Jaka firana do mieszkania w bloku?

Jaka firana do mieszkania w bloku? [1]
Jaka firana do mieszkania w bloku? [2]
Jaka firana do mieszkania w bloku? [3]
Jaka firana do mieszkania w bloku? [4]
Jaka firana do mieszkania w bloku? [5]

Urządzając mieszkanie w bloku, często napotykamy na te same problemy: słabe lub przeciwnie – zbyt mocne naświetlenie wnętrza, ciasne pomieszczenia, a także zbytnia ekspozycja w przypadku mieszkań parterowych. Wiele z tych mankamentów można skorygować, odpowiednio dekorując okno nowoczesnymi firankami.

Na początku należy wziąć pod uwagę fakt, że zupełnie inne problemy trapią mieszkańców ostatnich kondygnacji i ich sąsiadów z parteru. Ci pierwsi najczęściej narzekają na zbyt duże nasłonecznienie pomieszczeń, co z kolei – zwłaszcza latem – często skutkuje zbytnim nagrzaniem wnętrz.

Firany na wysokich piętrach

Priorytetem w dekoracji okien mieszczących się na najwyższych piętrach budynku będzie więc wybranie firan, które charakteryzują się mniejszą przejrzystością. Dobrze sprawdzą się w tym zadaniu woal i markizeta o gęstym splocie. Firany wykonane z tych materiałów sprawią, że światło słoneczne, zamiast oślepiać i nagrzewać pomieszczenie, będzie się po nim miękko rozlewało. Ten zestaw minimum warto powiększyć o rolety lub zasłony. Te ostatnie nie muszą być wcale ciemnie i grube, bo wraz z firanami stworzą niezawodny duet do walki z upałem i męczącym letnim słońcem.

Firany w mieszkaniach parterowych

Domownicy mieszkań parterowych mają przeciwny problem. Pomieszczenia usytuowane tak nisko, zwłaszcza na tak zwanych blokowiskach, w których wysokie budynki rzucają na siebie nawzajem długi cień, często mają utrudniony dostęp do światła słonecznego. Jeśli dodatkowo okna mieszkania wychodzą na północ, a jego metraż nie przypomina kortu tenisowego, otrzymujemy raczej przygnębiający efekt ciasnych i zaciemnionych wnętrz. Aby dodać takiemu mieszkaniu blasku i oddechu, warto sięgnąć po firanki okienne, które nie tylko dobrze przepuszczają światło, ale dodatkowo je rozpraszają, jak firanki z błyszczącej organzy, luźno plecionego żakardu czy firany z tiulu. Wybierajmy jasne kolory firanek, najlepiej odcienie bieli, unikajmy dużych, geometrycznych wzorów i stawiajmy na długość firanek do podłogi, która optycznie wydłuży i powiększy każdy pokój.

Świetnym i niezwykle modnym rozwiązaniem dla mieszkań usytuowanych na niższych piętrach są firany makarony. Takie firanki nadają wnętrzu eleganckiego i nieco ekstrawaganckiego charakteru, a przy tym idealnie przepuszczają światło. Na wybranych firankach makaronach można zawiesić srebrne lub kryształowe koraliki, które odbijając promienie słoneczne, będą dodatkowo rozświetlać pomieszczenie.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci dla chłopczyka i dziewczynki, woalowe i żakardowe w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.