Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc? [1]
Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc? [2]
Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc? [3]

Rolety typu dzień-noc to bardzo popularne rozwiązanie dla osób szukających przysłon okiennych. Stały się strzałem w dziesiątkę, od kilku lat trafiając w gusta klientów. Ich sprzedaż wciąż stoi na wysokim poziomie. Sprawdź, dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Rolety dzień noc – czym są?

Rolety typu dzień-noc, zwane inaczej roletami duo zyskały ogromną popularność. Za co tak naprawdę klienci doceniają rolety dzień noc? Przede wszystkim za design i funkcjonalność. Składają się z materiału składającego się na dwa równoległe pasy. Po przesunięciu rolety podwójnego materiału, możemy zasłonić wpadające światło lub odpowiednio je ograniczyć, przepuszczając jedynie jego część. Odpowiadają za to paski z siateczką oraz pełne kawałki materiału. Takie połączenie potrafi wyglądać niezwykle oryginalnie i zdobi dodatkowo całe wnętrze. Za przesuwanie rolety odpowiada mechanizm łańcuszkowy, który można przełożyć czy to z prawej, czy lewej strony. Sporą zaletą rolety dzień noc jest bliskie przyleganie do powierzchni szyby, dzięki czemu podczas otwierania czy uchylania okna materiały utrzymują się stabilnie i nie ma niebezpieczeństwa, że silny wiatr będzie je podwiewał.

Jak utrzymać rolety dzień noc w czystości?

Rolety dzień noc wykonywane są zazwyczaj z materiałów antystatycznych pozwalających na łatwe utrzymanie w ich w czystości. O czym należy pamiętać? Od czasu do czasu warto przecierać materiał lekko nawilżoną ściereczką, tak by oczyścić rolety z osiadającego się kurzu i zabrudzeń. Jeśli rolety zamontowane na przykład w kuchni bardzo mocno zabrudzą się, możemy w prosty sposób zdemontować je i przystąpić do usuwania brudu, kładąc roletę na płaskiej powierzchni, co zdecydowanie ułatwi nam czyszczenie. Możemy wziąć gąbkę kuchenną, lekko ją zwilżyć i delikatnymi ruchami tak, by nie uszkodzić materiału, przetrzeć roletę z zabrudzeń.

Do czego służą rolety dzień noc?

Rolety dzień noc składają się z dwóch tkanin naprzemiennie nakładających się na siebie. Są to pasma siatki przepuszczającej światło oraz materiału jednolitego, który ma posłużyć jak element zaciemniający. Możemy więc całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub manipulować mechanizmem łańcuszkowym w taki sposób, by wpuścić do wnętrza pokoju tyle światła, ile potrzebujemy. Efekty wizualne takiej zabawy mogą być imponujące!

Jak zamontowane są rolety dzień noc?

Sposobem na zamontowanie rolety dzień noc jest bezinwazyjna metoda osadzania osłon okiennych bezpośrednio na ramie okiennej. Wyklucza to więc niewygodne i zarazem ryzykowne wiercenie otworów w oknie. Większość godnych polecenia firm produkujących rolety dzień-noc publikuje na stronach swoich sklepów internetowych poradniki objaśniające, w jaki sposób zamontować rolety. Po zapoznaniu się z instrukcją możemy więc przystąpić do montażu sami. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie z tego typu pracą, warto poszukać fachowca, który ma w swoim portfolio podobne realizacje.

Czy wiesz już, jakie rolety wybrać do swojego domu? Jeżeli nadal nie jesteś przekonany do rolet dzień-noc, sprawdź publikację – "TOP5 powodów aby wybrać rolety dzień-noc"

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.