Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje

Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje [1]
Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje [2]
Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje [3]
Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje [4]
Lustro dekoracyjne - jakie wybrać? Pomysłowe aranżacje [5]

Ciekawe lustro to element, który zwiększy atrakcyjność naszego wnętrza i sprawi, że nabierze ono charakteru. To akcesorium pozwoli nam również ocieplić i powiększyć pomieszczenie.

Lustro znajdujące się w mieszkaniu powinno być dopasowane do stylu jego urządzenia. Chodzi tutaj nie tylko o jego funkcjonalność jako przedmiotu pozwalającego nam na sprawdzenie stanu fryzury i ubrania, ale na dodatek, który uzupełni ogólny koncept projektu oraz wydobędzie z niego tego, co najlepsze.

Grubość lustra ma znaczenie

Decydując się na zakupienie lustra dekoracyjnego musimy brać pod uwagę nie tylko stopień ozdobienia jego ram, ale również grubość tafli. W sklepach internetowych możemy bowiem spotkać się z dwoma typami: zwykłymi i kryształowymi. Lustra zwykłe to produkty tańsze – powszechnie dostępna grubość ich tafli to 3 mm, 4 mm oraz 5 mm. Lustra kryształowe rozpoznamy po tym, że są one ścięte na skosie, ponieważ zostały wyszlifowane tak zwaną fazą. Tafla dostępna jest w dwóch wariantach: 4 mm i 5 mm, natomiast ścięcie to szerokość plasująca się w przedziale 1 do 3 mm.

Dlaczego zwracamy na to uwagę? Ponieważ zbyt cienkie lustro może się wyginać i zniekształcać obraz. Grubość tafli odpowiada również jej twardości – ta mniejsza jest mniej odporna na wilgoć oraz na wszelkiego rodzaju zarysowania oraz uszkodzenia. A co za tym idzie, nie wygląda estetycznie.

Stojące czy wiszące?

Dla estetycznego wykończenia wnętrz dobrze jest dopasować typ lustra pod względem jego zamontowania. Przyjmuje się, że w przedpokojach oraz sypialniach można postawić na lustra i stojące, i wiszące. W zależności jednak od typu pomieszczenia, jego wielkości oraz stylu urządzenia, powinniśmy dobrać jego ramę oraz wielkość.

Lustro do przedpokoju może być zarówno wypukłe, jak i wklęsłe lub płaskie. Można pokusić się o wstawienie do niego wersji stojącej lub wiszącej, z tym zastrzeżeniem, że jeśli jego tafla jest duża, jedynie opieramy je o ścianę. Duże lustro będzie zresztą korzystne dla powiększenia tego małego pomieszczenia.

W przypadku luster do sypialni lub salonu tafle są montowane bezpośrednio na ścianie nad komodą. Również tutaj atrakcyjnie będą prezentować się lustra stojące – te przeznaczone do pomieszczeń dziennych zazwyczaj umieszczone są na obrotowym stelażu.

Wybór ramy ma znaczenie

Przy wyborze lustra pod względem ramy najważniejsze jest, aby jej kształt wpisywał się harmonijnie w sposób udekorowania wnętrza, bowiem to właśnie ona może wydobyć z niego to, co najlepsze lub zupełnie zniweczyć plany architekta. I tak, ramy utrzymane w kolorystyce srebrnej, złotej lub białej oraz o klasycznym charakterze doskonale uzupełniają pomieszczenia „z duszą". Te drewniane podkreślą charakter miejsca, w którym znajdują się drewniane meble, a także pomieszczenia urządzone w stylu kolonialnym oraz skandynawskim. Wyglądają one doskonale, ponieważ są proste i jednocześnie klasyczne.

Dla salonów i sypialni w stylu nowoczesnym poleca się lustra o fantazyjnych kształtach, na przykład rombu, koła lub owalu oraz takie, które zostały pozbawione ram. W przypadku, kiedy w wystroju wnętrz stawiamy na monochromatyczność, ciekawym akcentem będą ramy kolorowe.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.