Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami

Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami [1]
Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami [2]
Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami [3]
Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami [4]
Moskitiera okienna: na problemy z komarami i owadami [5]

Latem, w okresie, kiedy pojawiają się w naszym kraju komary oraz muchy, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w moskitierę okienną. Pozwala ona ochronić się przed wtargnięciem owadów do pomieszczenia.

Decydując się na zabezpieczenie wnętrza naszych domów za pomocą moskitiery montowanej na oknie, musimy wybrać tę najbardziej funkcjonalną i przydatną. Sprzedawcy internetowi oferują takie, które kupuje się od razu z ramą (na przykład aluminiową) lub też warianty przypominające siatkę.

Moskitiery - siatki

Jest to bodajże najczęściej spotykany typ moskitiery. Dzięki temu, że jest ona montowana bezpośrednio do ramy okiennej lub ściany znajdującej się tuż nad oknem, jest ona jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Daje ona zabezpieczenie przed owadami także w momencie, kiedy okna są uchylone lub otwarte. Siatki nie ograniczają dostępu do światła, dzięki czemu w chronionych nimi pomieszczeniach nie robi się ciemno. Nie wpływają również na zmniejszenie dopływu świeżego powietrza. Jak twierdzą producenci, stanowią dobrą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Moskitiery - siatki najczęściej spotykane są w wersji prostokątnej płachty, którą montuje się na oknach. Jednak w ofercie sklepów internetowych znajdują się również takie przeznaczone do okien dachowych – zakłada się je wtedy na specjalne haczyki przytwierdzone do ściany bezpośrednio nad framugą. Ciekawym rozwiązaniem jest z pewnością moskitiera, którą można dowolnie podnosić i opuszczać, kiedy zachodzi taka potrzeba. Jest to rozwiązanie przydatne również dla tych osób, które na parapetach umieszczają doniczki z kwiatami.

Moskitiery na ramie

Moskitiera na ramie okiennej to nic innego jak gotowy produkt składający się z drewnianego obramowania oraz siatki na nią naciągniętej. Tego typu konstrukcje są montowane na profilach za pomocą trwałych uszczelek oraz rygli, które sprawiają, że cała struktura jest stabilna i nie przesuwa się. Producenci oferują szeroki zakres wariantów kolorystycznych zarówno siatek, jak i ram.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.