Lampa ścienna – kupujemy kinkiet do mieszkania

Lampa ścienna - kupujemy kinkiet do mieszkania [1]
Lampa ścienna - kupujemy kinkiet do mieszkania [2]
Lampa ścienna - kupujemy kinkiet do mieszkania [3]
Lampa ścienna - kupujemy kinkiet do mieszkania [4]
Lampa ścienna - kupujemy kinkiet do mieszkania [5]

Prawidłowe oświetlenie mieszkania jest bardzo istotne, żeby móc normalnie i komfortowo korzystać z różnych pomieszczeń również po zmierzchu. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem są lampy sufitowe, które równomiernie oświetlają pokój oraz lampy stojące, rozjaśniające wszystkie kąty. Jednak czasami zdarzają się pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się lampy ścienne, czyli kinkiety.

Kiedy zdecydować się na lampy ścienne?

Lampy zawieszone na ścianie nie zajmują dużo przestrzeni, więc bez problemu można je dostosować do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Są jednak miejsca, w których ich wartość jest dużo większa niż w innych.

Kinkiety świetnie sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach, szczególnie w korytarzach lub na schodach, gdzie lampa sufitowa nie dałaby wystarczająco dużo światła, a na lampę stojącą nie zawsze jest dość dużo miejsca. Wystarczy zamontować kilka kinkietów na jednej ze ścian, żeby równomiernie oświetlić cały korytarz.

Lampy ścienne wcale nie wykluczają istnienia innych lamp i nie muszą być głównym źródłem światła. Doskonale sprawdzają się jako dopełnienie oświetlenia w dużych pomieszczeniach, w których lampa sufitowa nie jest w stanie oświetlić całej powierzchni pokoju. W tej sytuacji warto zdecydować się na kinkiety w tym samym stylu co żyrandol. Można zdecydować się na zupełnie inny motyw (chociaż spójny dla wszystkim lamp ściennych) pod warunkiem, że wszystkie elementy pomieszczenia będą się składać w sensowną całość.

Jak dobrać kinkiety?

Kinkiety, podobnie jak wszystkie elementy wystroju mieszkania, należy dopasować do stylu, w jakim urządza się pokoje. Styl domu definiuje materiał wykonania oraz wygląd lamp ściennych.

W klasycznych, wręcz rustykalnych wnętrzach kinkiety mogą przypominać stare lampy olejne zawieszone na ścianie. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które uwielbiają „starocie" i cenią sobie minione wieki, odpowiednio ozdabiając dom. W mieszkaniach typu loft w ramach kinkietów można wkręcić łyse żarówki lub pobawić się światełkami LED-owymi lub zastanowić się, czy pustaki mogą spełnić funkcję lamp ściennych. Z kolei mieszkania nowoczesne kojarzą się ze szkłem i metalem, więc kinkiety w salonie mogłyby składać się z ciekawej metaloplastyki lub mlecznego szkła, które w ciekawy sposób rozprowadziłoby światło po ścianie i pokoju.

A jeśli o świetle mowa, to warto zwrócić uwagę na kinkiety w formie witraży lub wycięte w ciekawe kształty. Dzięki temu efekt świetlny powstający na ścianie i rozpraszający się po pomieszczeniu jest niesamowity. Okazuje się, że w stosunkowo prosty sposób można stworzyć magiczne wrażenia we własnym domu.

Pamiętaj, że kinkiety są ustawione w bardzo widocznych miejscach, więc jeszcze bardziej niż w przypadku lamp sufitowych lub stojących podłogowych należy zwrócić uwagę na ich estetyczny charakter. Nie podlega wątpliwościom, że kinkiety pełnią funkcję ozdobną. Jeśli zdecydowałeś się na lampy ścienne, to ogranicz liczbę dodatków na ścianach, aby nie stworzyć wrażenia chaosu i przesytu. Przed zakupem nowości warto sprawdzić, czy kinkiety pasują do obrazów wiszących na ścianach oraz czy obrazy komponują się z lampami.

Produkty

389.00
Zmień produkt
 
Zmień produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.