryna narożna zagospodaruje niewielką przestrzeń w kącie pomieszczenia, witryna stojąca zajmie należne jej, centralne miejsce, a witryna wisząca pokaże, że z każdego pokoju można wycisnąć jeszcze trochę miejsca. Ale zanim pokażemy różne oblicza witryn meblowych, powiedzmy sobie – po co właściwie nam ten mebel?

– Witryna to mebel powstały w XVI wieku na dworze francuskiego króla Ludwika XVI. Choć posiada klasycystyczny rodowód, współczesna forma witryny znacznie różni się od tej oryginalnej. Jednakże jej zastosowanie pozostało niezmienne. Witryny meblowe służą do odpowiedniej ekspozycji przedmiotów. Tradycyjnie w polskich domach w witrynach szklanych umieszczało się odświętną zastawę stołową oraz inną porcelanę. Dzisiaj w witrynie pokojowej umieszczamy wszystko, co nam się podoba. Cel jest jeden – cieszyć oczy przedmiotami drogimi naszym sercom – wyjaśnia specjalista sklepu VivaldiMeble.pl.

Witryny do salonu – idealny mebel na książki

Nowoczesne witryny do salonu niczym nie przypominają delikatnych mebli o finezyjnie wygiętych nóżkach. Dzisiejsze nowoczesne komody i witryny do salonu to przede wszystkim meble trwałe i praktyczne. Ogromną popularnością cieszy się chociażby model witryny białej – w połączeniu z prostą, minimalistyczną formą idealnie wpasowuje się w nowoczesne przestrzenie pełne beżów i szarości. Witryna szklana do salonu może służyć wielu celom. – Pierwszym, co przychodzi na myśl, jest szklana witryna na książki. Każdy zapalony bibliofil lubi chwalić się swoimi zbiorami. Niektórzy wybierają regały na książki, ale witryna szklana nadaje książkom zupełnie nowego, bardziej podniosłego charakteru, a fakt, że witryna szklana jest meblem zamykanym sprawia, że zebrane tam przedmioty nie kurzą się tak bardzo. Jeśli nie mamy miejsca na dużą witrynę na książki, możemy wybrać witrynę narożną. Do salonu o mniejszym metrażu będzie idealna – wyjaśnia specjalista sklepu VivaldiMeble.pl.

Witryna do sypialni

Witryna do sypialni to fantastyczny sposób na ekspozycję ważnych dla nas, prywatnych pamiątek. Zamiast trzymać je stłoczone na półce czy nocnym stoliku, który przecież powinien służyć do czegoś innego, zapewnijmy zdjęciom, pamiątkom z podróży i kartkom z życzeniami należne im miejsce. Jakie witryny do sypialni są najpopularniejsze? To zależy oczywiście od stylu, w którym urządziliśmy pokój. Witryna biała sprawdzi się w minimalistycznej sypialni, a witryna drewniana w naturalnej barwie drewna ociepli jasną przestrzeń. Witryna wenge, wykonana z ciemnego drewna, będzie idealna do eleganckiej sypialni urządzonej z wykorzystaniem takich kolorów jak butelkowa zieleń, granat czy fiolet. Naturalna witryna sosnowa spodoba się wszystkim lubiącym jasne przestrzenie pełne drewna.

Witryna do jadalni – pochwal się odświętną zastawą

Można też witrynę szklaną potraktować w tradycyjny sposób i wystawić w niej... talerze i filiżanki. Wielu z nas dość ma identycznych zastaw kupowanych w tych samym miejscach. Szukamy unikatów, zaglądamy na targi staroci i do handlarzy antykami, przejmujemy przedmioty z duszą po naszych bliskich i zamawiamy personalizowane zestawy u ogłaszających się przez internet rzemieślników-hobbystów. Dlaczego się tym nie pochwalić? Szklana witryna stojąca do jadalni może wygląda jak wyrwana z przeszłości, ale jest to przeszłość pełna smaku i stylu. Dlaczego o niej zapominać?

Witryna kuchenna – witryna wisząca czy stojąca?

Nie zawsze jest miejsce – oczywiście. Nie zawsze jest jadalnia – to jasne. Ale zawsze możemy choć spróbować wygospodarować pewną przestrzeń na witrynę do kuchni. Może być to niewielka witryna stojąca, ale równie dobrze może być to witryna wisząca. Oszklona witryna posłuży nam jako miejsce do przechowywania ulubionych kubków i miseczek. Witryna kuchenna wisząca pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie pozwoli cieszyć się pięknym meblem.

Witryna pokojowa – do każdego mieszkania?

Czy witryna pokojowa sprawdzi się w każdym mieszkaniu? Oczywiście pierwszą kwestią jest metraż. Witryna stojąca, zwłaszcza o nieco większych gabarytach, nie sprawdzi się w kawalerce. Ale już w nieco większym mieszkaniu można postawić na witrynę wiszącą lub witrynę narożną, które zajmują mniej miejsca i dzięki którym można ciekawie zagospodarować przestrzeń. Witryna szklana to ciekawa alternatywa dla otwartych półek i regałów oraz chowających przedmioty przed naszymi oczami szaf.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.